کنسول جدید نینتندو در E3 2019 معرفی نمی شود!

اخیرا شایعات و گزارش های زیادی مبنی بر معرفی شدن کنسول جدید نینتندو در نمایشگاه ای ۳ سال ۲۰۱۹ از طریق رسانه ها منتشر شد که سرانجام این شرکت ژاپنی اعلام کرد ، هیچ برنامه ای برای معرفی کنسول جدید نینتندو در مراسم E3 سال جاری میلادی ندارد.

درحالی به پایان چرخه عمر کنسول های نسل هشتم می رسیم که شرکت های سونی و مایکروسافت صراحتا از برنامه های خود برای عرضه نسل جدید کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس جدید می گویند و جسته و گریخته شنیده هایی از مشخصات احتمالی از آن ها نیز می شنویم. از این رو حدس و گمان‌هایی نیز درباره ساخت مدل ارزان تر نینتندو سوییچ در سراسر فضای مجازی به چشم می خورد که به عرضه این دستگاه طی پاییز امسال اشاره می کنند.

مدتی قبل یکی از نشریه های معتبر ژاپن با نام Nikkei نیز ادعا کرد که مدل کوچک تری از نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شده و در آینده نه چندان دور نیز موعد عرضه نسل جدید کنسول فرا خواهد رسید. گزارشی که واکنش رسمی شرکت ژاپنی را به دنبال داشته است. بر این اساس، چندی پیش شرکت نینتندو طی پیامی رسما اعلام کرد که برنامه ای برای معرفی کنسول جدید نینتندو در جریان مراسم E3 2019 ندارد و طی چند ماه آینده شاهد معرفی سخت افزار جدیدی از سوی این شرکت نخواهیم بود. به این ترتیب همه توجهات باید به سوی سونی و مایکروسافت باقی بماند.

نینتندو کنسول جدید معرفی نمی کند

اگرچه مدیرعامل این شرکت به صورت رسمی هرگونه عرضه نینتندو جدید را در E3 2019 تکذیب کرد، ولی خبر امیدوار کننده برای علاقه مندان به این شرکت می تواند این باشد که در جریان این بیانیه رسما از تمایل این شرکت به گسترش و توسعه پلتفرم ها سخن گفته شده و به این ترتیب شرکت نینتندو به صراحت عرضه مدل ارزان و کوچک شده سوییچ را تکذیب نکرده است. علاوه بر این موضوع در گذشته نیز این شرکت مدل ارزان تر و کوچک تر نینتندو ۳DS را تحت عنوان نینتندو ۲DS روانه بازار کرده، می توان به عرضه مدل کوچک سوییچ نیز امیدوارتر بود.

خبرهای به گوش رسیده از شرکت های سونی و مایکروسافت حکایت از ان دارد که این شرکت ها قصد دارند که نسل نهم از کنسول های بازی خودشان را در سال ۲۰۲۰ راهی بازار کنند، از این رو شاید زیاد دور از ذهن نباشد که نینتدو نیز مدل کوچک و ارزان از کنسولش را در این سال در دسترس همگان قرار دهد.