تصویر Galaxy Fold 2 باعث دو دستگی کاربران شده است

Galaxy Fold 2
Galaxy Fold 2

پیش از این شایعه‌ای منتشر شده بود که نشان می‌داد گوشی تاشوی بعدی شرکت سامسونگ که قرار است Galaxy Fold 2 نام داشته باشد، یک ناچ به همراه یک حفره دایره شکل خواهد داشت که کاملا متناقض یکدیگر به نظر می‌رسند. اما تصویر جدید نشان دهنده چیز دیگری است.
اکنون ماجرا از این قرار است که بر اساس یک تصویر رندر شده‌ی جدید از این دستگاه،‌ Galaxy Fold 2 فاقد هر گونه ناچ و بریدگی بر روی صفحه نمایش خود خواهد بود که باعث ایجاد یک طراحی کاملا تمیز و یکپارچه شده است اما در عین حال، ممکن است برای عده زیادی از کاربران ناخوشایند جلوه کند. این تصویر رندر شده‌ی جدید، توسط یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین منابع ما در زمینه فاش کردن اطلاعات گوشی‌های هوشمند مختلف قبل از عرضه شدن آن‌‌ها، منتشر شده است که Ice Universe نام دارد که اگر ما را همراهی کرده باشید، قطعا با اسم آن آشنایی دارید. در هر صورت، این تصویر به ما نشان می‌دهد که بریدگی یا همان حفره‌ی دایره شکلی که بر روی صفحه نمایش این دستگاه وجود دارد، در قسمت بالای سمت راست نمایشگر آن قرار دارد. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

شاید در ابتدا جایگاه حفره‌ی صفحه نمایش این دستگاه کمی زشت، سر هم بندی شده و نامناسب به نظر برسد اما از طرفی دیگر، قابل درک است. در حقیقت، زمانی که جایگاه آن را با نسخه اولیه این دستگاه یعنی Galaxy Fold اولیه مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که تغییر خاصی نکرده و فقط به خاطر این که به جای ناچ، از بریدگی استفاده کرده است، به نظر می‌رسد که دارای ظاهر متفاوتی شده است. با توجه به این که Galaxy Fold 2 مانند نسخه اول خود، در وسط صفحه نمایش دارای یک لولا می‌باشد، قرار دادن این حفره در مرکز صفحه نمایش، عملا امکان پذیر نیست. از طرفی دیگر نیز، احتمالا به گوشه بردن این بریدگی نیز کار امکان پذیری نیست زیرا این امر می‌تواند دوربین سلفی را به طور مستقیم در پشت صفحه نمایش اصلی قرار دهد. همچنین قرار دادن آن در نیمه‌ی سمت چپ نیز باعث می‌شود که در زیر دوربین‌های اصلی این دستگاه قرار بگیرد.

بنابراین، عملا جایگاه دیگری برای آن وجود ندارد. حتی اگر اینگونه طراحی‌ها امکان پذیر بود و مشکلاتی که گفته شد، به وجود نمی‌آمد، منجر به افزایش پیدا کردن ضخامت این دستگاه به طور قابل توجهی می‌شد و دیگر آن ظرافت خاص خودش را نداشت. با توجه به همه‌ی این موضوعات، و همینطور با توجه به محدودیت‌هایی که در حال حاضر وجود دارد، این بریدگی عملا در بهترین جایگاهی که می‌توانست قرار بگیرد، جای گذاری شده است. قطعا، این طراحی از نظر عده زیادی از مردم زیبا نیست اما بدون شک از وجود حاشیه‌های ضخیم صفحه نمایش یا افزایش پیدا کردن ابعاد غیر مفید بدنه‌ی دستگاه و همینطور افزایش پیدا کردن ضخامت بدنه این دستگاه بسیار بهتر است.

به احتمال زیاد، سامسونگ سال آینده بر روی طراحی تمام صفحه در گوشی‌های خودش شروع به کار کردن خواهد کرد. از طرفی دیگر، می‌دانیم که مدت زمان زیادی است که آن‌ها در حال کار کردن بر روی دوربین‌های مخفی در گوشی‌های خود هستند که زیر صفحه نمایش آن‌ها کار گذاشته می‌شوند و حتی با وجود این که این تکنولوژی تا زمان عرضه شدن Galaxy Fold 3 نیز آماده پیاده سازی کردن نباشد، اما بهترین راهکار برای خلاص شدن از دست دوربین‌های سلفی پاپ آپ و یا بریدگی‌های مزاحمت آمیز صفحه نمایش به شمار می‌رود که همیشه حتی بخش کمی از صفحه نمایش را هم که شده، اشغال می‌کنند. اما جالب است که بدانید از همین الان که هنوز نسل دوم گوشی‌های تاشوی سامسونگ عرضه نشده است، شایعه‌هایی از نسل بعدی (سوم) آن‌ها منتشر شده که برخی از آن‌ها اعلام می‌کنند این دستگاه قابلیت پشتیبانی از قلم هوشمند S Pen نیز خواهد داشت. قطعا هنوز برای جدی گرفتن این شایعه‌ها بسیار زود است.

این موضوع، هیچ چیز از جذابیت‌های گوشی تاشوی پیش روی Galaxy Fold 2 کم نمی‌کند. احتمالا باید شاهد ایجاد پیشرفت‌ها و بهبودهای چشمگیر بسیار زیادی در این دستگاه در مقایسه با نسل اول آن باشیم. به احتمال زیاد یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های این دستگاه نسبت به نسل اول آن، جایگزین کردن لایه‌ی پلاستیکی که بر روی صفحه نمایش کشیده شده بود، با شیشه‌ی Ultra Thin Glass به شمار می‌رود که باعث می‌شود نمایشگر آن به طور قابل توجهی قدرتمندتر و محکم‌تر از Galaxy Fold اولیه شود. احتمالا به زودی با سایر پیشرفت‌های این دستگاه آشنا خواهیم شد. بنابراین، بهتر است تا مدتی دیگر نیز صبر کنیم و ببینیم چه خواهد شد. خوشبختانه مدت زمان زیادی تا روشن شدن همه چیز درمورد این دستگاه، باقی نمانده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.