معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A

معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A
معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A

در سال ۲۰۱۴ مدل اصلی Raspberry Pi ۱ مدل B + از یک مدل تقلیل یافته از A + ساخته شد. با نصف کردن حافظه رم به ۲۵۶ مگابایت و از بین بردن هاب USB و کنترل اترنت، Raspberry Pi 1 مدل B + به یک قیمت پایین تر رسید و محصول به اندازه HAT کاهش اندازه داشت. اگرچه در نسخه ی Raspberry Pi 2 یا ۳ شکل اصلی نسخه ی A+ دیده نمی شود، این یکی از محصولاتی بود که فقدانش حس می شد. اکنون که Raspberry Pi 3  مدل B+ در حجم بالا در حال حمل و نقل و بارگیری است، شکاف قبلی می تواند با تولید Raspberry Pi 3 مدل +A پر شود.

معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A
معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A

قدرت کیهانی فوق العاده Raspberry Pi 3 مدل +A در فضایی کوچک

Raspberry Pi 3 مدل +A شامل بسیاری از پیشرفت های شسته و رفته ای است که سازندگان این مدل را، برادر بزرگ نمونه های ساخته شده پیش از آن، می نامند. ویژگی های Raspberry Pi 3 مدل +A به شرح زیر است:

– پردازنده چهار هسته ای ARM Cortex-A53 1.4 گیگاهرتز ۶۴ بیتی
– LPDDR2 SDRAM 512 مگا بایتی
– شبکه دو باند بی سیم ۸۰۲.۱۱ac LAN و بلوتوث ۴.۲ / BLE
– ارتقا ذخیره ی انبوه USB
– بهبود مدیریت حرارتی

بنیاد Raspberry Pi به تازگی یک مدل جدید با نام تجاری Raspberry Pi 3 مدل A + ایجاد کرد. Raspberry Pi 3 مدل +A اساسا پرچمدار Raspberry Pi در یک تخته مدار چاپی کوچکتر است و قیمت آن از Raspberry Pi 3 مدل B +، به میزان ۱۰ الی ۲۵ دلار کمتر می باشد.

راسپری Pi 3 مدل A + به عنوان یک مدل کوچکتر اما با بیشتر ویژگی های مدل B+ طراحی شده است ؛به جز اینکه ۵۱۲ مگابایت رم به جای ۱ گیگابایت رم در آن قرار گرفته و تنها یک پورت USB 2.0 در مدل جدید وجود دارد و پورت Ethernet حذف شده است.

همانند برادر بزرگ آن، کل صفحه آن به عنوان یک ماژول رادیویی تحت قوانین FCC گواهی شده است، که به نوبه خود به طور قابل توجهی هزینه ی تست انطباق محصولات مبتنی بر Raspberry Pi را کاهش خواهد داد.

معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A
معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A

مسلما مدت زمانی طولانی طول می کشد تا با Raspberry Pi ، که فرمت یک ویدئو را تغییر دهید، یک فایل بزرگ را باز کنید، و یا یک بازی شبیه سازی شده را روی آن اجرا کنید. اما پیدا کردن یک کامپیوتر بدون فن که بتواند ۲۴/۷ را اجرا کند، با قیمتی ارزان کمی سخت است.

در برخی موارد، این محصول را می توان به نوعی ناامید کننده خواند. در ماه مارس، توضیح داده شد که نمونه های ۳+، آخرین نسخه از Raspberry Pi کلاسیک خواهد بود: هر آن چه که بعد از آن رخ می دهد، شباهتی به تولید نمونه های جدید ندارد، چرا که به هسته سیلیکون جدید، گره فرایند جدید و حافظه تکنولوژی جدید نیاز خواهد داشت. در واقع می توان گفت نمونه ی ۳A+ نوعی از بسته شدن پرونده و پاسخ به یکی از رایج ترین درخواست های مشتری های ما بوده تا راه برای تولید محصولات و تفکرات جدید باز شود.

معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A
معرفی Raspberry Pi 3 مدل +A

نمونه های رسمی  Raspberry Pi 3B و ۳B + و Raspberry Pi Zero بسیار محبوب بوده و مورد استقبال قرار گرفته اند، بنابراین محفظه های جدیدی برای این دستگاه ها ارائه خواهد شد. اما لازم به ذکر است که این محفظه ها هنوز به طور کامل آماده نشده اند و همان طور که مشاهده می کنید، نمونه هایی جذاب خواهند بود: انتظار می رود که این نمونه ها از ابتدای ماه دسامبر توزیع شود.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...