بررسی اولیه لپ تاپ XPS 13 2020 دل

شرکت دل همیشه در نمایشگاه CES حضور فعالی به عمل می‌آورد که خیره کننده است. محصولاتی که بیشتر آنها در حوزه کامپیوترهای دسکتاپی هستند، معرفی می‌شوند. برای سال ۲۰۲۰ نیز برند امریکایی در تدارک نسل جدیدی از کامپیوترها بوده که به تازگی چندی از آنها همچون لپ تاپ بسیار زیبا XPS 13 2020 رونمایی شدند.

نوت بوکی که دارای حاشیه نمایشگر حداقلی بوده و نسبت به نسل پیشین از طراحی جذابی برخوردار است. این لپ تاپ شرکت دل به عنوان عضوی از خانواده XPS، جذابیت بالایی در ظاهر داشته و مدل معمولی تلقی نمی‌شود. ما در مطلب خود قصد داریم، نگاه اولیه از لپ تاپ XPS 13 2020 داشته باشیم و آشنایی بیشتری با آن پیدا کنیم.

در چند سال گذشته سری لپ تاپ XPS طرفداران بسیاری پیدا کردند و توانستند مورد توجه قرار گیرد. در این بین XPS 13 2020 به عنوان نسل جدید، طراحی زیبایی داشته و نباید آن را مدل معمولی تلقی کرد. دل سعی کرده در این بخش پیشرفت قابل توجهی حاصل کرده و نظر طرفداران را جلب کند، از این رو باید XPS 13 2020 را یک مدل ارزنده به شمار آورد که تجربه کاربری خوبی رقم می‌زند.

دل این مدل جدید را به عنوان XPS 13 9300 معرفی کرده و می‌توان تجربه کاربری خوبی داشت و از طراحی جذاب آن لذت فراوانی برد. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است این مطلب را دنبال کنید.

لپ تاپ XPS 13 2020 دل

بلندتر، باریک تر و کوچکتر

این محصول دل از نمایشگری با ارتباط بیشتر برخوردار است و نسبت تصویر ۱۶:۱۰ به جای ۱۶:۹ که در مدل پیشین شاهد بودیم، برخوردار است. موضوعی که قابل توجه بوده و برند دل نیز درصدد است تا به بهبود وضعیت بپردازد و دل نیز در این زمینه تلاش بسیاری داشته تا رقبا را کنار زند.

XPS 13 در سال‌های گذشته که تحول بزرگی در آن به وجود آمد، یک مدل معمولی نیست و تجربه کاربری لذت بخشی را با این لپ تاپ می‌توان کسب کرد. حاشیه به حداقل رسیده و به نوعی دل سعی کرده آن را کاملا برطرف کند. بنابراین هنگامی که به تجربه کار با نوت بوک مورد اشاره دل می‌پردازیم شاهد یک لپ تاپ فوق العاده باریک با نمایشگر کم حاشیه هستیم که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند.

در سال‌های گذشته این برند مطرح امریکایی سعی داشته نیاز مخاطبش را به خوبی با سری XPS برطرف کند. زیرا با خانواده‌ای رو به رو هستیم که از طراحی جذاب و مشخصات قابل توجه بهره می‌برند. بنابراین افراد می‌توانند با لپ تاپ XPS 13 2020 فراتر از یک نوت بوک معمولی عمل کنند.

البته شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، هوآوی و گوگل سعی داشتند نسبت تصویر متفاوتی برخلاف دل و سایر رقبایش به کارگیرند، به شکلی که نسبت تصویر در مدل‌های مذکور تنها ۳:۲ است و موجب می‌شود تا نمایشگر چندان بزرگی را شاهد نباشیم.

در بحث طراحی شباهتی به مک بوک ایر اپل پیدا کرده و اگر این دو مدل را کنار هم بگذارید، شاهد مدل‌های جالبی خواهید بود که از جذابیت ظاهری بزرگ برخوردار هستند. برند کوپرتینویی در چند سال گذشته سعی کرده نظر مخاطبانش را به خوبی جلب کند و XPS 13 2020 نیز از این قاعده مستثنی نیست. موضوعی که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد و دل نیز به این موضوع توجه بسیار داشته است.

در چند سال گذشته سری لپ تاپ XPS طرفداران بسیاری پیدا کردند و توانستند موردتوجه قرار گیرد. در این بین XPS 13 2020 به عنوان نسل جدید، طراحی زیبایی داشته و نباید آن را مدل معمولی تلقی کرد. دل سعی کرده در این بخش پیشرفت قابل توجهی حاصل کرده و نظر طرفداران را جلب کند، از این رو باید XPS 13 2020 را یک مدل ارزنده به شمار آورد که تجربه کاربری خوبی رقم می‌زند.

