فناوری ۵G یک بار دیگر به عامل شیوع مجدد کرونا متهم شد

5G
5G

یکی از عجیب و غریب‌ترین داستان سرایی‌های سال ۲۰۲۰ میلادی، دو فاکتور مهم و اساسی که در این سال بسیار شاخص و برجسته بودند را با یکدیگر ادغام کرده است. این دو فاکتور، ویروس کرونا و فناوری اتصالات نسل بعدی ۵G هستند.

اگر بخواهم دقیق‌تر صحبت کنم، درواقع در ماه آوریل گذشته بود که گزارش‌های بسیار تعجب برانگیزی منتشر شد که در آن‌ها بازیگری به اسم Woody Harrelson در صفحه شخصی خودش در شبکه اجتماعی Instagram گزارشی را به اشتراک گذاشته بود که توسط پروفسور Martin Pall، از دانشگاه ایالتی واشنگتن، تهیه و تنظیم شده بود. خلاصه‌ی گزارشی که توسط پروفسور Pall نوشته شده بود، نتیجه گیری کرده بود که برج‌هایی که برای ایجاد پوشش فناوری ۵G در شهر ووهان کشور چین احداث شده است، مسئول تکثیر ویروس یا شیوع و همینطور مرگ و میر ناشی از این بیماری جدید (ویروس کرونا) به شمار می‌روند. شما می‌توانید برای کسب جزئیات بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

پروفسور Pall در این گزارش عنوان کرده است که ووهان اولین شهر هوشمند در کشور چین بوده است. به طوری که تعداد ایستگاه‌های پایه‌ای که در این شهر فعالیت می‌کنند و فناوری اتصالات ۵G را ارائه می‌دهند، از ۳۱ عدد در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، به بیش از ۱۰ هزار ایستگاه در یک سال بعد افزایش پیدا کردند. این پروفسور از دانشگاه ایالتی واشنگتن گفته است که شدت شیوع این ویروس با افزایش پیدا کردن برج‌ها و آنتن‌های ۵G در شهر ووهان بیشتر شده است. این نظریه منجر به حمله‌های خشونت آمیز به برجها و آنتن‌های ۵G توسط افراد افراطی در کشورهای چین و بریتانیا شده است و آسیب‌های جدی و ضررهای زیادی به آن‌ها وارد شده است. نکته قابل توجه و جالب دیگری که وجود دارد، این است که در حالی که Woody Harrelson به پخش شدن شایعه‌ی توطئه‌ی آنتن‌های فناوری اتصالات ۵G به شیوع ویروس کرونا و شدیدتر شدن آن کمک می‌کرد، حقیقت این است که پس از گذشت مدتی این بازیگر اعتراف کرد که خود او هیچ وقت گزارش پروفسور Pall را باور نکرده است.

متاسفانه در پی چند روز اخیر وضعیت شیوع مجدد ویروس کرونا که به نظر می‌رسد موج دوم آن است، نه تنها در کشور ما بلکه در مناطق بسیار زیادی در سراسر دنیا، وضعیت بحرانی و خطرناکی به وجود آمده است که نیازمند مشارکت و همدلی تمام مردم جامعه است تا از یک فاجعه بزرگ جلوگیری شود. در طی این مدت، باز هم تئوری توطئه‌ی فناوری ۵G بر علیه بشریت شروع به پخش شدن کرده است. وضعیت به حدی تخیلی شده، که حتی برخی از گزارش‌ها ادعا می‌کنند آن قطعه‌ی فلزی که در ماسک‌های جراجی و همینطور تعداد دیگری از ماسک‌های صورت وجود دارد، در واقع آتن‌های ۵G هستند. در حالی که همانطور که Forbes نیز اعلام کرده، ترس و وحشت واقعی برخی از مردم از این قطعه‌ی فلزی این است که این آنتن‌ها در حقیقت با استفاده از سیگنال‌های ۵G برای ردیابی کردن افراد به کار برده می‌شوند. نگرانی دیگری که بابت این قطعه فلزی وجود دارد، این است که باعث بیمار شدن افراد می‌شوند.

همانطور که عده بسیار زیادی از مردم می‌دانند، دلیل به کار رفتن این قطعه فلز انعطاف پذیر در ماسک‌های جراحی و برخی از ماسک‌های صورت این است که ماسک بر روی برآمدگی بینی، کاملا فیت باشد و هیچ فضای بازی میان ماسک و صورت وجود نداشته باشد. در ادامه باید توضیح دهم که ماسک‌های جراحی فلزی (با همین قطعه فلزی درون خود) از دهه ۱۹۷۰ میلادی تا به حال یعنی حتی قبل از زمانی که زندگی ما و گوشی‌های موبایل هوشمند با هم درآمیخته شود، وجود داشته‌اند و استفاده می‌شدند. همانطور که اشاره شد، این قطعه فلزی حتی در آن زمان نیز در این ماسک‌ها وجود داشته است. بنابراین، می‌توانیم به شما اطمینان بدهیم که این قطعه‌ی بی ارزش، هیچ ارتباطی با سیگنال یا فناوری ۵G ندارد و هیچ سیگنالی را نه جذب می‌کند و نه دفع.

اگر علاقه مند هستید که بدانید این شایعه‌ی مضحک چطور پخش شده است و یا چه کسی برای اولین بار آن را پخش کرده، باید بدانید که رسانه‌ای به اسم WMAZ ویدئویی از یک خانم منتشر کرده است که یک ماسک جراحی را باز می‌کند تا قطعه فلزی درون آن را نشان دهد. او این قطعه را یک سیم ۵G نام گذاری می‌کند و اعلام می‌کند که این سیم، مستقیم به مغز متصل می‌شود. آیا حتی یک درصد هم باید چنین چیزی را باور کرد؟ به هیچ وجه. شما هم نباید اجازه بدهید که چنین فرضیه سازی‌های مضحک و مسخر‌ه‌ای جلوی شما را بگیرند تا ماسک نزنید. در حال حاضر، ماسک زدن تنها راه جلوگیری و پیشگیری از شیوع این ویروس است و آن قطعه هم فقط برای فیت شدن ماسک روی صورت شما است و هیچ ارتباطی به فناوری ۵G یا هر چیز دیگر ندارد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.