مشخصات اولیه Xiaomi Redmi Note 9 مشخص شد

با توجه به این که تقریبا تمام اعضای خانواده سری Redmi Note 9 تا به حال روانه بازار شده‌اند، نوبتی هم که باشد، اکنون نوبت به مدل معمولی Xiaomi Redmi Note 9 رسیده تا عرضه شود. امروز با مشخصات اولیه این گوشی بیشتر آشنا خواهیم شد.

این گوشی اخیرا در موسسه صدور مجوز TENAA مشاهده شده است و در راستای این امر برخی از مشخصات آن مشخص شده که نشان می‌دهند که ما مدت زمان زیادی دیگر نباید منتظر عرضه شدن آن بمانیم. جالب است که بدانید این گوشی اخیرا در وبسایت موسسه صدور مجوز چینی ۳C نیز حضور پیدا کرده بود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اکنون با توجه به تمام جزئیاتی که از لیست این گوشی در سازمان صدور مجوز TENAA به دست آمده است، ما از مشخصات اصلی اولیه گوشی هوشمند Xiaomi Redmi Note 9 آگاهی پیدا کرده‌ایم و به لطف تصاویر آن، با ظاهر و طراحی این گوشی نیز آشنایی پیدا کرده‌ایم. بر اساس این تصاویر، به نظر می‌رسد که طراحی آن با سایر گوشی‌های لاین آپ Redmi Note 9 شباهت زیادی دارد که در پنل پشتی آن نیز چهار دوربین وجود دارد. صفحه نمایش این گوشی ۶.۵۳ اینچ اندازه دارد و یک نمایشگر IPS LCD است که این روزها تبدیل به یک استاندارد در میان اکثر گوشی‌های میان رده شده است. این صفحه نمایش دارای رزولوشن ۱۰۸۰ × ۲۳۴۰ پیکسل می‌باشد و ظرفیت باتری آن نیز در لیست TENAA چهار هزار و نهصد و بیست میلی آمپر ساعت عنوان شده است.

به هر حال، به جای یک سنسور اثر انگشت جانبی در لبه بدنه دستگاه، مدل معمولی سری Redmi Note 9 دارای یک سنسور اثر انگشت بیرونی در پنل پشتی خود است. علاوه بر این، حفره‌ای که محل قرار گیری دوربین سلفی این گوشی است، به جای وسط نمایشگر که در مدل‌های دیگر این سری به کار برده شده است، به گوشه سمت چپ بالای آن انتقال پیدا کرده است. از نظر مشخصات دوربین‌های آن نیز به نظر می‌رسد که دوربین اصلی این گوشی دارای یک سنسور ۴۸ مگاپیکسلی باشد و یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی نیز در پنل جلویی آن برای سلفی گرفتن به کار برده شده است. متاسفانه در حال حاضر جزئیات سایر دوربین‌ها و یا چیپست و پردازنده‌های این گوشی مشخص نشده است و ما هم اطلاعاتی در این زمینه در اختیار نداریم. اما گفته می‌شود که چیپست این گوشی MediaTek Helio 80 SoC خواهد بود اما همانطور که اشاره شد، هنوز اطمینان خاطر کامل از آن نداریم.

با این وجود، مشخصات حافظه‌های گوشی هوشمند پیش روی Xiaomi Redmi Note 9 معمولی، مشخص شده که بر این اساس، این دستگاه دارای ۳ و ۴ و ۶ گیگابایت رم خواهد بود که در هر یک از این مدل‌ها به ترتیب، ۳۲ و ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی در دسترس قرار داده شده است. علاوه بر این، برای کسانی که نیاز به داشتن حافظه داخلی بیشتری دارند، درگاه کارت حافظه micro SD هم وجود دارد که اجازه افزایش دادن حافظه خواهد داد.

در حال حاضر، این مشخصات تقریبا تمام چیزی است که ما می‌توانیم از لیست گوشی Xiaomi Redmi Note 9 به دست بیاوریم اما این طور که بر اساس شواهد و مدارکی که در اختیار داریم به نظر می‌رسد، مدت زمان زیادی دیگر باقی نمانده تا این دستگاه به طور رسمی معرفی و روانه بازار شود زیرا در حال حاضر تمام مجوزهای لازم برای عرضه شدن در کشور چین را به دست آورده است و کاملا رسمی به نظر می‌رسد. در هر صورت، شما همچنان در روزهای آینده نیز می‌توانید برای کسب آخرین تغییر و تحولات درمورد این دستگاه، با ما همراه باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.