قیمت سری Galaxy Note20 به احتمال زیاد، بالا خواهد بود

Galaxy Note 20

با وجود این که از قبل اطلاع داشتیم، اما سامسونگ اخیرا یک بار دیگر مجددا تاکید کرده است که رویداد Unpacked که انتظار می‌رود در طی آن سری Galaxy Note20 به همراه گوشی‌های Galaxy Z Flip 5G و Galaxy Fold 2 رونمایی شوند را در تاریخ ۵ آگست سال جاری میلادی برابر با ۱۵ مرداد ماه سال ۹۹ شمسی برگزار خواهد کرد. با این حال، با وجود این که از عرضه شدن چند گوشی رده بالای جدید بسیار خوشحال و هیجان زده هستیم، اما چیزی که باعث ناامیدی ما شده، این است که گفته می‌شود هر یک از این گوشی‌های موبایل هوشمند دارای قیمت زیادی خواهند بود که چندان موضوع خوشایندی نیست که باعث خوشحالی کاربران شود و از همین اکنون نگرانی آن‌ها را برانگیخته است؛ مخصوصا با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر دنیا که در پی فراگیری ویروس کرونا به وجود آمده است. حتی یکی از اینسایدرهای صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند به اسم Ricciolo اخیرا ادعا کرده که سری Galaxy Note20 از شرکت سامسونگ ممکن است گران قیمت ترین مدل از لاین آپ Galaxy Note باشد که تا به حال عرضه شده است. با آرادمگ همراه باشید. در ادامه می‌توانید متن توییت Ricciolo را مشاهده کنید:

و بله… سری Galaxy Note20 گران قیمت‌ترین مدل‌های لاین آپ Note که تا به حال ساخته شده، خواهد بود.

(سامسونگ! با وجود این که خطر بیماری COVID-19 هنوز بسیار زیاد است، فکر می‌کنی این ایده خوبی است؟)

در حال حاضر این تمام اطلاعاتی است که وجود دارد.

این خبر،‌ به پشتوانه یک گزارش دیگر مطرح شده که مدتی قبل منتشر شده بود و ادعا می‌کرد قیمت مدل پایه این سری به اسم Galaxy Note20 در یونان از ۱۲۴۹ یورو (معادل ۱۴۱۰ دلار) آغاز خواهد شد و مدل رده بالاتر این سری به اسم Galaxy Note20 Ultra نیز در این کشور ۱۳۹۹ یورو (معادل ۱۵۷۸ دلار) قیمت خواهد داشت. نکته قابل توجه و مهمی که در اینجا وجود دارد، این است که به دلیل نرخ بیشتر مالیات در کشور یونان، معمولا قیمت ها در این کشور بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است. اما اگر بخواهیم مقایسه کنیم، مدل پایه این لاین آپ در سال گذشته که Galaxy Note 10 نام داشت، در این کشور با قیمت ۱۱۴۹ یورو به فروش می‌رسید که باز هم اختلاف بسیار زیادی با Note20 دارد. با توجه به این توییت، قیمت دقیق این سری هنوز مشخص نیست. بنابراین، قیمتی که برای آن در کشور یونان اعلام شده نیز ممکن است نادرست باشد.

از سوی دیگر، یکی دیگر از اینسایدهای این صنعت به اسم Ice Universe که بسیار شناخته شده و قابل اطمینان است، اظهار کرده که قیمت مدل پایه سری Galaxy Note20 از ۹۹۹ دلار آغاز خواهد شد که نشان از افزایش ۵۰ دلاری نسبت به قیمت پایه Galaxy Note 10 می‌دهد. در هر حال، اگر این شایعه‌ها حقیقت داشته باشد، سامسونگ کار بسیار سختی برای جلب مشتری برای این سری خواهد داشت و ظاهرا برای تخمین زدن سفارش‌های احتمالی محصولات خود نیز محافظه کارانه عمل می‌کند و بسیار محتاط است زیرا شواهد و مدارکی که وجود دارد، حاکی از این موضوع است که حتی خود آن‌ها نیز انتظار یک استقبال بی سابقه ندارند.

روی هم رفته، می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که نشان دهد سامسونگ قصد دارد قیمت گوشی پرچمدار پیش روی خود را حتی به خاطر وضعیت بحران زده اقتصادی مردم دنیا کاهش دهد. با این وجود، مدتی پیش یک گزارش از کشور کره جنوبی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد این اتفاق ممکن است در نهایت رخ دهد. برخی از کارشناسان و تحلیلگران اعتقاد دارند که در واقع سامسونگ ممکن است تسلیم شود و قیمت سری Galaxy Note20 را کاهش دهد تا بتواند درخواست و تقاضای مردم برای گوشی پرچمدار پیش روی خود را که به نظر می‌رسد در وضعیت وخیمی به سر می‌برد، به طور قابل توجهی افزایش دهد.

نکته قابل توجهی که درمورد این گزارش که توسط یک منبع کره‌ای منتشر شده، وجود دارد این است که اولین باری است که احتمال این که سامسونگ ممکن است قیمت مدل‌های دوگانه سری Galaxy Note20 را کاهش دهد، مطرح شده است. همانطور که می‌دانید، تمام شواهد و مدارک دیگری که وجود دارد، حاکی از این است که این ماجرا کاملا برعکس چیزی است که این منبع کره‌ای ادعا می‌کند و سامسونگ هیچ قصدی برای کاهش دادن قیمت این سری ندارد. پس بهتر است آن را زیاد جدی نگیریم و تا کم‌تر از یک ماه دیگر صبر کنیم تا خود سامسونگ اطلاعات دقیق را در اختیارمان قرار دهد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.