محصول تازه معرفی شده دل، نوت بوکی است که دارای حاشیه نمایشگر حداقلی بوده و نسبت به نسل پیشین از طراحی جذابی برخوردار است. این لپ تاپ شرکت دل به عنوان عضوی از خانواده XPS، جذابیت بالایی در ظاهر داشته و مدل معمولی تلقی نمی‌شود. ما در مطلب خود قصد داریم، نگاه اولیه از لپ تاپ XPS 13 2020 داشته باشیم و آشنایی بیشتری با آن پیدا کنیم.

بنابراین در تجربه کاربری با آن حس خوبی داشتیم و البته برای آشنایی تکمیلی بهتر است در اسرع وقت بررسی کاملی داشته باشیم. این نگاه ما تقریبا نسبتا تکمیلی بوده و سعی کردیم بررسی بسیار کوچک و اولیه داشته باشیم تا  نگاهی سطحی هم به این لپ تاپ داشته باشیم.

شرکت دل برای نوت بوک تازه معرفی شده XPS 13 2020 از نمایشگری برجسته بهره گرفته که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند و نسبت تصویر ۱۶:۱۰ به جای ۱۶:۹ که در مدل پیشین شاهد بودیم، برخوردار است. موضوعی که قابل توجه بوده و برند دل نیز درصدد است تا به بهبود وضعیت بپردازد و دل نیز در این زمینه تلاش بسیاری داشته تا رقبا را کنار زند.

موارد مذکور اهمیت بالایی داشته نباید آنها را مواردی معمولی قلمداد کرد. شرکت HP اخیراً نسخه ۱۳ اینچی HP Specter x360 خود را به پنل OLED مجهز کرد که یک فناوری پنل درخشان‌تر و با کنتراست بالاتر است. Dell در حال حاضر فقط در XPS 15 چنین پنلی را به کار گرفت، اما ما دوست داریم در آینده صفحه‌ نمایش‌های OLED 4K را در XPS 13 هم مشاهده کنیم که در حال حاضر از آن بی بهره است. البته این پنل با وضوح ۱۹۲۰*۱۲۰۰ پیکسل، قدمی بالاتر از پیشنهادهای ۱۰۸۰p سایر شرکت‌ها است. هنگامی که ما آن را در XPS 13 هیبریدی تست کردیم، درخشان‌ترین و دقیق‌ترین صفحه نمایش با این قیمت بود.

گفتنیست که صفحه نمایش محصول مورد اشاره، دارای یک حاشیه باریک‌تر از مدل قبلی است، به نظر می‌رسد که قبلاً به اندازه کافی باریک نبود. در محصول فوق، دل موفق به استفاده از یک دوربین IR برای تشخیص چهره ویندوز هلو شد. نتیجه یک درپوش لپ تاپ است که دوربین وبکم را می‌پوشاند ، در حالی که فضای کافی برای یک تاچ پد شیشه‌ای راحت در قسمت زیرین صفحه کلید جای داده است.

صفحه کلید فوق العاده در لپ تاپ فوق العاده

همانطور که می‌دانید، شرکت دل با XPS 13 2020 یک اولترابوک بی نظیر معرفی کرده که توجه هرفردی را به خود جلب می‌کند. این نوت بوک کم وزن از طراحی ظریف و باریکی برخوردار است که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند. بنابراین با یک مدل بازطراحی شده رو به رو هستیم که می‌توان انتظارات بزرگی هم داشت.

صفحه کلید این لپ تاپ مجدداً طراحی شده است. صفحه کلید ابعاد بزرگ‎تری پیدا کرد و در سراسر قسمت جایگاه خود قرار گرفت. از این رو فضای بین هر کلید بیشتر شده و شاهد کلیدهای بزرگی هستیم که تایپ را برای افراد ساده می‌سازد. در مدل قبلی چنین نبود و ما شاهد کیبوردی کوچک بودیم، هرچند صفحه کلید نرم و راسحت. این صفحه کلید به خصوص در رنگ سفید زیبا جلوه می‌کند.

برخلاف XPS 13 هیبریدی، با یک نوت بوک زیبایی از برند دل رو به رو هستیم که طی چند سال گذشته کمپانی دل آن را عرضه نداشته و سعی کرده با این مدل جدید، نظر مخاطب را به خوبی جلب کند. دل می‌توانست همان صفحه کلید “سطح جادویی” را به صورت ۲ در ۱ به کارگیرد، که دارای یک مکانیسم بسیار نامناسب برای کاربری بود. در مقابل، پس از شرکت اپل ، دل به یک جنس لاستیکی تکیه کرده که موجب نرم شدن کلیدها و بزرگ شدن آنها شده است. در نتیجه یک تجربه تایپ لذت بخش را با XPS 13 2020 دل می‌توان تجربه کرد.

