سامسونگ از پنل نمایشگر ۴K OLED برای لپتاپ ها پرده برداشت

سامسونگ

بخش صفحه نمایش سامسونگ که به عنوان Samsung Display شناخته می شود، به تازگی از پنل صفحه نمایش ۴K OLED برای نوت بوک های رده بالا پرده برداشت.

تاکنون نوت بوک های مختلفی روانه بازار شدند که پنل ۴K یا همان رزولوشن ۳۸۴۰*۲۱۶۰ پیکسلی برای آنها در نظر گرفته شده اما محصول جدید سامسونگ یک پنل اولد است که در مقایسه با دیگر پنل ها، رنگ صفحه نمایش را روشن با عمق بالا رنگ مشکی و وضوح تصویر زنده نمایش می دهد. بنابراین پنل های ۴K تاکنون به کار گرفته شده، بیشتر تنها وضوح ۴کی داشته و از زنده بودن تصویر ویژگی خاصی را دربرنمی گرفتند.

به گفته سامسونگ نمایشگر جدید طیف رنگی ۳.۴ میلیونی را به نمایش درمی آورد و اجازه می دهد تا افراد شاهد تصاویری واقعی و زنده باشند. این شرکت افزود رنگ سیاه روی این پنل ۲۰۰ برابر تیره تر از رنگ های مشکی روی نمایشگرهای LCD است. همچنین در برابر نور مستقیم خورشید نیز هیچ بازتاب نامطلوبی نداشته و افراد به خوبی می توانند شاهد کیفیت خوبی باشند.

یکی دیگر از مزایا پنل OLED به کارگیری آنها در لپتاپ های باریک است و حاشیه کمی در بحث صفحه نمایش به وجود می آورد. این امر به تولیدکنندگان کمک خواهد کرد تا مدل هایی باریک و زیبا توسعه دهند. این پنل از اواسط ماه فوریه دردسترس تولیدکنندگان قرار می گیرد و نوت بوک Spectre x360 آینده HP اولین محصولی است که این پنل ۱۵ اینچی را به همراه دارد.

در حال حاضر لیست لپتاپ هایی که به این پنل مجهز هستند دردسترس قرار نگرفته از این رو باید منتظر ماند تا مشخص شود، شرکت کره ای با چه برندهایی همکاری خواهد کرد.