ممکن است شیائومی در حال ساخت یک گوشی با دوربین چرخان باشد

گوشی هوشمند Motorola Razr که در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازار شده بود، بازار گوشی‌های هوشمند تاشو را با طراحی کلاسیک و چشم نواز خود وارد یک مسیر کاملا تازه و جدید کرده بود. اما به نظر می‌رسد که شیائومی هم قرار است با ساخت یگ گوشی هوشمند جدید با دوربین چرخان قدم به دنیای گوشی‌های تاشو بردارد. این دسته از گوشی‌های هوشمند به جای این که یک تبلت باشند که پس از تا شدن به ابعاد یک گوشی معمولی در آورده شوند، قابلیت حمل بیشتری دارند و خوش دست‌تر هستند. گوشی‌های تاشو که دارای چنین زبان طراحی هستند، معمولا به صورت پیش فرض دارای ابعاد کوچک‌تری هم از تبلت‌ها هستند. مدتی قبل، شرکت سامسونگ با عرضه کردن گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Flip نسخه‌ی منحصر به فرد و ویژه‌ی خودش از گوشی‌های تاشوی نسل جدید را وارد بازار کرد و اکنون ظاهرا به نظر می‌رسد که شیائومی هم قصد دارد با ساختن یک گوشی با دوربین چرخان در آینده، همین کار را انجام دهد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا ما هم آخرین اطلاعاتی که در این زمینه در اختیار داریم را با شما به اشتراک بگذاریم.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یکی از منابع معتبر ما به اسم Let’s Go Digital از یک پتنت جدید پرده برداری کرده است که در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی توسط این شرکت غول پیکر چینی در پایتخت این کشور یعنی پکن به ثبت رسیده است. به طور کلی، ۴۸ تصویر جدید از طریق این پتنت به دست آمده است که نشان دهنده‌ی یک گوشی هوشمند تاشو است که از زبان طراحی کاملا جدیدی استفاده خواهد کرد. ما هم تعدادی از این تصاویر را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید مشاهده کنید. همانطور که در تصاویر این گوشی هوشمند احتمالی نیز می‌توانید مشاهده کنید، جالب‌ترین بخش آن، ماژول دوربین‌های آن است که نشان می‌دهند علاوه بر یک گوشی تا شو، این دستگاه دارای دوربین چرخان هم خواهد بود. این دستگاه چهار جایگاه برای دوربین در پنل رو به رویی خودش دارد و به جز آن، یک دوربین هم در پنل پشتی آن قابل دیدن است که ظاهرا به نظر می‌رسد شما می‌توانید ترتیب آن‌ها را با چرخاندن این دوربین‌ها تغییر دهید تا تبدیل به چهار دوربین در پنل پشتی و یک دوربین در پنل رو به رویی این گوشی شوند.

این یک ایده هیجان انگیز است اما با این وجود، کاملا هم جدید نیست که بتوانیم آن را اولین دستگاهی بدانیم که دارای چنین زبان طراحی است. پیش از این، دیده بودیم که گوشی هوشمند Samsung Galaxy A80 که در ماه می سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه شده بود نیز چنین زبان طراحی را پیاده سازی کرده بود و دارای یک دوربین چرخان بود؛ با این وجود، این گوشی بر روی محور افقی خود می‌چرخید. تصاویری که از پتنت گوشی‌ هوشمند تاشوی پیش روی شرکت شیائومی به انتشار رسیده است، نشان می‌دهند که این دستگاه احتمالا دارای یک صفحه نمایش انعطاف پذیر خواهد بود که فاقد هر گونه ناچ، بریدگی یا حفره خاصی می‌باشد. بر اساس تصاویری که از پتنت گوشی تاشوی شرکت شیائومی به انتشار رسیده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که این دستگاه به سمت داخل تا می‌شود تا بدین صورت، بتواند از صفحه نمایش گوشی هم محافظت کند؛ درست مانند گوشی هوشمند Motorola Razr که پیش از این هم یک اشاره کوتاه به آن شده بود.

با این وجود، در این تصاویر که دوربین چرخان این گوشی را نشان می‌دهند، هیچ نشانه‌ای از صفحه نمایش ثانویه وجود ندارد و یک لبه ضخیم (محل قرار گیری ماژول دوربین های چرخان این گوشی) در بالای صفحه نمایش وجود دارد که باعث می‌شود این گوشی مانند یک Motorola Razr که برعکس شده است، به نظر برسد. با این حال، منابع داخلی Let’s Go Digital ادعا می‌کنند که این مدل از گوشی شیائومی برای عرضه شدن در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی برنامه ریزی شده است. در هر صورت، اگر این پتنت تبدیل به واقعیت شود و به خط تولید انبوه برسد، بازار گوشی‌های تاشو با وجود شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و هوآوی که در این رده فعالیت کرده بودند، از این هم شلوغ‌تر خواهد شد که باعث نزدیک‌تر شدن رقابت می‌شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.