صفحه کلید لبه به لبه دارای ساختار نزولی است. فضای زیادی بین کلید و لبه دستگاه باقی نمانده است. فقط دو درگاه Thunderbolt 3  از هر طرف حذف شده است که سه پورت همانند مدل قبلی XPS 13 در پایین پورت USB-C قرار دارد. این موردی بود که دل می‌بایست آن را مورد استفاده قرار دهد تا کاربر طراحی جدیدی را شاهد باشد.

قوی تر و برتر از همیشه

سری لپ تاپ XPS از کیفیت ساخت بالایی با جنس فیبرکربنی و آلومینیوم بسیار مطرح هستند. همین امر موجب شد تا در تقریبا هر سال مدل جدیدی را به سبد محصولاتش بیافزاید. XPS 13 2020 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای بدنه‌ای است که بیشترش را آلومینیوم تشکیل می‌دهد و در حاشیه نیز برس خورده تا جلوه بهتری از کیفیت پیدا کند.

این ویژگی را باید مرهون XPS 13 دو در یک سال گذشته دانست که همیشه جذابیت بالایی به آن بخشید. یکی از موارد خیره کننده این نوت بوک استفاده از پردازنده نسل دهمی Ice Lake اینتل بوده که قدرت عملکرد بالایی را به XPS 13 2020 می‌بخشد. برند دل همیشه سعی داشته بهترین را به مخاطب خود ارائه دهد و XPS 13 2020 نیز همین ویژگی را در میان رقبا خود داراست.

این چیپ ۱۰ نانومتری نسبت به نسل قبل نه تنها توان مصرفی کمتری داشته، بلکه عملکرد بهتری هم پیدا کرده است. به لطف گرافیک یکپارچه جدید Iris Plus اینتل، انجام کاربری عمومی بدون هیچ لگ یا نقص گرافیکی انجام می‌شود. البته نباید برای اجرا بازی روی XPS 13 2020 چندان حساب باز کنید، زیرا دل هیچ گرافیک مستقلی تدارک ندیده اما این قابلیت وجود دارد که از داک گرافیکی برای افزایش توان آن بهره گیرید و قطعا موثر واقع می‌شود و نباید انتظار کمی داشت.

لپ تاپ XPS 13 2020 دل

شما می‌توانید با این لپ تاپ بازی چون پابجی، فورتنایت یا برخی از این مدل را با فریم ۶۰fps اجرا کنید. بنابراین اجرا بازی ممکن است اما چندان ساده نیست. شرکت دل وعده داده با لپ تاپ XPS 13 2020 می‌توان به سطح بالایی از عملکرد سخت افزاری دست یافت که کمتر نوت بوکی از آن برخوردار است.

XPS 13 2020 یا همان نسل جدید نه تنها در بحث طراحی خیره کننده بوده و در نوع خود برجسته می‌باشد. گفتنیست که صفحه نمایش محصول مورد اشاره، دارای یک حاشیه باریک‌تر از مدل قبلی است، به نظر می‌رسد که قبلاً به اندازه کافی باریک نبود. در محصول فوق، دل موفق به استفاده از یک دوربین IR برای تشخیص چهره ویندوز هلو شد. نتیجه یک درپوش لپ تاپ است که دوربین وبکم را می‌پوشاند، در حالی که فضای کافی برای یک تاچ پد شیشه‌ای راحت در قسمت زیرین صفحه کلید جای داده است.

دل سعی کرده در نسل جدید تغییرات قابل قبولی به خرج دهد تا بتواند رضایت مخاطبش را جلب کند. از این رو مدلی چون XPS 13 جدید می‌تواند به خوبی تجربه کاربری خوبی رقم زند. این نوت بوک کیفیت ساخت بالایی داشته و مدل معمولی تلقی نمی‌شود.

بنابراین در کنار چنین مدلی می‌توان شاهد یک سیستم حرفه‌ای بوده و لذت کاربری را سنجید. چیزی که به سادگی کسب نمی‌شود و برند دل نیز به آن توجه بسیاری داشته است. XPS 13 2020 فارغ از زیبایی ظاهری که در کمتر نوت بوک شاهد آن هستیم، سخت افزار قدرتمندی داشته که می‌توان کیفیت عملکرد بالایی را شاهد بود. این همان چیزی است و با XPS 13 2020 افراد لذت فراوانی کسب می‌کنند.

