تصاویر رندر شده گلکسی نوت ۱۰ و طراحی رنگارنگ

سامسونگ نوت 10
سامسونگ نوت 10

چند ماهی تا معرفی نسل جدید گوشی هوشمند پرچمدار گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ فاصله داریم. اسمارتفونی که انتظار می رود با مشخصات سخت افزاری بهبودیافته و طراحی چشمگیر در تابستان سال جاری معرفی و عرضه شود.

در حالی که پرچمداران اوایل سال سامسونگ معرفی شدند، شایعات پیرامون گلکسی نوت ۱۰ شروع به انتشار کردند. شایعاتی که توسط سامسونگ به تایید یا تکذیب نمی رسند اما گاهی اوقات به حقیقت تبدیل می شوند. گلکسی نوت ۱۰ یک پرچمدار فوق العاده از کره ای ها خواهد بود و بی شک با طراحی زیباتر نظر طرفداران سامسونگ را به خود جلب می کند.

به تازگی دسته ای تصاویر رندر شده از گلکسی نوت ۱۰ منتشر شده که آن را از زوایای مختلف نشان می دهد. تصاویری که این اسمارتفون را باکیفیت جلوه داده و گویی وام دار طراحی سری گلکسی اس ۱۰ است. این تصاویر نشان از این دارد که سامسونگ می خواهد از ساختار طراحی گلکسی اس ۱۰ پلاس بهره گیرد و دوربین عقب چهارگانه ای مشابه گلکسی اس ۱۰ نسخه ۵G هم برای آن تعبیه شد.

دوربین اصلی چهارگانه در گلکسی نوت ۱۰

سامسونگ نوت 10
سامسونگ نوت ۱۰

بدنه ای تخت و شکیل با نمایشگر فوق العاده کم حاشیه که بدون شک می تواند تجربه کاربری بی نظیری را برای افراد رقم زند. این شرکت کره ای در تلاش است تا بهترین ها را در هر نسل به طرفداران خود ارائه دهد. گلکسی نوت ۱۰ نیز یک اسمارتفون نسل بعدی به شمار رفته و عجیب نیست تغییرات بزرگی نسبت به نسل پیشین پیدا کند.

در گلکسی نوت ۹ شرکت سامسونگ طراحی متفاوتی به کار نگرفت و اگر دو مدل گلکسی نوت ۸ و ۹ را در کنار یکدیگر قرار دهید به این موضوع پی خواهید برد. بنابراین به کارگیری طراحی فوق العاده زیبا و جذاب می تواند فروش بالایی را نیز به دنبال داشته باشد. در سال گذشته کره ای نتوانستند به سود موردنظر خود دست پیدا کنند اما سال جاری انتظار داریم با عملکرد بسیار بهتر به سود بیشتری دست یابند. این شرکت همیشه در یک سال با طراحی نامطلوب فروش نامناسبی داشته و سال بعد به جبران این کاهش فروش و ضرردهی می پردازد.

پیکربندی دوربین گلکسی نوت ۱۰ در عقب یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با میدان دید گسترده، یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی دیگر با خاصیت تله فوتو، یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی با زاویه دید بالا و یک سنسور ۳D است. کره ای ها می خواهند ویژگی های ظاهری بهبود بخشیده ای برای گلکسی نوت ۱۰ درنظر گیرند. گوشی هوشمندی که قرار است با ویژگی های ظاهری بهتر نظر مخاطبان را جلب کند.

گلکسی نوت ۱۰ با سنسور اثرانگشت اولتراسونیک

سامسونگ نوت 10
سامسونگ نوت ۱۰

سال گذشته گلکسی نوت ۹ اگرچه نوآوری هایی داشت اما طراحی مشابه با گلکسی نوت ۸ موردتوجه قرار نگرفته و بسیاری آن را محصولی نامناسب تلقی می‌کردند. افزوده شدن دوربین چهارگانه برای نخستین بار به سری نوت می تواند ارتقا چشمگیری باشد. سال گذشته نوت ۹ تنها با دوربین دوگانه عرضه شد و ارتقا در زمینه دوربین می تواند نشان از پیشرفت قابل توجه این دیوایس باشد.

دقیقا مشخص نیست سامسونگ موقعیت سنسورهای عقب را کجا در نظر می گیرد اما انتظار داریم مشابه همین تصویر باشد. بعید به نظر می رسد تفاوتی در این زمینه با گلکسی اس ۱۰ نسخه ۵G داشته باشد.

دوربین سلفی دوگانه حفره ای که شباهت کاملی به گلکسی اس ۱۰ پلاس دارد، دیگر ویژگی بخش دوربین گلکسی نوت ۱۰ می باشد. سامسونگ از سال جاری نسل جدید طراحی ظاهری سری Infinity را به کار گرفته که در نوع پرچمدار با صفحه نمایش Infinity O رو به رو هستیم. دروبین دوگانه سلفی تنها در گلکسی اس ۱۰ پلاس به کار گرفته شد و حال قرار است در گلکسی نوت ۱۰ نیز شاهد آن باشیم. به احتمال بسیار سامسونگ همانند این تصاویر رندر شده از دوربین دوگانه جلو مشابه گلکسی اس ۱۰ پلاس بهره می گیرد.

دوربین سلفی در گلکسی نوت ۱۰

سامسونگ نوت 10
سامسونگ نوت ۱۰

برخلاف نسل پیشین قرار نیست سنسور اثرانگشت به بخش عقب منتقل شود و سامسونگ زیر نمایشگر را برای گلکسی نوت ۱۰ در نظر گرفت. سنسور اثرانگشت اولتراسونیکی که در سری گلکسی اس ۱۰ به کار گرفته شد، نه تنها عملکرد سریعی داشته بلکه فناوری نوینی محسوب می شود. یکی دیگر از ویژگی های انتقال حسگر اثرانگشت به زیر صفحه نمایش عدم اشغال جا توسط این نوع سنسور است.

سامسونگ نوت 10
سامسونگ نوت ۱۰

زیبایی و سادگی ظاهری بدون یک سنسور فیزیکی سنتی دوچندان می شود. سامسونگ در نظر دارد طی تابستان ۲۰۱۹ و  احتمال سپتامبر سال جاری گلکسی نوت ۱۰ را معرفی کند.