نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چطور صورت می‌گیرد؟ ممکن است دارندگان آیفون علاقه شدیدی به خرید مدل‌های جدید داشته باشند، ولی بسیاری از آن‌ها در واقع بیش از گذشته به گوشی‌های قدیمی خود وابسته هستند. مهم‌ترین دلیل آن این است که گوشی‌های قدیمی هنوز هم بسیار عالی کار می‌کنند. یکی دیگر از دلایل عدم خرید مدل‌های جدید این است که تلفن‌های جدید به مرور زمان گران می‌شوند و این توجیه خرید گوشی‌های جدید را دشوار می‌کند.

به هر دلیلی، ممکن است بخواهید اطلاعات گوشی قدیمی خود را به گوشی جدید منتقل کنید. برای این کار باید یک روش مناسب برای انتقال داده‌های خود از iphone قدیمی به جدید داشته باشید. چند روش آسان برای انتقال داده از یک آیفون به دیگری وجود دارد، با ما همراه باشید.

همین طور بخوانید: بهترین آیفون های ۲۰۱۹

انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید

itunes: انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید از طریق سیم

قبل از انجام هر کاری باید از نسخه فعلی iphone یا ios خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، به این ترتیب داده‌هایی که منتقل می‌کنید، همان چیزی است که می‌خواهید و انتظار دارید. اطمینان حاصل کنید که گوشی جدید شما به درستی با سیم کارت مناسب مجهز شده است. همچنین وقت آن است که اتصال اپل واچ را از گوشی قطع کنید. این عمل به صورت خودکار از ساعت شما پشتیبان گیری می‌کند، بنابراین می‌توانید به راحتی اطلاعات را بازیابی کنید. توجه داشته باشید اگر نسخه پشتیبان از iTunes شما رمزگذاری نشده باشد، داده‌های health and activity شما به تلفن جدیدتان منتقل نخواهند شد.

نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

 

 • وقتی دستگاه جدید خود را روشن می‌کنید، باید منتظر صفحه Hello باشید. اگر تلفن قبلا تنظیم شده است، ابتدا آن تنظیمات را پاک نمایید تا بتوانید با صفحه Hello شروع کنید.
 • دستورالعمل‌های روی صفحه را تا زمانی که به صفحه برنامه‌ها و داده‌ها نرسیده‌اید، دنبال نمایید و از iTunes backup گزینه restore را انتخاب کنید.
 • تلفن جدید خود را به رایانه‌ای که از iPhone فعلی خود تهیه کرده‌اید، متصل کنید.
 •  iTunes را راه‌اندازی کنید و نماد تلفن را در سمت چپ بالای پنجره برگزینید.
 •  Restore backup را انتخاب کنید و نسخه پشتیبان تهیه شده خود را برگزینید.
 • برای بازیابی نسخه پشتیبان تهیه شده و رمزگذاری شد، مطمئن شوید که رمز عبور Apple ID خود را در دست دارید.
 • صبر کنید تا مراحل بازیابی تمام شود.
 • تلفن خود را به وای فای متصل نمایید و گوشی را به یک منبع تغذیه وصل کنید تا در محتوایی که در iCloud ذخیره کرده‌اید، وقت کافی باشد تا دوباره به گوشی بازگردد.

نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

iCloud: انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید از طریق بدون سیم

 •  همچون روش سیمی، اگر دستگاه شما از قبل تنظیم شده است، قبل از شروع کار آن را پاک کنید.
 • تا زمانی که صفحه وای فای را مشاهده نمایید، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.
 • وارد شبکه وای فای محافظت شده با رمز عبور خود شوید.
 • در صفحه برنامه‌ها و داده‌ها، گزینه restore را از iCloud Backup انتخاب کنید.
 • با استفاده از شناسه و رمز عبور Apple خود وارد iCloud شوید.
 • نسخه پشتیبان تهیه شده خود را انتخاب کنید.
 • صبر کنید تا مراحل بازیابی انجام شود.

نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

 

 

شروع سریع

در شرایط خاص مثل زمانی که آیفون فعلی شما در حال اجرا iOS 11 یا بالاتر از آن است، می‌توانید از quick start استفاده نمایید تا با تغییر دستگاه جدید و قرار دادن آن در کنار دستگاه فعلی خود از انتقال داده سریع استفاده نمایید. ما یک ipad را مورد آزمایش قرار دادیم، تمامی مراحل یکسان هستند. تنها برای انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید خود، باید قبل از شروع کار، بلوتوث را فعال کنید.

نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

 • برای این منظور صفحه quick start را روی دستگاه خود مشاهده کنید، به شما امکان می‌دهد دستگاه جدید خود را با Apple ID خود تنظیم نمایید.
 • هنگامی که یک انیمیشن مدور شبیه به رنگ آبی، لکه‌دار روی صفحه نمایش دستگاه جدید شما نشان داده گشت، می‌توانید دستگاه فعلی خود را روی یک دستگاه جدید معلق کنید تا بر روی انیمیشن با منظره یاب متمرکز شود. منتظر هشدار مربوط به خواندن finish باشید. اگر نمی‌توانید از دوربین استفاده کنید، امکان این را خواهید داشت که بر تایید اعتباربه صورت دستی کلیک کنید.
 • با وارد کردن کد عبور، تنظیم face ID یا Touch و گذرواژه Apple ID را در دستگاه جدید خود را دنبال کنید.
 • سپس می‌توانید برنامه‌ها، داده‌ها و تنظیمات را از پشتیبان‌گیری Icloud خود از جمله موقعیت مکانی، Apple Pay و Siri بازیابی کنید.
 • اگر یک Apple watch در کنار آیفون جدید خود دارید، می‌توانید داده‌ها و تنظیمات ساعت خود را نیز انتقال دهید.

نحوه انتقال داده‌ها از آیفون قدیمی به آیفون جدید چگونه است؟

 

تکنیک دیگری جهت انتقال داده‌ها از آیفون قدیی به آیفون جدید به نام migration iPhone برای دستگاه‌هایی که از ios 12.4 یا نسخه‌های بعدی آن استفاده می‌کنند، در دسترس است. این شبیه به تکنیک quik start است و می‌توانید آن را از طریق iTunes یا وای فای انجام دهید. برای این کار باید هر دو تلفن باید به یک منبع تغذیه متصل شوند. همان طور که در بالا ذکر شد، مراحل quick start را دنبال کنید. سپس در صورت درخواست، روی انتقال از iPhone ضربه بزنید تا داده‌ها را به دستگاه جدید خود انتقال دهید. به علاوه در این فرمول نیز مانند quick start می‌توانید این که کدام تنظیمات را می‌خواهید، انتخاب کنید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...