در چند سال گذشته دل سعی داشته تغییرات بزرگی روی محصولاتش به خرج دهد و XPS 13 2020 نیز در مقایسه با نسل پیشین تغییر بزرگی پیدا کرد. بنابراین در تجربه کاربری با آن حس خوبی داشتیم و البته برای آشنایی تکمیلی بهتر است در اسرع وقت بررسی کاملی داشته باشیم. این نگاه ما تقریبا نسبتا تکمیلی بوده و سعی کردیم بررسی بسیار کوچک و اولیه داشته باشیم تا  نگاهی سطحی هم به این لپ تاپ داشته باشیم.

ناگفته نماند که محصول جدید شرکت دل از صفحه کلید لبه به لبه دارای ساختار نزولی است. فضای زیادی بین کلید و لبه دستگاه باقی نمانده است. فقط دو درگاه Thunderbolt 3  از هر طرف حذف شده است که سه پورت همانند مدل قبلی XPS 13 در پایین پورت USB-C قرار دارد. این موردی بود که دل می‌بایست آن را مورد استفاده قرار دهد تا کاربر طراحی جدیدی را شاهد باشد.

قدرت سخت افزاری ایکس پی اس ۱۳ جدید بیش از آن چیزی است که در مدل‌های رقیب می‌توان مشاهده کرد. شرکت دل سعی کرده با تغییرات جدید نظر طرفداران را به سمت این مدل جلب کند. در سال‌های گذشته دل تغییرات محسوسی در سری XPS به وجود آورد اما در سال ۲۰۲۰ قصد پیدا کرد تا تغییری قابل توجه‌تر ارائه دهد و کاربر نیز لذت بخشی از تجربه کار با این لپ تاپ کسب کند.

موضوعی که نباید آن را غیرمهم دانست و بدون شک اهمیت بالایی دارد. پردازنده نسل دهمی آیس لیک اینتل قدرت بالایی در پردازش داشته و XPS 13 2020 هم قادر است با این چیپ ۱۰ نانومتری اینتل، توانایی مطلوبی در سطح یک مدل میان رده از خود نشان دهد. البته پردازنده نسل دهمی اینتل مدل‌های مختلفی داشته و دقیقا مشخص نشد XPS 13 2020 از کدام نوع برخوردار است.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد، این مطلب نگاه اولیه ما به لپ تاپ XPS 13 2020 دل بوده و برای آشنایی بیشتر با آن باید منتظر بمانید تا شرکت دل به عرضه این محصول نسل جدید و جذاب بپردازد. نوت بوکی که تجربه کاربری خوبی می‌توان با این مدل داشت و بسیار جذاب هم محسوب می‌شود.

از ظاهر خیره کننده که توجه هر فردی را جلب می‌کند تا سخت افزار قابل توجه همگی موجب می‌شوند تا کاربران XPS 13 2020 با یک مدل برجسته رو به رو باشند و احساس یک لپ تاپ میان رده را نداشته باشند. بنابراین در طول مدت زمان کوتاهی که با این لپ تاپ به کاربری پرداختیم، موارد جالبی را کسب کردیم که هوشمندی Dell را در طراحی و توسعه نشان می‌دهد و در آن نیز شکی نیست.

اما نوآوری کجاست؟ روح پیشگام که منجر به طراحی بنیادی XPS 13 2020 شده و باید آن را گزینه فوق العاده در میان رقبا پنداشت. شرکت Dell مهم‌ترین تغییرات خود را در دستگاهه ۲ در ۱ خود رقم زده که موجب سنگین بودن یک لپ تاپ سطح بالا می‌شود و نباید به سادگی از کنار آن گذشت. دل سابقه درخشانی در توسعه لپ تاپ دارد و XPS 13 2020 نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست.

با تجربه کاربری که داشتیم متوجه شدیم XPS 13 2020 چه در بحث طراحی، در زمینه سخت افزاری نیز ارتقا قابل توجهی پیدا کرده و پیشرفت آن مربوط به یک بخش کوتاه نیست. بنابراین باید بیان داشت که محصول دل گزینه برجسته برای کاربری است و نباید آن را مدل نامطلوب از Dell تلقی کرد.

آنچه ما از این بررسی کوتاه متوجه شدیم چنین بود که XPS 13 2020 لپ تاپ بهتری در مقایسه با XPS 13 2019 بوده و طراحی خیره کننده هم دارد که برای علاقمندان به اولترابوک گزینه بزرگی است.