تغییر لوگوی توییتر سامسونگ؛ گوشی انعطاف پذیری در راه است؟

همه می دانیم که سامسونگ مدتیست که در حال کار بر روی گوشی انعطاف پذیر خود است. حالا اکانت توییتر این شرکت عکس خود را به لوگوی خم شده سامسونگ تغییر داده تا بیش از پیش به شایعات دامن زند. با آراد مگ همراه باشید.

گوشی انعطاف پذیر سامسونگ را یادتان است؟ همان گوشی ای که چندسالیست خبرهای متعددی از آن منتشر می شود اما هیچوقت رنگ واقعیت به خود ندیده است. خب مثل اینکه سامسونگ بالاخره وارد فاز نهایی تست این گوشی شده و قرار است به زودی این گوشی هوشمند افسانه ای را معرفی کند.

این شرکت دقایقی پیش لوگوی شبکه های اجتماعی خود اعم از فیسبوک و توییتر را تغییر داده و عکس جدید شامل لوگوی خم شده سامسونگ می شود که اشاره ای مستقیم به گوشی انعطاف پذیرش دارد. خب همه اینها چه معنی ای می دهند؟ در ادامه به توضیحاتی پیرامون این موضوع خواهیم پرداخت.

چن ماهی است که آقای DJ Koh، مدیرعامل بخش گوشی های هوشمند سامسونگ، به شکل جدی تری از گوشی هوشمند آتی خود صحبت می کند. این موضوع هربار با تاکید بیشتری انجام می شود که چندی پیش نیز از جمله “وقت انتشارش فرا رسیده” استفاده کرده اند. اگر تمامی این پازل ها را کنار هم بگذاریم متوجه می شویم که احتمال رونمایی از یک گوشی انعطاف پذیر در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت که در ۷ نوامبر (۲ روز دیگر) در شهر سان فرانسیسکو برگزار خواهد شد، بسیار بالاست.

طرح مفهومی غیر رسمی از گوشی انعطاف پذیر سامسونگ
طرح مفهومی غیر رسمی از گوشی انعطاف پذیر سامسونگ

همچنین زمان تغییر لوگوی توییتر امروز نیز بر قوت رونمایی این گوشی هوشمند می افزاید به طوری که به فاصله تنها ۲ روز تا کنفرانس توسعه دهندگان، ناگهان لوگوی شبکه های اجتماعی سامسونگ تبدیل به یک لوگوی خمیده می شود؛ آیا این اتفاقیست؟ من که اینطور فکر نمی کنم.

اما چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه این غول کره ای هنوز برنامه ای برای اینکه هدف گوشی انعطاف پذیر خود را مشخص کند ندارد؛ پس در صورتی که پیش بینی ها درست باشد، سامسونگ در کنفرانس پیش رو از چه چیزی رونمایی خواهد کرد؟

انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

همانطور که گفته شد طبق شایعات پیشین سامسونگ برنامه ای برای تعیین هدف اصلی دستگاه ندارد؛ بنابراین محتمل است که این شرکت در رویداد پیش رو تنها نمونه ای مفهومی از دستگاه را معرفی کند یا قسمت هایی از رابط کاربری آن را به نمایش عموم درآورد و در اواسط سال ۲۰۱۹ آن را به صورت عمومی عرضه کند؛ همانند آنچه مایکروسافت با معرفی Surface Hub 2 انجام داد. البته حتی اواسط سال ۲۰۱۹ هم کمی بعید به نظر می رسد چرا که تکنولوژی گوشی های خمیده هنوز هم بسیار خام است و بلاتکلیفی سامسونگ این موضوع را تشدید می کند.

یکی از نمونه های اولیه دستگاه خمیده ای که سامسونگ پیشتر به نمایش گذاشت
یکی از نمونه های اولیه دستگاه خمیده ای که سامسونگ پیشتر به نمایش گذاشت

به هر حال ممکن است سامسونگ برای عرضه زودهنگام این گوشی عجله داشته باشد؛ چونکه چند روز پیش شرکتی با نام Royole اولین گوشی انعطاف پذیر دنیا را معرفی کرد که ممکن است این موضوع زیاد به مذاق این شرکت با بزرگ خوش نیامده باشد. هرچند گوشی یاد شده نیز یک نمونه اولیه ای (Prototype) بیش نبود و پر از باگ و مشکلات نرم افزاری بود؛ اما بالاخره شاید دوست داشته باشد در این زمینه اولین باشد که این موضوع همیشه دلیلی برای بهترین بودن نیست و سامسونگ باید کمی محتاط تر باشد. اگر در اولین تجربه با شکست مواجه شود، دیگر شرکت ها از این شکست درس می گیرند و گوشی بهتری تولید می کنند که این موضوع برای سامسونگ اصلا اتفاق خوبی نیست!

یکی دیگر از دلایل عجله سامسونگ ممکن است کار کردن شرکت های رقیب مانند هواوی و شیائومی بر روی دستگاهی مشابه باشد و از این رو این شرکت می خواهد با ارائه ای زودتر و حتی ناقص، دست آنها را در حنا بگذارد. به هر حال باید تا ۷ نوامبر منتظر بمانیم.

گوشی انعطاف پذیر سامسونگ می تواند انقلابی در زمینه گوشی های هوشمند باشد؟ آیا این شرکت می تواند گوشی هوشمند را باز تعریف کند و استانداردهای آن را جا به جا کند؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))