Galaxy A01 Core قبل از رونمایی رسمی، فاش شد

Galaxy A01

امروز مشخصات و یک تصویر از گوشی هوشمند ارزان قیمت بعدی شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy A01 Core در فضای مجازی فاش شده است که ما را با برخی از ویژگی‌های این گوشی مقرون به صرفه و همچنین طراحی و شکل ظاهری آن بیشتر آشنا می‌کند.

موضوع قابل توجهی که درمورد این دستگاه وجود دارد، این است که با وجود این که گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy A01 Core هنوز به طور رسمی رونمایی نشده است، اما تصویری که از آن منتشر شده نیز یک تصویر رندر شده‌ی تقریبا واضح و شفاف است که حتی جنس و شکل طراحی پنل پشتی بدنه آن را به ما نشان می‌دهد. این تصویر رندر شده‌ی جدید، توسط یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین منابع ما در اختیارمان قرار داده شده است که Evan Blass نام دارد. در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که این تصویر رندر شده با تعدادی از مشخصات و ویژگی‌های ابتدایی دیگری که پیش از این درمورد گوشی Galaxy A01 Core منتشر شده بود، ترکیب شده است تا ما اکنون بتوانیم این گوشی هوشمند ارزان قیمت را در ذهن خود تصویر سازی کنیم. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، با توجه به توجه به تصویری که اکنون از این دستگاه منتشر شده است و همچنین یک سری از مشخصاتی که از قبل درمورد آن منتشر شده بود، می‌توانیم بگوییم که گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy A01 Core یک گوشی ارزان قیمت با بدنه‌ای کاملا پلاستیکی است که طراحی آن نیز با لبه‌ها و حاشیه‌های ضخیم صفحه نمایش آن، کاملا از مد افتاده به نظر می‌رسد. متاسفانه هیچ یک از فاکتورهای طراحی گوشی‌های هوشمند مدرن و امروزی که ما تا به حال در تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند دیگر در این رده مشاهده کرده‌ایم و عاشق آن‌ها هستیم، در این دستگاه قابل دیدن نیست. برخی از این المان‌ها که می‌توانست به جذاب بودن این دستگاه کمک بسیار زیادی کند، شامل مواردی می‌شوند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم: صفحه نمایش بدون حاشیه و لبه (یا با حداقل حاشیه‌ی ممکن)، ناچ U شکل و یا قطره‌ای و یا حتی بریدگی و حفره‌هایی که روی صفحه نمایش وجود دارد و محل قرار گیری دوربین سلفی هستند.

هر کدام از این ویژگی‌ها در Galaxy A01 Core به کار برده شده بود، بیشتر با این دستگاه احساس نزدیک بودن می‌کردیم و به آن امیدوار می‌شدیم اما با این زبان طراحی، از همین الان که حتی به طور رسمی رونمایی و معرفی هم نشده، می‌توانیم آن را یک گوشی جدید بدانیم که بود و نبود آن تفاوتی ایجاد نمی‌کند. البته، این گوشی فقط از نظر شکل ظاهری ناامید کننده نیست؛ بلکه حتی از نظر سخت افزاری نیز همینطور است. به همین علت انتظار داریم که قیمت مصرف کننده آن بسیار پایین باشد. البته، با توجه به طراحی و شکل ظاهری این دستگاه، این فقط حدس ما است. زیرا قیمت و مشخصات Galaxy A01 Core هنوز اعلام نشده است.

این دستگاه اخیرا به Google Play Console راه پیدا کرده بود. بنابراین، یک سری از ویژگی‌ها و مشخصات سخت افزاری این دستگاه در طی این پروسه مشخص شد که به هیچ وجه مشخصات رضایت بخشی را نشان نمی‌دهند. اول از همه، باید به این نکته توجه داشته باشید که سامسونگ برای این گوشی تصمیم گرفته است که برای تامین کردن قدرت مورد نیاز، به سراغ MediaTek برود و یکی از چیپست‌های آن‌ها را در گوشی هوشمند ارزان قیمت خود به کار بگیرد. نکته قابل توجه این است که تامین کننده‌ی قدرت گوشی سامسونگ A01 Core همان پردازنده‌ای است که در یکی دیگر از گوشی‌های ارزان قیمت بازار به اسم Nokia 1 Plus نیز به کار برده شده است. علاوه بر این، گوشی سامسونگ با نام Galaxy A01 Core فقط دارای ۱ گیگابایت رم می‌باشد و یک صفحه نمایش HD هم در اختیار دارد که بیش از ۵ اینچ اندازه خواهد داشت.

البته، نباید زیاد ناامید باشید و فکر کنید تمام مشخصات دیگر این دستگاه نیز همینقدر ناامید کننده و ضعیف هستند. خوشبختانه در نیمه پر لیوان، گوشی سامسونگ A01 Core به نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q مجهز می‌باشد. با توجه به نام این گوشی، انتظار داریم مدل داونگرید شده‌ی Galaxy A01 سامسونگ باشد. البته، برای کسب اطلاعات تکمیلی قطعی درمورد این گوشی، همچنان باید منتظر باشیم و صبر کنیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.