گوشی تاشوی میان رده سامسونگ ممکن است تا پایان امسال عرضه شود

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

هنوز مدت زمان زیادی سپری نشده که یک گزارش جدید منتشر شده بود که نشان می‌داد سامسونگ ممکن است در حال کار کردن روی یک گوشی تاشوی مقرون به صرفه باشد. اکنون شواهد و مدارک جدید و بیشتری به دست آمده است که نشان می‌دهند یک گوشی تاشوی میان رده از شرکت سامسونگ در راه است و حتی می‌تواند بسیار زودتر از چیزی که ما تصورش را هم می‌کنیم؛ یعنی تا پایان سال جاری میلادی در بازار در دسترس قرار داده شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد گوشی تاشوی میان رده و مقرون به صرفه پیش روی شرکت سامسونگ همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

این Sam Mobile بود که به عنوان اولین رسانه‌ی فعال در حوزه فناوری و تکنولوژی از این موضوع خبر داد. این رسانه، در ادامه توضیحات خود درمورد این دستگاه اعلام کرد که این گوشی در حال حاضر با کد SM-F415 شناخته می‌شود. اکنون ماجرا از این قرار است که این دستگاه مرموز، اخیرا مجوزهای مورد نیاز خود را از Wi-Fi Alliance کسب کرده است. این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که دستگاهی که در حال حاضر با کد SM-F415 به عنوان گوشی تاشوی مقرون به صرفه و میان رده بعدی سامسونگ شناخته می‌شود، ممکن است بسیار نزدیک‌تر از چیزی باید که ما در ابتدا تصور می‌کردیم.

همانطور که یکی دیگر از منابع معتبر ما به اسم GSM Arena نیز به این موضوع اشاره کرده است، گوشی هوشمند Samsung Galaxy Fold اولیه که یک گوشی پرمیوم و رده بالای واقعی به شمار می‌رود، با کد F900 شناخته می‌شود. از سوی دیگر، گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ که عرضه کرد، یعنی Samsung Galaxy Z Flip نیز با کد F700 شناخته می‌شود و مشخصات آن نیز به مراتب پایین‌تر از Galaxy Fold اولیه هستند. این منطق و استدلال‌ها نشان دهنده این موضوع هستند که کد F415 به یک گوشیِ غیر پرچمدار تعلق خواهد داشت که به احتمال بسیار زیاد، مشخصات آن از هر دو گوشی تاشوی دیگر سامسونگ که نام برده شد، پایین‌تر خواهد بود. یکی دیگر از چیزهایی که این موضوع نشان می‌دهد، این است که گوشی تاشوی میان رده و مقرون به صرفه بعدی شرکت سامسونگ فاقد قابلیت پشتیبانی از Wi-Fi 6 خواهد بود.

بر اساس گزارش‌های انگشت شماری که تا به حال درمورد مشخصات گوشی تاشوی مقرون به صرفه سامسونگ منتشر شده است، این دستگاه از نظر حافظه داخلی در دو مدل راهی بازار خواهد شد که یکی از آن‌ها دارای ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی است و مدل دیگر آن نیز ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و علاوه بر این، در رنگ‌های سبز، آبی و مشکی در بازار عرضه خواهد شد. متاسفانه، در حال حاضر به جز همین اطلاعاتِ ناچیز و محدود، اطلاعات دیگری درمورد مشخصات این گوشی در اختیار نداریم. اما می‌توان حدس زد که سامسونگ از یک پردازنده مرکزی میان رده در این دستگاه استفاده خواهد کرد و ما فکر می‌کنیم که این گوشی هم مانند Galaxy Z Flip از بالا تا می‌شود. بنابراین، احتمالا یک لولای افقی در آن وجود خواهد داشت.

نکته قابل توجه و مهمی که وجود دارد و به خوبی باید در نظر داشته باشید، این است که مبادا اجازه دهید کلمه‌های “میان رده” و “مقرون به صرفه” که در توصیف گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ استفاده می‌کنیم، باعث گول خوردن شما شوند و همان تصوری را داشته باشید که همیشه با شنیدن این کلمه‌ها پیدا می‌کنید. نباید فراموش کنید که گوشی‌های تاشو به دلیل وجود فناوری و تکنولوژی‌های گران قیمتی که در آن‌ها به کار می‌رود، معمولا همیشه از گوشی‌های همرده خود با مشخصات یکسان، بسیار گران قیمت‌تر هستند. Surface Duo را می‌توان یک مثال بسیار خوب به شمار آورد. قیمت پایه این دستگاه از ۱۳۹۹ دلار آغاز می‌شود و مشخصات آن هم در حد یک گوشی پرچمدار در سال ۲۰۱۹ است که امروزه کاملا از مد افتاده محسوب می‌شوند. Motorola Razr نیز به عنوان یک نمونه دیگر وضعیت مشابهی دارد. این گوشی که حتی از سرفیس Duo هم ۱۰۰ دلار گران‌تر است، یک پردازنده Snapdragon 710 در اختیار شما قرار می‌دهد که امروزه حتی برای گوشی‌های میان رده غیر تاشو هم کافی نیست.

با این وجود، گزارش‌هایی که از گوشی تاشوی مقرون به صرفه سامسونگ تا به حال منتشر شده، نشان می‌دهند که ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت آن حدود ۹۰۰ دلار باشد که به عنوان یک گوشی تاشو ، قیمت مقرون به صرفه‌ای به شمار می‌رود. در حال حاضر، Samsung Galaxy Z Flip با قیمت ۱۳۸۰ دلاری خود، ارزان قیمت‌ترین گوشی تاشوی حال حاضر این شرکت به شمار می‌رود و علیرغم این که ظاهرا از نظر فروش عملکرد خوبی از خودش تا به حال نمایش داده است، اما بدون شک شرکت سامسونگ اگر واقعا قصد دارد به هدف نهایی خود که فروش ۶ میلیون دستگاه گوشی تاشو تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی است برسد، باید کاری کند که اقشار گسترده‌تری از افراد جامعه قدرت خریداری کردن این دسته از محصولات را داشته باشند. این کار با عرضه کردن یک گوشی تاشوی ۹۰۰ دلاری کاملا امکان پذیر خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.