اسم ساعت هوشمند بعدی سامسونگ مشخص شد

شاید عده زیادی از مردم، دیگر امروز به یاد نیاورند، اما زمانی هم وجود داشت که شرکت سامسونگ در زمینه فروش ساعت های هوشمند موفق به شکست دادن اپل می‌شد که نمونه بارز آن، سال ۲۰۱۳ با معرفی ساعت هوشمند جدیدی به اسم Galaxy Gear بود. مدل بعدی آن هم یک سال بعد در سال ۲۰۱۴ با اسم Gear 2 روانه بازار شد که اولین ساعت هوشمند شرکت سامسونگ، بدون اسم Galaxy به شمار می‌رفت. سپس در همان سال، این شرکت از دو ساعت هوشمند جدید به اسم های Gear Live و Gear S رونمایی کرد. اکنون اطلاعات جدیدی درمورد اسم ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ در اختیار ما قرار داده شده است که شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

پس از Gear Live و Gear S، قرارداد نام گذاری ساعت‌های هوشمند شرکت سامسونگ قابل پیش بینی شده بود. تا زمانی که در سال ۲۰۱۶، یک سال پس از عرضه شدن Gear 3، یک مدل ارزان قیمت‌تر و رده پایین‌تر که تفاوت چشمگیر و قابل توجهی با مدل‌های قبلی خود داشت، با اسم Gear Sport روانه بازار شد. البته که دیگر هیچ وقت موفق به دیدن مدل بعدی آن با اسم‌هایی مانند Gear Sport 2 و یا حتی Gear S4 نشدیم اما اولین سری از لاین آپ مدل Galaxy Watch در سال ۲۰۱۸ توسط شرکت سامسونگ روانه بازار شد که تا به حال علاوه بر مدل بهبود یافته‌ی خود، دو مدل مخصوص ورزشی هم دریافت کرده است که سال گذشته با اسم سری Galaxy Watch Active رونمایی شده بودند.

بنابراین، علیرغم باور عموم مردم که فکر می‌کنند ساعت‌های هوشمند سامسونگ سابقه و پیشینه‌ی چندان زیادی ندارند، اما بخش ساعت‌های هوشمند این شرکت سال‌ها است فعالیت می‌کند و در دوران طلایی خود، حتی از اپل هم پیشتازتر بودند. از طرفی دیگر، با توجه به این که ترک عادت موجب مرض است، نباید زیاد غافلگیر شوید که بشنوید احتمال کمی وجود دارد که گجت پوشیدنی بزرگ بعدی شرکت سامسونگ Galaxy Watch Active 3 نام داشته باشد. بر اساس حرف و حدیث‌هایی که اخیرا در این رابطه به راه افتاده است، این شرکت به احتمال زیاد ممکن است به طور کلی از اسم Galaxy Watch 2 صرف نظر کند و به جای آن، در طی چند ماه آینده و یا حتی بیشتر، Galaxy Watch 3 را به روی صحنه بیاورد.

حداقل بر اساس اطلاعات جدیدی که از یک واحد نظارتی در تایلند به دست آمده است، ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ با اسم کد SM-R855F شناخته خواهد شد که در دنباله‌ی آن حاوی اسم Galaxy Watch 3 است. این موضوع، دیگر به هیچ وجه جای هیچ حدس و گمانه زنی بیشتری باقی نمی‌گذارد اما با این وجود، در هر صورت این که منتظر یک تاییدیه رسمی باشیم، مهم‌تر و بهتر از این است که به یک گمانه زنی بسنده کنیم و تنها بر همان اساس به نتیجه گیری برسیم. زیرا در حال حاضر، هنوز هیچ اثر خاصی از این که سامسونگ به دنبال معرفی کردن ساعت هوشمند بعدی خودش باشد، وجود ندارد.

دفتر کمیسیون ملی پخش و ارتباطات تایلند تایید کرده است که این ساعت هوشمند که ما در اینجا در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم، یک مدل ۴۱ میلی متری با شبکه LTE است اما با این وجود، کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده اخیرا اعلام کرده که دستگاهی که با کد SM-R845 ثبت شده، قرار است دارای یک کیس به اندازه ۴۵ میلی متر باشد. جالب است که بر این اساس، Galaxy Watch 3 که به احتمال زیاد، اسم ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ است، از نظر اندازه، بین Galaxy Watch Active 2 که دارای صفحه‌ای به اندازه ۴۰ یا ۴۴ میلی متری بود، و همینطور مدل اولیه Galaxy Watch که در سال ۲۰۱۸ عرضه شده بود و بسته به انتخاب شما، دارای صفحه‌ای به اندازه‌ی ۴۲ یا ۴۶ میلی متری بود، قرار می‌گیرد.

در هر صورت، هنوز مشخصات فنی و ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف این ساعت هوشمند نامشخص است و ما نمی‌دانیم که چه مشخصاتی خواهد داشت اما انتظار داریم که رویداد رونمایی از آن در حوالی اوایل ماه آگست به طور رسمی برگزار شود. با توجه به این موضوع، شرکت سامسونگ که قصد معرفی کردن نسخه دوم گوشی تاشوی خود به اسم Galaxy Fold 2 و نسل جدید گوشی‌های پرچمدار سری نوت به اسم Galaxy Note20 را دارد، با اضافه شدن Galaxy Watch 3 به این جمع، قطعا تابستان پرکار و شلوغی در پیش دارد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.