دوربین OnePlus Nord توسط DxOMark بررسی شد

OnePlus Nord
OnePlus Nord

اولین گوشی هوشمند شرکت وان پلاس در لاین آپ Nord مدت تقریبا زیادی است که عرضه شده و تا به حال در اختیار مردم تعداد زیادی از کشورهای مختلف در سراسر دنیا نیز قرار گرفته و در کشور خودمان هم موجود است. اما جالب است که DxOMark به عنوان یکی از معتبرترین و قابل اطمینان‌ترین رسانه‌هایی که کار تست و بررسی دوربین گوشی‌های هوشمند مختلف را انجام می‌دهد، تا به حال از دوربین OnePlus Nord غافل مانده بود. اما اکنون با انجام دادن این کار، رسالت خودش را برای OnePlus Nord و دوربین آن به انجام رسانده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و تست و بررسی DxOMark از دوربین گوشی هوشمند میان رده قدرتمند شرکت وان پلاس ، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

یکی از اهداف اصلی وان پلاس از تولید، ساخت و عرضه کردن گوشی هوشمند میان رده OnePlus Nord 5G این بود که بتواند با یک قیمت مقرون به صرفه و مناسب، ویژگی‌های رده بالا و حرفه‌ای در دوربین این گوشی اضافه کند و در اختیار کاربران آن قرار دهد. به عبارت دیگر، وان پلاس قصد داشت با دوربین این گوشی یک تجربه نزدیک به گوشی‌های پرچمداری که حداقل خودش تا به حال تولید کرده است، در اختیار کاربران آن قرار دهد. و با توجه به این که DxOMark نیز در تست و بررسی خود از دوربین این گوشی، در اکثر بخش‌ها اعلام کرده که این گوشی عملکرد کاملا قابل قبول و خوبی ارائه می‌دهد، می‌توانیم بگوییم که وان پلاس در تحقق هدف خود در OnePlus Nord 5G موفق عمل کرده است.

امتیاز کلی دوربین OnePlus Nord 5G در تست DxOMark به ۱۰۸ امتیاز رسیده است که فقط ۱ امتیاز کم‌تر از چیزی است که DxOMark چند سال پیش به دوربین گوشی هوشمند P20 Pro از شرکت هوآوی داده بود. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که عکاسی در گوشی‌های موبایل هوشمند در طی سال‌های اخیر چقدر پیشرفت و بهبود پیدا کرده است. و اما از نظر عملکرد دوربین OnePlus Nord 5G در بخش عکاسی و فیلم برداری، به نظر می‌رسد که این گوشی در طول نور روز عملکرد بسیار عالی و قابل قبولِ رده بالایی می‌تواند از خودش نمایش دهد و با ارائه کردن وضوح خوب و جزئیات بالا، خودش را متمایز نشان می‌دهد. فوکوس خودکار سریع و تطبیق پذیر به همراه اکسپوژ دقیق نیز جزو سایر مشخصات و ویژگی‌های مثبت دوربین این گوشی به شمار می‌روند.

با این وجود، با توجه به این که در هنگام شب و یا در محیط‌های داخلی که فاقد نور طبیعی که در روز وجود دارد هستند، نویز شروع به افزایش پیدا کردن می‌کند و بیشتر قابل احساس می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که عملکرد دوربین این گوشی در نور کم و یا در هنگام شب، به اندازه عملکرد آن در طول روز، درخشان و برجسته نباشد. این عملکرد درمورد فیلم برداری با OnePlus Nord 5G نیز همینطور است. علاوه بر این، تعادل نور سفید در طول شب نیز کمی شروع به افت پیدا کردن می‌کند. عدم وجود لرزشگیر مناسب و شایسته در هنگام فیلم برداری نیز باعث شده است که DxOMark چند امتیاز دیگر نیز از دست بدهد. اما همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره شد، عملکرد کلی دوربین OnePlus Nord 5G خوب است و می‌توانیم آن را جزو گوشی‌های دوربین محور خوب در رده و کلاس خودش به شمار بیاوریم.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.