OnePlus 9 Pro در Geekbench مشاهده شد

OnePlus 9
OnePlus 9

فقط دو روز قبل بود که ما موفق شدیم اولین نگاه خود را از طریق چند تصویر غیر رسمیِ فاش شده، به گوشی هوشمند پیش روی OnePlus 9 بیاندازیم و در واقع، برای اولین بار با آن ملاقات کنیم. اما امروز ما موفق به دیدن اولین نشانه از مدل Pro گوشی‌های پرچمدار پیش روی شرکت وان پلاس هم شده‌ایم.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که ما امروز موفق به بدست آوردن یک لیست از پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench شده‌ایم که از گوشی پرچمدار پیش روی شرکت وان پلاس یعنی OnePlus 9 Pro عرضه شده است. بر اساس این لیست، وان پلاس قصد استفاده کردن از چیپست پرچمدار پیش روی شرکت Qualcomm در OnePlus 9 Pro دارد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از مشخصاتی که درمورد این گوشی پرچمدار پیش رو از شرکت وان پلاس فاش شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

OnePlus 9 Pro در تست تک هسته خود در پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench موفق به کسب کردن هزار و ۱۲۲ امتیاز شده است و در بخش تک چند هسته خود نیز ۲ هزار و ۷۳۳ امتیاز کسب کرده است. در حال حاضر این گوشی هوشمند پرچمدارِ پیش روی شرکت وان پلاس ، با اسم رمزی و کد LuBan LE2117 در پلتفرم Geekbench مورد تست بنچمارک قرار گرفته است. همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، این هنوز یک مدل اولیه ناقص به شمار می‌رود و قطعا در مدت زمان چند ماهی که تا عرضه نسخه نهایی و کامل این دستگاه باقی مانده است، وان پلاس تغییر و تحولات زیادی در جهت بهینه سازی و موارد دیگر در آن ایجاد خواهد کرد. یکی از مشخصات اولیه دیگری که امروز در پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench درمورد گوشی هوشمند پرچمدار پیش روی  OnePlus 9 Pro مشخص شده این است که این دستگاه (حداقل در یکی از مدل‌های خود) قرار است ۸ گیگابایت حافظه رم نیز در اختیار داشته باشد.

یکی دیگر از مشخصاتی که امروز از این گوشی مشخص شده، این است که پردازنده مرکزی (CPU) آن قرار است دارای فرکانس پایه ۱.۸ گیگاهرتزی باشد. مشخصات فاش شده دیگری که در گذشته درمورد گوشی هوشمند پرچمدار پیش روی شرکت وان پلاس منتشر شده بودند و در غالب یک گزارش در اختیار علاقه مندان قرار داده شده بودند، نشان می‌دادند که چیپست به کار رفته در این گوشی دارای یک هسته پرفورمنس برای انجام دادن سنگین‌ترین کارهای ممکن به اسم Cortex X1 خواهد بود که با فرکانس ۲.۸۴ گیگاهرتز عمل می‌کند و در کنار آن، سه هسته Cortex A78 وجود خواهد داشت که نهایت با فرکانس ۲.۴۲ گیگاهرتز کار می‌کنند و چهار هسته دیگر نیز وجود خواهد داشت که چهار عدد Cortex A55 هستند و حداکثر توان و فرکانس آن‌ها نیز به ۱.۸ گیگاهرتز می‌تواند برسد. در مجموع، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که عملکرد کلی چیپست پرچمدار پیش روی Qualcomm نیز چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد در مقایسه نسل قبلی آن یعنی Qualcomm Snapdragon ۸۶۵ بهبود پیدا کرده باشد.

چیپست Qualcomm Snapdragon ۸۷۵ به عنوان پردازنده پرچمدار پیش روی این تولید کننده و سازنده پردازنده‌های موبایلی، باید در تاریخ ۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۱۱ آذر ماه سال جاری شمسی در کنفرانس سالیانه Qualcomm در هاوایی رونمایی و معرفی شود. بر اساس شایعه‌ها و حرف و حدیث‌هایی که تا به حال در این زمینه زده شده است، ما در ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی باید حضور لاین آپ سری OnePlus 9 را برای اولین بار در بازار مشاهده کنیم. مردم آمریکا نیز می‌توانند انتظار داشته باشند که بتوانند هم از طریق شبکه مخابراتی Verizon و هم از طریق T-Mobile لاین آپ این سری را در اختیار بگیرند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.