مودم X55 کوالکام یک راه سریعتر برای اتصال ۵G

مودم X55

شرکت کوالکام در سال ۲۰۱۶ با معرفی مودم کوالکام X50 اولین مودم با پشتیبانی شبکه ۵G را معرفی کرد. مودمی که موجب شد بیشتر تولیدکنندگان تلفن هوشمند تصمیم گیرند تا در سال ۲۰۱۹ از اولین تلفن هوشمند ۵G خود رونمایی به عمل آورند.

اگرچه سه سالی از معرفی تا راه اندازی این مودم به طول انجامید اما در حال حاضر شرکت ها با کمک آن می توانند یک راه حل سریع برای ارتباط با شبکه اینترنت پیدا کنند. این کمپانی سان دیگویی در MWC 2019 اعلام کرد که سال ۲۰۲۰ مودم X55 را برای اتصال سریعتر به ۵G عرضه می کند. ایکس ۵۵ اگرچه یک مودم ۵G محسوب می شود، مودمی برای پشتیبانی شبکه ۴G LTE هم است.

مودم X55 سریعتر به شبکه متصل می شود

در حال حاضر مودم ایکس ۵۰ تنها به شبکه mmWave قابلیت اتصال دارد اما برای اتصال به شبکه قدیمی تر کوالکام به کمک مودم قدیمی تر اسنپدراگون ۸۵۵ این مورد را ممکن ساخته است. ادغام دو تابع LTE + mmWave موجب می شود تا شاهد ایجاد یک مودم بسیار سریعتر باشیم. حتی این مودم هزینه ردیابی کمتر و مصرف انرژی پایینی دارد.

مودم X55 یک چیپ ۷ نانومتری خواهد بود که نسبت به X50 از نوع ۱۰ نانومتری کوچکتر است. به گفته کوالکام X55 پنهای باندی با فرکانس ۶۰هرتزی را ارائه داده که در افزایش سرعت نقش چشمگیری دارد. این به تولیدکنندگان گوشی هوشمند اجازه می دهد تا اسمارتفون های خود را دردسترس اوپراتورهای بیشتری قرار دهند. در سوی دیگر ایکس ۵۰ یک مودم انتخابی برای سال ۲۰۱۹ و پشتیبانی شبکه ۵G به شمار می رود. بیش از ۳۰ تلفن هوشمند این شبکه را پشتیبانی می کنند و به استفاده از مودم موردبحث می پردازند.

کوالکام علاوه بر مودم جدید، نسل جدید آنتن QTM525 را هم معرفی کرد. با آنتن جدید گوشی های هوشمند پشتیبانی کننده شبکه ۵جی از بدنه باریک تری بهره خواهند برد.

بزودی باید شاهد به کارگیری مودم X55 در رایانه های شخصی و وسایل نقلیه باشیم.