بنچمارک Xiaomi Mi ۱۱ و Mi ۱۱ Pro به طور رسمی منتشر شد

xiaomi mi 11
xiaomi mi 11

دیگر فاصله‌ای تا زمان ملاقات ما با گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت شیائومی در لاین آپ سری Xiaomi Mi ۱۱ باقی نمانده است. چرا که بر اساس اعلام رسمی این شرکت، باید انتظار داشته باشیم که روز دوشنبه هفته آینده یعنی دقیقا در تاریخ ۲۸ دسامبر برابر با ۸ دی ماه سال جاری شمسی با آن‌ها ملاقات کنیم. اگر به خاظر داشته باشید، امروز در یکی از گزارش‌های جدیدی که ساعاتی قبل در رابطه با لاین آپ این سری منتشر کردیم و با شما به اشتراک گذاشتیم، اعلام کرده بودیم که یکی از مدل‌های این سری در پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench مشاهده شده است و طبیعتا، مورد تست و بررسی هم قرار گرفته است. اما شرکت غول پیکر چینی شیائومی اکنون تصمیم گرفته است که تنها چند ساعت پس از این موضوع، خودش کنترل اوضاع را کاملا در دست بگیرد. اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که اعداد و ارقام رسمی مربوط به امتیاز تست بنچمارک گوشی‌های پرچمدار پیش روی این شرکت در سری Xiaomi Mi ۱۱ اکنون توسط خود این شرکت منتشر شده است. این امتیازها، عملکرد دو گوشی هوشمند پرچمدار پیش روی این شرکت به اسم Xiaomi Mi ۱۱ و Mi ۱۱ Pro در پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench را به ما نشان می‌دهند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

امتیاز تست تک هسته گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت شیائومی به اسم Xiaomi Mi ۱۱ و Mi ۱۱ Pro که قدرت خود را از طریق چیپست پرچمدار اخیر شرکت Qualcomm به اسم Snapdragon ۸۸۸ به دست می‌آورند، به ۱ هزار و ۱۵۳ امتیاز رسیده است و این در حالی است که امتیاز تست چند هسته آن‌ها نیز به ۳ هزار و ۸۱۸ امتیاز رسیده است. بر اساس اعداد و ارقام خامی که در طی این پروسه به دست آورده شده است، می‌توانیم بگوییم که این چیپست جدید، سریع‌تر از Kirin ۹۰۰۰ و نسل قبلی خود می‌باشد که Snapdragon ۸۶۵ نام داشت و تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های هوشمند پرچمداری که در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شدند نیز به کار برده شده بود.

اما به غیر از اعداد و ارقام رسمی و دقیق تست بنچمارک Xiaomi Mi ۱۱ و Mi ۱۱ Pro، شرکت تولید کننده و سازنده آن‌ها که شیائومی نام دارد، یک ویژگی قابل توجه دیگر نیز درمورد آن‌ها اعلام و تایید کرده است. در واقع اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، می‌توانیم بگوییم که این شرکت اعلام کرده است که گوشی هوشمند پرچمدار پیش روی این شرکت به اسم Xiaomi Mi ۱۱ دارای فناوری Wi-Fi ۶ بهبود یافته در مشخصات و ویژگی‌های اتصالات خود خواهد بود. بر اساس داده‌هایی که تا به حال در رابطه با این مدل در اختیار ما قرار داده شده است، این مدل دارای ۴K QAM نیز خواهد بود. این یعنی ارتباط بین روتر و دستگاه کم‌تر قطع می‌شود، پهنای باند آن به ۱۶۰ هرتز می‌تواند برسد و سرعت آن نیز تا ۳.۵ گیگابیت بر ثانیه افزایش پیدا خواهد کرد. صد البته، این اعداد و ارقام، تئوری هستند و دست پیدا کردن به آن‌ها در شرایط و حالت‌های عادی بسیار سخت و دشوار است. اما در هر صورت، خوشحالیم که می‌توانیم مشاهده کنیم شیائومی در حال سعی و تلاش زیادی است تا خودش به تنهایی حالت رقابتی بیشتری در بازار ایجاد کند و کار رقیبان خودش را سخت کند و آن‌ها را به چالش بکشاند. در هر صورت هر گوشی هوشمندی که به چیپست Qualcomm Snapdragon ۸۸۸ مجهز باشد و قدرت خود را از طریق این چیپست به دست بیاورد، به واسطه ذات و ماهیت طبیعی خود که یک چیپست ساخته شده به دست Qualcomm به شمار می‌رود، قابلیت پشتیبانی از اتصال Wi-Fi ۶ در اختیار دارد.

در حال حاضر انتظار داریم که گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت شیائومی در لاین آپ سری Xiaomi Mi ۱۱ قیمت بسیار بیشتری در مقایسه با نسل قبلی خود در لاین آپ سری Xiaomi Mi ۱۰ داشته باشند. در هر صورت، ما امیدوار هستیم که این بهبودها و پیشرفت‌های ایجاد شده در بخش شبکه و پردازنده، تنها یکی از بهبودهای پرشماری باشند که در سری Xiaomi Mi ۱۱ در انتظار ما هستند و فقط بخش کوچکی از آن‌ها باشد تا بتوانند قیمت هنگفت آن‌ها که تازه از ۷۰۰ دلار آغاز می‌شود را توجیه کنند.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.