جدیدترین فست شارژ کوالکام- Quick Charge 5.0

فست شارژ 5.0 کوالکام
فست شارژ 5.0 کوالکام

شرکت آمریکایی کوالکام همیشه در طراحی و تولید محصولات فناوری پیشرفته و به روز پیشگام بوده است. اکنون نیز این شرکت جدید ترین فست شارژ خود یعنی فست شارژ کوالکام ۵.۰ را معرفی کرده است.

انتظار می رود که کوالکام Snapdragon 855 SoC را تا پایان سال میلادی جاری عرضه کند. این اسنپدراگون فوق نخستین تراشه ی برند کوالکام با مودم اختصاصی ۵G (Snapdragon X50) می باشد. همین طور CPU آن نیز تقویت شده و پیشرفته تر گشته است.

با توجه به گزارشات منتشر شده، انتظار داریم که کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ با فست شارژ ۵.۰ Gen همراه شود. با این حساب Quick Charge 5.0 احتمالا به عنوان جایگزین فست شارژ قبلی کوالکام یعنی Quick Charge 4.0 (که همراه با Snapdragon 835 SoC رونمایی شده بود) معرفی خواهد شد.

حتما بخوانید: فست شارژ چیست و چگونه کار می کند؟

اما؛

فست شارژ ۵.۰ کوالکام چیست؟

فست شارژ ۵.۰ کوالکام به عنوان جدیدترین نمونه ی فست شارژهای استاندارد از برند Qualcomm به دنیای تکنولوژی وارد می شود. این فست شارژ می آید تا رقبایی چون Dash Charge وان پلاس، Super VOOC Charge اپو و Super Charge هواوی را کنار بزند.

فست شارژ 5.0 کوالکام
فست شارژ ۵.۰ کوالکام

فست شارژ فعلی کوالکام یعنی Quick Charge 4.0 به اندازه ی ۱۸ وات توان خروجی شارژ به کاربر خود ارائه می دهد که نسبت به Super VOOC برند اوپو و نیز Super Charge هواوی ضعیف تر است.
اما فست شارژ جدید کوالکام یعنی Quick Charge 5.0 بالاترین سرعت شارژ را ارائه خواهد داد؛ برای شارژ کابلی ۳۲ وات توان خروجی و برای شارژ بی سیم ۱۵ وات توان خروجی!

ویژگی ضد حرارتی فست شارژ ۵.۰ کوالکام

در مقایسه با Qualcomm Quick Charge 4.0 یعنی فست شارژ فعلی کوالکام، فست شارژ جدید آن یا همان Qualcomm Quick Charge 5.0 شارژ بسیار سریع تری همراه با افزایش سطح

استانداردهای ایمنی اضافی در برابر داغ شدن و ایجاد گرما حین عمل شارژ کردن خواهد داشت. بنابر این در استفاده از فست شارژ ۵.۰ کوالکام نه تنها دستگاه شما بارها سریع تر شارژ خواهد شد، بلکه خبری از داغ شدن به طور مثال گوشی تلفن همراه هوشمندتان نخواهد بود.

فست شارژ 5.0 کوالکام
فست شارژ ۵.۰ کوالکام

این چیزی ست که همیشه صاحبان گوشی های تلفن همراه به ویژه گوشی های لوکس و گران قیمت را آزرده خاطر می ساخت. داغ شدن باتری گوشی حین شارژ کردن باعث می شد فکر کنیم که به زودی باتری صدمه خواهد خورد. اما شرایط و ویژگی های جدیدترین فست شارژ کوالکام طوری ست که دیگر از این نگرانی خلاص شده و گوشی های هوشمندمان حین شارژ شدن داغ نخواهند شد.

به نظر می رسد که این فست شارژ ۵.۰ این ویژگی را مدیون شارژ سه خطی خود باشد.

دیگر امکانات فست شارژ ۵.۰ کوالکام

از دیگر امکانات فست شارژ ۵.۰ کوالکام مواردی چون شارژ دوگانه، تعادل حرارتی، امنیت پیشرفته و پورت یو اس بی از نوع C مطرح شده اند.

به علاوه فست شارژ کوالکام ۵.۰ با نمونه های قبلی نیز سازگار است و کاربران را قادر می سازد تا یک خروجی نرمال ۱۰ واتی ا به اندازه ی فست شارژ کوالکام ۲.۰، فست شارژ۳.۰ و یا فست شارژ ۴.۰ سرعت شارژ داشته باشند.

فست شارژ 5.0 کوالکام
فست شارژ ۵.۰ کوالکام

در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی، گوشی های هوشمند Samsung Galaxy S10، One Plus 7، LG G8 ThinQ، Xiaomi Mi 9 و Sony Xperia XZ4 با Qualcomm Snapdragon 855 SoC عرضه خواهند شد و برخی از این موبایل های هوشمند از تکنولوژی فست شارژ ۵.۰ کوالکام پشتیبانی خواهند کرد.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...