ظاهرا OnePlus یک گوشی رده پایین نیز در نظر دارد

OnePlus Nord Billie
OnePlus Nord Billie

در مقطعی از زمان که چندان هم دور نبود، OnePlus فقط گوشی‌های هوشمند پرچمدار و رده بالا تولید و در بازار عرضه می‌کرد. در واقع، آن‌ها کسری و شکافی که در سایر محصولات شرکت‌های دیگر وجود داشت را با گوشی‌های هوشمند پرمیوم خود پر می‌کردند.

خب، ظاهرا آن روزها دیگر گذشته است و ما آن‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم. در واقع، وان پلاس با معرفی و عرضه کردن Nord 5G به طور کاملا واضح و شفاف مسیر گوشی‌های هوشمند میان رده و پرچمدار خود را کاملا از یکدیگر جدا کرد و وارد راه ناهمواری شد که در گذشته، رد چندان خوبی از خودش در آن به جای نگذاشته بود. این مسیر ناهموار جدید برای آن‌ها، ساخت و عرضه کردن یک گوشی میان رده جدید بود که سال‌های سال از انجام دادن آن دوری کرده بودند و اکنون دوباره به آن برگشته‌اند. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

در طی چند وقت اخیر ما یک سری شایعه‌های مختلف درمورد این موضوع شنیده بودیم که نشان می‌دادند این سازنده‌ی چینیِ معتبر و محبوب قصد دارد به غیر از OnePlus Nord 5G در آینده حداقل سه گوشی میان رده دیگر نیز راهی بازار کند. و اکنون شواهد حاکی از این است که ظاهرا پس از Nord 5G تمایل و اشتیاق آن‌ها برای تولید و عرضه کردن گوشی‌های رده پایین هم افزایش پیدا کرده است و آن‌ها قصد دارند به زودی در این بازار هم وارد شوند. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که بر اساس برخی از قطعه کدهایی که اخیرا توسط منبعی به اسم The Tech Guy پیدا شده‌اند، یک گوشی رده پایین از شرکت OnePlus که یک چیپست Snapdragon 460 در اختیار دارد، در راه است. این منبع اخیرا در رابطه با این موضوع یک توییت جدید نیز منتشر کرده است که متن آن را در ادامه این مطلب می‌توانید مشاهده کنید:

گوشی مقرون به صرفه‌ی پیش روی شرکت OnePlus یک چیپست Qualcomm Snapdragon 460 SoC در اختیار خواهد داشت (SM4250).

در حال حاضر به جز این، هیچ اطلاعات و جزئیات دیگری درمورد این گوشی که جدیدا پیدا شده است، وجود ندارد. با این وجود، فعلا فقط دو موضوع وجود دارد که از اطلاعات و شایعه‌های مختلفی که از گوشه و کنار منتشر می‌شود، می‌توان جمع آوری کرد. اول از همه، از آنجایی که چیپست Snapdragon 460 فقط می‌تواند برای گوشی‌های LTE مورد استفاده قرار بگیرد، این گوشی مرموز رده پایین جدید از شرکت وان پلاس ، به احتمال بسیار زیاد فقط در کشورهای در حال توسعه عرضه خواهد شد که قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل پنجم موسوم به ۵G هنوز در آن‌ها وجود ندارد. به جز این، از آنجایی که این چیپست به سری ۴۰۰ پردازنده‌های شرکت Qualcomm تعلق دارد، قطعا با یک گوشی ارزان قیمت سر و کار داریم که حتی احتمال این که قیمت نهایی آن زیر ۲۵۰ دلار باشد هم بسیار زیاد است.

برای این که یک مرور مجدد داشته باشیم، باید به این نکته اشاره کنم که OnePlus Nord 5G به یک چیپست Snapdragon 765G مجهز شده است که یک مودم ۵G اختصاصی در اختیار دارد تا قابلیت پشتیبانی از نسل جدید اتصالات را در اختیار کاربران و علاقه مندان به این گوشی قرار دهد. اما گفته می‌شود نسخه‌ای از این گوشی که برای عرضه شدن در ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته شده است، به چیپست Snapdragon 690 مجهز خواهد بود که همین چند وقت اخیر معرفی شده است. با وجود این که به دلیل وجود این چیپست، نسخه آمریکای این گوشی قدرت و سرعت کم‌تری از نسخه جهانی آن که به SD 765G مجهز است، در اختیار دارد، اما هنوز هم قابلیت پشتیبانی از فناوری ۵G را در اختیار کاربران آمریکایی این گوشی نیز قرار می‌دهد.

یک سری از گزارش‌های دیگری که اخیرا منتشر شده است به یک موضوع جدید دیگر نیز اشاره می‌کنند که نشان می‌دهند ظاهرا وان پلاس در حال کار کردن روی یک گوشی جدید دیگر نیز می‌باشد که به چیپست Snapdragon 660 مجهز خواهد بود که اولین بار در سال ۲۰۱۷ در یک گوشی به کار برده شده بود. بنابراین به احتمال زیاد، این هم یکی دیگر از گوشی‌های میان رده‌ی رو به پایین وان پلاس خواهد بود که شایعه‌ها اشاره به وجود ۴ گیگابایت حافظه رم به همراه نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q در آن می‌کنند. در هر صورت، هنوز چیز زیادی از برنامه وان پلاس برای فعالیت در زمینه ساخت و تولید گوشی‌های میان رده‌ی رو به پایین و رده پایین مشخص نشده است و ما هنوز هم باید منتظر باشیم تا اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این زمینه در اختیارمان قرار داده شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.