هر آنچه از نسل جدید کنسول نینتندو سوییچ می دانیم

از نسل جدید کنسول نینتندو سوییچ چه می‌دانیم

شرکت نینتندو اعلام کرده که در سال جاری مدل بروزرسانی شده کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ را معرفی می کند. کنسولی که نسل اول آن در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و حال باید منتظر ماند تا نسل بعدی آن در ماه های آینده رونمایی شود.

گفته می شود کمپانی بزرگ فعال در صنعت بازیسازی روی کنسول جدید با ویژگی های پیشرفته تر است و طراحی بهبودیافته ای نیز برای آن در نظر گرفت. گذشته از آن نسخه جدید ارزان تر است و با ویژگی های مطلوبی هم همراه خواهد بود که موردتوجه گیمرها قرار می گیرد.

در این مطلب قصد داریم هر آنچه از نسل جدید کنسول نینتندو سوییچ می دانیم را برای شما شرح دهیم، در این بین با ما همراه باشید:

آیا کنسول بازی کاملا جدیدی است؟

 

همانطور که می دانیم ما در حال نزدیک شدن به دومین سال عرضه نسل اول نینتندو سوییچ هستیم. بنابراین بعید به نظر می رسد به این زودیها نسل جدید سوییچ از راه برسد و احتمالا با یک نسخه بروزرسانی شده رو به رو هستیم.  گزارش ها می گویند نسخه جدید کنسول نینتندو سوییچ قیمت کمتری دارد و در مقابل ویژگی های کمتری نیز برای آن در نظر گرفته شده تا به کنسول کاربردی تبدیل شود.

به گزارش وب سایت Wall Street Journal، تامین کنندگان قطعات نینتندو مدعی شدند این شرکت به دنبال ساخت نسخه پیشرفته تر نینتندو سوییچ است تا گیمرهای هاردکور را به طرف خود جلب کند. این تامین کنندگان همچنین افزودند که علاوه بر یک نسخه پیشرفته، شاهد رونمایی مدل ارزان تر هم خواهیم بود تا افرادی با بودجه کمتر بتوانند یک نمونه را خریداری کنند.

نسخه ارزان تر فاقد جوی کان های متحرک است و بازیکنان نمی توانند کنترلرها را از صفحه نمایش اصلی جدا کنند. این طراحی موجب خواهد شد تا نه تنها قیمت کاهش پیدا کند، بلکه وزن را به شد کاهش می دهد و تجربه قابل حمل بهتری می توان با کنسول پیدا کرد. Michael Pachter یکی از تحلیلگران صنعت در گفتگو با Games Industry جزئیاتی پیرامون این کنسول بازی افشا کرده است.

او بیان داشت که نینتندو نسخه کاملا دستی سوییچ را با قیمت ۱۹۹ دلار بزودی عرضه می کند. او افزود که این دستگاه یک کنسول دستی بوده که جوی کان های متحرکی برای آن در نظر گرفته نشده و افراد باید در همان حالت یکپارچه کنسول را مورد استفاده قرار دهند. بنابراین بازیکنان در این نسخه نمی توانند با جداسازی کنترلرها دوستان خود را به بازی دعوت کنند.

مشخصات

تاکنون شایعات محدودی درباره مشخصات سخت افزاری نسل جدید سوییچ منتشر شد. به گزارش وب سایت ژاپنی Gamepedia، سوییچ ۲ رکوردهایی خواهد شکست و همانند یک کنسول پیشرفته عمل می کند.

گفته می شود حافظه رم آن ۸ گیگابایتی خواهد بود و این یعنی دو برابر نسل فعلی سوییچ. این در حالی است که حافظه ذخیره سازی به بیش از ۱۲۸ گیگابایت خواهد رسید و چنین فضای ذخیره سازی مناسب است. در حال حاضر نسل فعلی سوییچ با حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی به فروش می رسد و باید یک حافظه میکرو اس دی جهت ارتقا حافظه ذخیره سازی آن تهیه کنید.

شایعات می گویند نینتندو از چیپ پردازشی کاملا جدیدی که انویدیا Tegra نخواهد بود، استفاده می کند. احتمالا ژاپنی ها علاقمند به معماری ذن AMD شدند و باید منتظر ماند تا سخت افزار دقیق این کنسول بازی مشخص شود. به گزارش Gamepedia ، پردازنده جدید نینتندو سوییچ موجب می شود مدت زمان بارگذاری کاهش خواهد یافت و نرخ فریم نیز افزایش پیدا می کند. این ویژگی SoC جدید نینتندو خواهد بود و باید آن چیپ پردازشی سریعی به شمار آورد.

در نهایت اینکه مدل پیشرفته از دو خروجی ۴K پشتیبانی می کند. بعید است چنین مدل پیشرفته ای قیمت کمتری در مقایسه با نسل فعلی نینتندو سوییچ داشته باشد، اما داستان برای مدل ارزان قیمت متفاوت است و ما شاهد مدلی خواهیم بود که بیشتر جنبه سرگرمی دارد نه جنبه تجربه حرفه ای.

همچنین ممکن است صفحه نمایش ۱۰۸۰ پیکسلی به جای ۷۲۰ پیکسلی نسل فعلی مورد استفاده قرار گیرد. گفته شده نمایشگر نینتندو سوییچ ۲ توسط شارپ به تولید می رسد و از پنل LCD برخوردار است. در حالی که نسخه پیشرفته جوی کان هایی هیبریدی دارد و افراد می توانند آنها را یا به صورت جداگانه و یا به صورت متصل مورد استفاده قرار دهند، اما نسخه ارزان جوی کان متحرکی ندارد تا بتوان آنها را جدا کرده و گیم پلی داشت.

بازی ها

تمامی بازیهای نسل فعلی نینتندو سوییچ از نسل دوم کنسول شرکت ژاپنی پشتیبانی می کند. این همان روشی بوده که در هر دو نسخه ۳DS شاهد آن بودیم. البته جزئیات کافی درباره بازیهای نینتندو سوییچ نسل جدید دردسترس نیست و پیش بینی می شود بزودی اخبار بیشتری دردسترس قرار گیرد.

نینتندو در نظر دارد سازگاری میان دو کنسول نسل اول و نسل دوم سوییچ به وجود آورد تا بازیکنان بتوانند بازی خود را در هر دو کنسول داشته باشند.

تاریخ عرضه

دقیقا مشخص نیست نینتندو چه زمانی می خواهد مدل های جدید سوییچ را معرفی کند. اما انتظار داریم در کنفرانس E3 2019 این شرکت اخباری دردسترس قرار گرفته و شاهد رونمایی کنسول نسل جدید باشیم.

دو کنسولی که در نسخه ارزان قیمت و پیشرفته معرفی می شوند و هر یک مشخصات خاص خود را دارند. پیش از این شایعه شد در آوریل ۲۰۱۹ نینتندو کنسول جدید خود را معرفی می کند اما باید بیان داشت که این کمپانی برنامه دیگری در سر دارد و می خواهد کنفرانس E3 2019 خود را پربار سازد.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود نسل جدید نینتندو سوییچ با چه طراحی و ویژگی هایی از راه می رسد.