OnePlus Clover در بنچمارک Geekbench مشاهده شد

OnePlus Nord
OnePlus Nord

با توجه به این که گوشی هوشمند میان رده‌ی OnePlus Nord که یکی از مورد انتظارترین گوشی‌های چند ماه اخیر بود راهی بازار شد و فشار رسانه‌ای سنگینی که روی آن بود برداشته شد، ظاهرا به نظر می‌رسد که وان پلاس از همین الان کار کردن روی گوشی هوشمند میان رده بعدی خود را آغاز کرده است. همانطور که اخیرا در یکی از تست‌های بنچمارک Geekbench مشاهده شده است، یک گوشی هوشمند جدید از شرکت وان پلاس با تعدادی ویژگی و مشخصات جالب توجه در حال شکل گیری است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در این زمینه آشنایی بیشتر با گوشی هوشمند میان رده‌ی مرموز OnePlus Clover همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که گوشی هوشمند میان رده‌ی مرموز OnePlus Clover با در اختیار داشتن یک چیپست Snapdragon 660 به عنوان مغز متفکر خود به همراه ۴ گیگابایت حافظه رم و همینطور نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q در مرکز داده‌های بنچمارک Geekbench مشاهده شده است. نکته قابل توجهی که درمورد مشخصات این گوشی وجود دارد، این است که چیپست SD 660 که در این لیست به عنوان یکی از مشخصات کلیدی این گوشی  ذکر شده، به هیچ وجه شایستگی قرار گرفتن در دستگاهی که قرار است در آینده عرضه شود و هنوز هیچ اطلاعاتی درمورد قیمت و حتی اسم نهایی آن منتشر نشده را در اختیار ندارد. زیرا در سال ۲۰۱۷ ساخته شده است و اکنون کاملا از رده خارج شده است. از سوی دیگر، به هیچ وجه در سابقه و شخصیتی که از شرکت وان پلاس سراغ داریم، هیچ وقت ندیده‌ایم که این شرکت از چنین چیپست قدیمی در گوشی‌های هوشمند آینده خودش استفاده کند. اما اگر در بدترین حالت ممکن، نسخه نهایی OnePlus Clover نیز به همین چیپست مجهز باشد، برای اغلب کارهای عادی و روزمره خود می‌توانید روی آن حساب کنید.

متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم وجود اطلاعات و کمبود آگاهی لازم نسبت به OnePlus Clover تیکه‌های پازل درمورد مشخصات این گوشی هنوز کاملا ناقص است و تیکه‌های موجود نیز هیچ کمکی به ما نمی‌کنند که از جایگاه این دستگاه در لاین آپ گوشی‌های هوشمند شرکت وان پلاس آگاهی پیدا کنیم و با چطور دستگاهی قرار است مواجه شویم. اما با این وجود، کاملا واضح و شفاف است که این دستگاه به هیچ وجه برای خریدارانی که قصد تهیه کردن یک گوشی هوشمند پرچمدار دارند، مناسب نیست. اگرچه هدف و مشتریان OnePlus Clover در حال حاضر هنوز مبهم و نامشخص است، اما شواهد و مدارکی که درمورد آن وجود دارد، حاکی از این است که می‌تواند یک نماینده شایسته در بازار گوشی‌های هوشمند مقرون به صرفه برای شرکت وان پلاس محسوب شود؛ مخصوصا که این شرکت تا به حال دستگاهی در این رده در اختیار نداشته و Nord هم به عنوان یک گوشی میان رده شناخته می‌شود که بیشتر به سمت پرچمدارها تمایل دارد و اثری از یک گوشی پایین رده در آن دیده نمی‌شود.

یکی از ایده‌های احتمالی که می‌تواند درمورد Clover وجود داشته باشد، این است که این گوشی در واقع ممکن است یک نسخه جدید از Nord باشد. به هر حال Carl Pei، مدیر عامل شرکت وان پلاس ، اخیرا اعلام کرده بود که برند و نشان تجاری OnePlus Nord قرار نیست تنها به یک دستگاه محدود شود و فقط اسم یک گوشی خاص باشد، بلکه بیشتر نشان دهنده رشد و شکل گیری یک لاین آپ جدید است که شواهد نشان می‌دهند حداقل دارای یک دستگاه و مدل دیگر نیز هست که قرار است برای مردم آمریکا عرضه شود (به جای Nord که در سراسر دنیا به جز آمریکا عرضه شده بود).

شواهدی که اکنون وجود دارد، نشان می‌دهند که OnePlus Clover قیمت بسیار کم‌تری از Nord خواهد داشت که خودش با برچسب قیمت ۴۵۰ دلاری، جزو گوشی‌های مقرون به صرفه حال حاضر بازار محسوب می‌شود (البته این موضوع در کشور ما صدق نمی‌کند). اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که قطعا هنوز هم فضای کافی وجود دارد که وان پلاس یک گوشی دیگر نیز عرضه کند که حتی از این هم قیمت کم‌تری داشته باشد تا مردم بیشتری امکان تهیه کردن آن را داشته باشند.

همین چند روز قبل بود که یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت وان پلاس به اسم OnePlus 8T فاش شد و ما برای اولین بار متوجه شدیم که این شرکت قصد دارد یک مدل بهبود یافته از آخرین پرچمدارهایی که امسال در بازار عرضه کرده است را نیز تولید کند. بنابراین، از قرار معلوم این شرکت در حال حاضر با کار کردن بر روی چند دستگاه و گوشی موبایل هوشمند مختلف به طور همزمان، که هر یک از آن‌ها برای قشر خاصی از مردم جامعه در نظر گرفته شده‌اند، در حال سپری کردن روزهای بسیار شلوغ و پرکاری است. در هر صورت، قطعا می‌توانیم چشم به راه آینده باشیم تا اطلاعات بیشتری از این گوشی‌های متنوع در آینده نزدیک در اختیارمان قرار داده شود تا بتوانیم به یک درک کامل‌تر از آن‌ها دست پیدا کنیم. اما فعلا OnePlus Clover را به عنوان ارزان قیمت‌ترین گوشی احتمالی در لاین آپ گوشی‌های آینده وان پلاس در نظر می‌گیریم. در آینده نیز برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با ما همراه باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.