طراحی Mi Mix Alpha 2 ممکن است مشخص شده باشد

Xiaomi Mi Mix Alpha 2
Xiaomi Mi Mix Alpha 2

گوشی هوشمند Xiaomi Mi Mix Alpha در ماه سپتامبر گذشته به عنوان یک دستگاه فوق پیشرفته‌ی رده بالا معرفی شده بود و اکنون به نظر می‌رسد که شیائومی قصد دارد به زودی Alpha 2 را نیز که اکنون یک سری تصویر از طراحی احتمالی آن منتشر شده، عرضه کند.

بر اساس اطلاعاتی که در طی چند وقت اخیر در این زمینه منتشر شده بود، شیائومی قصد داشت نسخه دوم گوشی هوشمند فوق پیشرفته خود را در ماه دسامبر راهی بازار کند اما بعد از گذشت مدتی تصمیم گرفت که آن را تا زمان نامشخصی به تاخیر بیاندازد. با این حال، علیرغم این تصمیم تصاویر جدیدی که از یک پتنت جدید از شرکت شیائومی منتشر شده است، ممکن است طراحی Mi Mix Alpha 2 را نشان بدهند. این پتنت جدید می‌تواند نشان بدهد که شرکت چینی مورد نظر، کار کردن بر روی مدل جدید از نسل دوم این دستگاه را احتمالا آغاز کرده است که می‌تواند تا پایان سال جاری میلادی آماده رونمایی باشد. با آرادمگ همراه باشید.

اولین گزارش‌های این پتنت که در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم، ابتدا در اوایل ماه جاری میلادی منتشر شده بودند که نشان دهنده یک گوشی هوشمند جدید بودند که دارای دو صفحه نمایش غول پیکر به همراه یک AI Super Camera و همینطور یک دوربین زوم بود که مانند یک دوربین حرفه‌ایِ واقعی از جایگاه خود بیرون می‌آمد. این دوربین در تصاویری که از طراحی احتمالی این دستگاه منتشر شده است نیز قابل دیدن است. اما امروز ایده‌هایی که تا به حال درمورد طراحی این دستگاه وجود داشت، توسط یکی از حرفه‌ای‌ترین افراد در زمینه طراحی‌های اولیه با همکاری یکی از معتبرترین منابع ما به اسم Lets Go Digital ادغام شده است که نتیجه‌ی آن در عین حالی که بسیار خیره کننده شده است، کاملا دیوانه وار به نظر می‌رسد.

اگر شیائومی از شکل طراحی که در این پتنت از Xiaomi Mi Mix Alpha 2 به تصویر کشده شده است استفاده کند، دستگاهی که حاصل می‌شود، در نمای رو به رویی خود دارای یک صفحه نمایش غول پیکر آبشاری خواهد بود که تا لبه‌ها و گوشه‌های پایین آن امتداد پیدا خواهد کرد که تقریبا هیچ جایگاهی برای وجود جایگاه مزاحمت آمیز و هیچ حاشیه‌ای که جنجال برانگیز باشد باقی نخواهد گذاشت. همانطور که در طراحی این پتنت نیز می‌توان مشاهده کرد، هیچ ناچ و یا حفره خاصی برای دوربین سلفی در Xiaomi Mi Mix Alpha 2 وجود نخواهد داشت و علاوه بر این، جایگاهی برای سیستم تشخیص چهره سه بعدی نیز در این تصاویر قابل مشاهده نیست. این موضوع می‌تواند به معنی این باشد که شیائومی یا ممکن است این ویژگی‌ها را در این دستگاه کنار گذاشته باشد (چطور ممکن است در چنین گوشی فوق پیشرفته‌ی رده بالایی دوربین سلفی وجود نداشته باشد؟) یا از فناوری پیشرفته‌ای استفاده کند که بتواند آن‌ها به زیر صفحه نمایش منتقل کند.

به دلیل این که شیائومی در Mi Mix Alpha 2 انتخاب کرده که از یک صفحه نمایش آبشاری استفاده کند، صفحه نمایش خمیده‌ی آن تا کل لبه کناری این دستگاه امتداد پیدا کرده است. اما بر خلاف مدل اولیه Xiaomi Mi Mix Alpha نسل دوم آن که هنوز در حد حدس و گمانه زنی است، دارای یک صفحه نمایش در پنل رو به رویی خود خواهد بود که با رسیدن به پنل پشتی این دستگاه به پایان می‌رسد. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که چرا شیائومی تصمیم به انجام دادن چنین کاری در Xiaomi Mi Mix Alpha 2 گرفته است. اما مشکلات احتمالی در تولید آن می‌تواند در این تصمیم نقش بزرگی داشته باشد. در هر صورت، تولید کردن یک صفحه نمایش بزرگِ آبشاری ساده‌تر از ساختن نمایشگری است که دور تا دور دستگاه امتداد پیدا کرده باشد.

البته، باید در نظر داشته باشید که در نهایت، تجربه کلی کار کردن با این دستگاه در هیچ یک از این موارد تفاوت چندان زیادی با مدل اولیه آن نخواهد کرد. در تصاویری که از طراحی احتمالی Xiaomi Mi Mix Alpha 2 منتشر شده است، می‌توانید مشاهده کنید که شیائومی تصمیم گرفته در پنل پشتی این دستگاه نیز از یک صفحه نمایش بزرگ استفاده کند که فقط به فاصله‌ی چند میلی متر از جایی که صفحه نمایش آبشاری آن به پایان می‌رسد، فاصله دارد. اگر دقت کنید، مشاهده می‌کنید که صفحه نمایش‌های دو گانه این گوشی هوشمند فوق پیشرفته، با یک فریم فلزی باریک از یکدیگر جدا شده است. با توجه به این که مدل اولیه این دستگاه با ۳۰۰۰ دلار قیمت، یکی از گران‌ترین گوشی‌های هوشمند اورجینالی است که تا به حال ساخته شده است، انتظار نداریم که Xiaomi Mi Mix Alpha 2 نیز کم‌تر از این قیمت داشته باشد و حتی ممکن است قیمت آن به ۴۰۰۰ دلار نیز برسد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.