سامسونگ پرفروش‌ترین سازنده گوشی‌های موبایل در آگست بوده است

گزارش جدید Counterpoint Research نشان می‌دهد که در ماه آگست که پشت سر گذاشتیم، شرکت سامسونگ موفق شده است اختلاف خود با شرکت هوآوی در میزان سهمی که از بازار گوشی‌های موبایل هوشمند در اختیار داشته است را افزایش دهد.

این یعنی شرکت سامسونگ در ماه آگست موفق شده است ۲۲ درصد از کل سهم بازار گوشی‌های موبایل هوشمند را به خودش اختصاص دهد. این نتایج، بر اساس آخرین گزارش از سری گزارش‌های “نبض ماهیانه بازار” از موسسه Counterpoint Research به دست آمده است که شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از سایر موضوعاتی که در این گزارش جدید مطرح شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اگر بخواهیم آمار و ارقام جدیدی که موسسه Counterpoint Research درمورد بازار گوشی‌های موبایل هوشمند و فروش آن‌ها منتشر کرده است را با ماه آوریل مقایسه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که سهم شرکت سامسونگ از این بازار اکنون ۲ درصد افزایش پیدا کرده است و شرکت هوآوی نیز پس از این که در ماه آوریل گذشته ۲۱ درصد از سهم بازار گوشی‌های هوشمند را به خودش اختصاص داده بود و رکورد جدیدی در این زمینه از خودش به جای گذاشته بود، با یک افت چشمگیر اکنون ۱۶ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است. بنابراین، همانطور که پیش بینی می‌شد، این موفقیت بزرگ مدت چندان زیادی برای هوآوی دوام پیدا نکرد. آن‌ها به دلیل این که چرخ اقتصاد کشور چین در دوران پاندمی جهانی اول ویروس کرونا زودتر از تمام کشورهای دیگر دنیا به راه افتاده بود، توانسته بودند به چنین دستاوردی برسند و اکنون که فعالیت‌های اقتصادی تعداد بیشتری از سازندگان تقریبا به روال قبلی خودش برگشته، نتوانستند این دستاورد را حفظ کنند.

اگرچه ماه‌های ابتدایی فصل تابستان، ماه‌های سخت و دشوارتری در مقایسه با امروز برای سازندگان و تولید کنندگان گوشی‌های موبایل هوشمند بودند، به ویژه هنگامی که کشور هند تحت قرنطینه قرار داشت و قوانین سفت سختی برای فعالیت‌های اجتماعی وجود داشت، زمانی که بازار در ماه‌های جولای و آگست مجددا بازگشایی شد و فعالیت‌های اقتصادی نیز از سر گرفته شد، سامسونگ توانست به سرعت به روند سابق خود برگردد. علاوه بر این، یکی دیگر از دلایلی که سامسونگ به برتری بیشتری دست پیدا کرد، این بود که افزایش تنش بین مصرف کنندگان و مشتریان هندی و محصولات چینی به نفع سامسونگ بود. در حقیقت، این موضوع به آن‌ها کمک کرد تا به لطف بازاریابی پررونق و پرفروشی که به صورت مجازی و در فروشگاه‌های آنلاین خود به دست آورده بودند، بهترین عملکرد ماهیانه خود را در کشور هند از سال ۲۰۱۸ تا به حال تجربه کنند.

سهم شرکت اپل نیز در مقایسه با ماه آوریل، در ماه آگست ۱۲ درصد بدون تغییر باقی ماند. اما ما انتظار داریم که با معرفی لاین آپ محصولات جدید و گوشی‌های هوشمند این شرکت در سری iPhone 12، در سه ماهه آخر سال جاری میلادی سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند و به دستاوردهای بزرگ‌تری برسند. علیرغم این که امسال گوشی‌های موبایل هوشمند جدید آیفون اپل کمی‌ دیرتر از بازه زمانی همیشگی خود راهی بازار می‌شوند، پیش بینی می‌شود که احتمالا بهترین و پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۲۰ از قبیل iPhone SE ۲۰۲۰ و یا iPhone 11 باید فروش خود را تا زمان عرضه لاین آپ جدید در ماه آینده، همچنان بالا نگه دارند. Minsoo Kang، به عنوان یکی از تحلیلگران ارشد موسسه Counterpoint Research، درمورد وضعیت فروش در بازار گوشی‌های موبایل هوشمند چنین توضیح داده است که:

سیاست‌های ژئوپلیتیک و امور سیاسی در بین ملت‌ها، به شیوه‌ها و روش‌های مختلف زیادی بر روی بازار گوشی‌های موبایل هوشمند تاثیر گذار بوده است. بنابراین، فعالیت‌های بازاریابی برای استفاده از فرصت‌ها در این مناطق افزایش خواهد یافت و همچنین روی احساسات نیز تاثیر گذار خواهد بود. در نتیجه، تمرکز برندها و سازندگان برتر در بازار گوشی‌های موبایل هوشمند به طور قابل توجهی قوی‌تر خواهد شد. همانطور که مشاهده می‌کنیم، سازندگانی از قبیل سامسونگ، اپل، شیائومی و حتی Oppo بیشترین منفعت را از این وضعیت به دست آورده‌اند.

همانطور که در نمودار بالا نیز می‌توانید مشاهده کنید، شیائومی شاهد رشد چشمگیر سهم خود در ماه آگست در مقایسه با آوریل بوده است و علاوه بر این، انتظار می‌رود که در ماه‌های بعد از آن نیز به این رشد خودش همچنان ادامه دهد چرا که این شرکت (به همراه Oppo) در حال تبدیل شدن به سازندگان گوشی‌های موبایل هوشمند جایگزین هستند که می‌توانند جای خالی شرکت هوآوی در کشورهای اروپایی که باعث کاهش پیدا کردن سهم این بازار در این منطقه شده است را پر کنند. به عبارت دیگر، مردم مناطق و کشورهای اروپایی پس از تحریم‌های آمریکا بر علیه شرکت هوآوی و کاهش پیدا کردن چشمگیر سهم این شرکت در این منطقه، تصمیم گرفته‌اند شیائومی و Oppo را به عنوان برندهای چینی جایگزین به جای هوآوی تهیه و استفاده کنند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.