مشخصات نمایشگر Xiaomi Mi 10 Youth اعلام شد

گوشی هوشمند پیش روی Xiaomi Mi 10 Youth 5G قرار است در چند روز آتی به طور رسمی توسط شرکت شیائومی به معرفی گذاشته شود و اکنون نیز یک سری اطلاعات جدید از مشخصات نمایشگر این دستگاه در اختیارمان قرار داده شده که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

با این حال، این روزها حرف و حدیث‌هایی که درمورد این گوشی به راه افتاده، زیاد شده است که در این رابطه، می‌توان به این نکته اشاره کرد که مدتی پیش در لیست وبسایت صدور مجوز TENAA حضور پیدا کرده بود (که در طی این پروسه تعداد زیادی از مشخصات کلیدی و اصلی آن نیز فاش شد) و یا یک سری تیزرها و اطلاعات رسمی دیگر که مدتی قبل از آن، درمورد دوربین‌های این گوشی به انتشار رسیده بود. در هر صورت، این روزها بحث این گوشی بسیار داغ است و امروز هم ما به شرح اطلاعات جدیدی که درمورد صفحه نمایش آن به دست آورده‌ایم، خواهیم پرداخت. بنابراین، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که بازیِ منتشر کردن اطلاعات جدید از این گوشی همچنان در شبکه اجتماعی چینی Weibo بسیار داغ است و همچنان با جدیت کامل در حال ادامه پیدا کردن است و تیم سازنده و تولید کننده این گوشی هوشمند در شرکت شیائومی نیز اکنون اطلاعات صفحه نمایش آن را در اختیار مردم قرار داده‌اند. بر اساس این تیزرها، صفحه نمایش این گوشی یک نمایشگر Super AMOLED ساخت شرکت سامسونگ خواهد بود. موضوع قابل توجه و جالبی که درمورد این صفحه نمایش وجود دارد این است که شیائومی به اشاره کردن به این که ساختار الماس مانندِ پیکسل‌های آن اصرار زیادی دارد چرا که به گفته‌ی خود آن‌ها ارائه کننده کیفیتی در حد الماس خواهد بود. در هر صورت، نمایشگر گوشی هوشمند پیش روی Xiaomi Mi 10 Youth دارای چینش ساب‌پیکسل خواهد بود که اغلب صفحه نمایش‌های OLED شرکت سامسونگ استفاده می‌کنند اما در هر صورت، دپارتمان بازاریابی، همیشه نیاز به بازی کردن با کلمات دارد.

یکی دیگر از نکته‌هایی که شیائومی به آن اشاره کرده است، این است که تنظیمات و دقت رنگ‌های هر یک از دستگاه‌ها در خود کارخانه‌ سازنده تنظیم خواهد شد و خود آن‌ها تک تک نمایشگرها را تنظیم خواهند کرد. علاوه بر این، میانگین deltaE صفحه نمایش آن ۱.۱ خواهد بود و میزان کنتراست آن نیز ۴,۳۰۰,۰۰۰:۱ عنوان شده است. با توجه به این که صفحه نمایش این گوشی ساخت شرکت سامسونگ است، Xiaomi Mi 10 Youth قادر به پشتیبانی کردن از HDR 10+ نیز خواهد بود. علاوه بر این، دارای ویژگی کم نور شدنِ DC برای جلوگیری کردن از سوسو زدن خواهد بود که برخی از کاربران ممکن است متوجه آن در صفحه نمایش‌های OLED هنگام کم بودن نور صفحه نمایش شده باشند. نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز و حساسیت لمس ۱۸۰ هرتز نیز از دیگر مشخصات شاخص و برجسته‌ای هستند که در نمایشگر گوشی هوشمند پیش روی Xiaomi Mi 10 Youth می‌توان پیدا کرد که نشان از وجود یک صفحه نمایش رده بالا و قابل قبول در این گوشی دارد که شاید به عنوان مثال، با دستگاهی مانند Samsung Galaxy S20 Ultra شگفت انگیز نباشد اما در حد خودش کاملا رضایت بخش و خوب است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.