vivo دومین سازنده بزرگ گوشی در هند شده است

ویوو
ویوو

بر اساس آمار و ارقام جدید، مشخص شده است که شرکت vivo تبدیل به دومین سازنده و فروشنده گوشی‌های هوشمند در کشور هند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی شده است که فروش محصولات آن نسبت به آمار قبل ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

این شرکت در طی این مدت، ۶.۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در کشور هند به فروش رسانده است تا بتواند ۲۰ درصد از کل سهم بازار را از آن خودش کند که موفق به دستیابی به این هدف نیز شده است. با این حال، فروش محصولات و گوشی‌های هوشمند شرکت سامسونگ در طی این مدت نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، حدود ۱۴ درصد کاهش داشته است و به حدود ۶.۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند رسیده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید.

با وجود صعود شرکت vivo و تبدیل شدن به دومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در بازار کشور هند و همچنین افت ۱۴ درصدی فروش گوشی‌های شرکت سامسونگ، شیائومی هنوز هم در صدر این جدول قرار دارد و به عنوان بزرگ‌ترین سازنده و فروشنده گوشی‌های هوشمند در بازار کشور هند شناخته می‌شود. این شرکت با فروش ۱۰.۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند مختلف در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ موفق شده حدود ۳۰ درصد از کل سهم بازار را متعلق به خودش کند. با این وجود، برند Realme هم چهارمین برند پرفروش بازار هند بوده است که آمار فروش گوشی‌های آن‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است که نشان از رشد بسیار سریع و افزایش شدید محبوبیت آن‌ها در بین سازنده‌های بزرگ بازار دارد که به سرعت باعث گسترش دادن نام این برند شده است.

جدول فروش گوشی‌های هوشمند در بازار کشور هند در طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی و رشد سالانه آن‌ها در طی این مدت

با این وجود، علیرغم این که کشور هند در هفته چهارم ماه مارس به طور اسمی و رسمی وارد قرنطینه شد و قوانین سفت و سختی برای عبور و مرور مردم در سطح شهرهای مختلف این کشور وضع شد، اما به طور کلی بازار این کشور شاهد رشد ۱۱.۵ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی در مقایسه با سه ماهه گذشته بوده است. در طی این مدت، که شامل بازه زمانی ماه ژانویه تا مارس می‌شود، به طور کلی در مجموع، ۳۳.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند مختلف به فروش رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، نشان از رشد ۳ میلیون دستگاه می‌دهد.

به طور کلی، می‌توان گفت که رشد شگفت انگیز برند vivo و موفقیت گسترده‌ی آن در بازار کشور هند به خاطر تبلیغات گسترده‌ای بوده که این شرکت در تمام این مدت در این کشور انجام می‌داده است که یکی از آن‌ها، وجود سهام برنامه ریزی شده قبل از لیگ برتر هند بوده است که اکنون به تعویق انداخته شده است اما در هر صورت، تاثیر بسیار زیادی در افزایش محبوبیت و شناخته شدگی این برند در بازار گشور هند در طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی داشته است. اکنون، بخش زیادی از موجودی شرکت vivo بلاتکلیف باقی مانده است و اگر قوانین قرنطینه و محدودیت‌های سنگین کشور هند برای عبور و مرور مردم همچنان تا مدت زیادی دیگر هم ادامه پیدا کند، بدون شک این شرکت در طی هفته‌های آتی با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد که شاید منجر به این شود تا نتواند عملکرد موفقیت آمیز خودش را همچنان ادامه بدهد. در هر صورت، باید صبر کنیم و ببینیم وضعیت دنیا سرانجام قرار است به کجا برسد و به چه شکل ادامه پیدا خواهد کرد..

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.