McLaren و OnePlus رسما به همکاری خود پایان دادند

با وجود این که شرکت بزرگ و معتبر OnePlus تا همینجای سال فعالیت‌های بسیار زیادی انجام داده است، اما ظاهرا دیگر با برند خودروهای سوپر اسپرت McLaren همکاری نخواهد کرد زیرا قطع همکاریِ موفقیت آمیز آن‌ها اکنون به طور رسمی تایید شده است.

شرکت OnePlus تا همینجای سال نیز بسیار پر کار بوده است. به عنوان مثال، این شرکت تا همین مدتی که از سال ۲۰۲۰ گذشته است، از دو گوشی رده بالای جدید که قابلیت اتصال به شبکه‌ی ۵G دارند رونمایی کرده است، یک جفت ایرفون به شدت مقرون به صرفه معرفی کرده است و همچنین یک شارژر بی سیم دیوانه کننده رونمایی کرده که حتی رقیب مستقیم خودش را نیز کاملا نابود می‌کند. بنابراین، می‌توان گفت که این شرکت تا همینجای سال هم رسالت امسال خودش را با موفقیت کامل به پایان رسانده است. در هر صورت، شما می‌توانید همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا اطلاعات و جزئیات بیشتری از چند و چون قطع همکاری آن‌ها با شرکت سازنده خودروهای سوپر اسپرت McLaren به دست بیاورید.

با وجود فعالیت‌های گسترده‌ای که OnePlus تا همینجای سال ۲۰۲۰ نیز انجام داده است، می‌دانیم که طبق روندی که همیشه در طی چند سال اخیر داشته‌اند، قطعا در حال حاضر کردن بر روی نسخه‌ی آپگرید شده‌ی گوشی‌های جدید خود از سری OnePlus 8 و ۸ Pro با برند T می‌باشند. علاوه بر این، در حال حاضر شایعه‌ها حاکی از این است که آن‌ها در حال کار کردن بر روی یک گوشی میان رده‌ی جدید هم هستند که در حال حاضر با اسم OnePlus Z شناخته می‌شود. همچنین آن‌ها قرار است به زودی به طور رسمی در دنیای ایربادهای کاملا بی سیم هم قدم بگذارند. بنابراین، با توجه به این حجم از فعالیت‌های سنگین و مختلف که مشخص است تمام وقت آن‌ها را به خودش مشغول کرده است، تنها چیزی که در حال حاضر نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت که به آن فکر کنند، ساختن و عرضه کردن یک مدل McLaren Edition از گوشی‌های پرچمدار حال حاضر این شرکت است که حتی بدون آپگرید هم به اندازه کافی رده بالا هستند و نیازی به چنین نسخه‌ای ندارند.

در این رابطه، طبق حدس و گمانه‌زنی‌های اخیر، همکاریِ موفقیت آمیز دو ساله‌ی فروشنده و سازنده‌ی معتبر چینی گوشی‌های هوشمند که به سرعت در حال رشد کردن است، با سازنده و تولید کننده‌ی خودروهای سوپر اسپرت بریتانیاییِ McLaren “به نتیجه‌ی برنامه ریزی شده” خودش رسیده است. این موضوع مدتی قبل توسط خود شرکت مک لارن در یک بیانیه‌ی رسمی به افراد حاضر در وبسایت Android Authority از طریق یک ایمیل جدید اعلام شده است.

با این وجود، همانطور که انتظار می‌رفت، McLaren در بیانیه‌ی خود هیچ اشاره‌ای به دلایل این که چرا این “همکاری بسیار موفقیت آمیز میان دو برند خلاق و معتبر” بیشتر از این گسترش و ادامه پیدا نکرد و پس از گذشت مدت تقریبا کوتاهی به پایان رسید، نکرده است. مک لارن در ایمیلی که برای اعلام کردن قطع این همکاری به طور رسمی به منبع یاد شده ارسال کرده است، بهترین آرزوها را برای OnePlus کرده است و از آن‌ها برای این که چنین همکارِ ارزشمند و پشتیبانی کننده‌ای بودند، تشکر کرده است و علاوه بر این، ابراز امیدواری کرده که آن‌ها را مجددا در آینده ملاقات کند. با توجه به پایان بندی این بیانیه، می‌توان گفت که مک لارن امکان همکاری مجدد میان این دو برند را کاملا از بین نبرده است و راه را برای همکاری‌های مجدد در آینده باز گذاشته است.

از طرفی دیگر، کاملا واضح و مشخص است که اکثر کسب و کارهای دنیا این روزها در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات ریز و درشت مختلفی هستند که سازنده‌های گوشی‌های هوشمند موبایل و حتی تیم‌های سازنده‌ی خودروهای سوپر اسپرت نیز قطعا از این قائده مستثنی نیستند. بنابراین، شاید دلیل قطع این همکاری بسیار ساده‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کنیم و در حقیقت، ادامه پیدا کردن همکاری این دو از نقطه نظر مالی، دیگر اقتصادی و مقرون به صرفه نیست. در عین حال، می‌توان تصور کرد که شاید هم وجود گوشی‌هایی مانند OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edition که در انحصار شبکه‌ی مخابراتی T-Mobile نیز قرار داشت، به آن اندازه‌ای که این دو شرکت فکر می‌کردند، موفقیت آمیز نبود و به نتایج خوبی برای هیچ یک از آن‌ها منجر نشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.