نام هدست نسل بعدی Oculus VR احتمالا Rift S نام دارد

Oculus

نام هدست نسل بعدی Oculus VR احتمالا Rift S نام دارد

شرکت Oculus که به عنوان زیرمجموعه فیسبوک شناخته می شود، درنظر دارد بزودی نسل جدید هدست واقعیت مجازی خود را معرفی کند. هدستی که گفته شده  Rift S نام دارد و از طراحی و ویژگی های جدیدی بهره می برد.

به تازگی فایلی در اپ دسکتاپ Oculus آشکار شده که نام نسل بعدی این هدست را افشا می کند. باتوجه به این اپ شرکت آکیلوس می خواهد هدست بعدی را با نام Rift S معرفی کند.

گفته شده این هدست به دوربین داخلی مجهز است و از سنسورهای ردیابی داخلی نیز بهره می برد. این گزارش توسط وب سایت TechCrunch منتشر شد و باید احتمال داد صحت داشته باشد. با کمک دوربین و ردیاب های داخلی هدست جدید Oculus می تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد و نسبت به نسل پیشین برتری خواهد داشت.

ردیابی یکی از اصلی ترین قابلیت هدست ها محسوب می شود و شرکت ها نیز هر سال سنسورهای بهینه تری در بحث ردیابی به کار می گیرند. البته به کارگیری استفاده سنسورهای داخلی در Oculus Rift S این بدان معنا نیست با هدستی بدون سیم رو به رو هستیم.

با توجه به آن که هدست نیاز به کامپیوتر دارد، سیم دار بودن آن حتمیست. مشخص نیست آکیلوس چگونه هدستی را ارائه می دهد و شاید با یک هدستی رو به رو باشیم که نیاز به رایانه شخصی مستقل دارد و یا آن که از سخت افزاری بهره می برد و نیازی به کامپیوترهای شخصی ندارد.

آکیلوس تاکنون هدست های مختلفی معرفی کرده که از جمله باید به Oculus Go اقتصادی، Oculus Quest رده بالا و بی سیم و Oculus Rift گران قیمت اشاره کرد. Oculus احتمالا در اواسط سال ۲۰۱۹ برنامه ای برای معرفی نسل جدید هدست واقعیت مجازی برجسته خود داشته باشد.