گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ نسخه ۵G دارد

گلکسی نوت 10

شرکت سامسونگ هر سال نسل جدیدی از خانواده پرچمداران سری نوت و اس را معرفی می کند. برای سال جاری نیز خانواده گلکسی اس با نام گلکسی اس ۱۰ در چهار مدل مختلف معرفی شدند.

به تازگی وب سایت  XDA-Developers آشکار کرده که سورس کد کرنل گلکسی نوت ۱۰ با پردازنده اگزینوس سامسونگ آشکار شد. باتوجه به سورس کد کرنل پرچمدار آینده این اسمارتفون قرار است نسخه ۵G داشته باشد. همانطور که پیشتر در گلکسی اس ۱۰ نیز یک نسخه با پشتیبانی شبکه ۵G مشاهده شد و باید این دیوایس را در نوع خود قابل توجه دانست.

گلکسی نوت ۱۰ پرچمدار منحصربفردی نسبت به سری گلکسی اس ۱۰ خواهد بود، اگرچه در طراحی آن نباید شاهد تغییرات گسترده ای باشیم اما برند کره ای در نظر دارد ویژگی های برجسته ای برای آن در نظر گیرد.

گفته شده مدل ۵جی گلکسی اس ۱۰ نیز قرار است روانه بازار شود. از این رو بدیهیست که نسخه ۵جی گلکسی نوت ۱۰ نیز تابستان سال جاری روانه بازار شود. همانطور که می دانید، سامسونگ با تعیین اسم رمز DaVinci برای محصولش که همان گلکسی نوت ۱۰ است، قصد داشته به صورت پنهانی توسعه این فبلت را انجام دهد.

حتی در سورس کدهای کرنل گلکسی نوت ۱۰ نیز با نام davinci5G رو به رو هستیم. سامسونگ در نظر دارد بهترین ها را به طرفداران و مخاطبان خود ارائه دهد. از این رو شرکت کره ای کرنل گوشی هوشمند پرچمدار آن با اسم رمز آن رویت شد. در تصویر آشکار شده، اسم رمز beyond0 ، beyondx، beyond2 و beyond1 که هر یک به سری گلکسی اس ۱۰ اختصاص دارد، آشکار شد.

در سوی دیگر اسم رمز luge نیز آشکار شد. اگرچه ابتدا پیش بینی می شود نام گلکسی فولد باشد اما بعدها مشخص شد گلکسی فولد با اسم رمز وینر همراه بود و احتمالا luge به گوشی هوشمند تاشو دیگر سامسونگ اختصاص دارد. تاکنون شایعات محدودی از گلکسی نوت ۱۰ فاش شده و محصول کره ای قرار است با مشخصه های بزرگ در آینده نزدیک معرفی و عرضه شود. سامسونگ برای سال ۲۰۱۹ پرچمداران مختلفی در نظر گرفته که هر یک مشخصات بزرگی داشته و از جمله باید به همین سری گلکسی اس اخیرا معرفی شده اشاره کرد.

گلکسی نوت ۱۰ نسخه ۵G خواهد داشت

سری گلکسی اس ۱۰ در چهار مدل گلکسی اس ۱۰e، گلکسی اس ۱۰ پلاس، گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ ۵G معرفی شدند. هر یک دارای مشخصات خاص خود هستند اما گلکسی اس ۱۰ به عنوان مدل اصلی به دوربین اصلی سه گانه، دوربین سلفی تک لنز، پردازنده هشت هسته ای اسنپدراگون ۸۵۵، حافظه رم ۸ گیگابایتی، باتری ۳۸۰۰ میلی آمپری و سیستم عامل اندروید ۹.۰ پای با رابط کاربری One UI مجهز است.

باقی مدل ها نیز با همین شاخصه ها همراه هستند اما برخی ها دوربین چندگانه حرفه ای داشته و برخی دیگر تنها به دو لنز اکتفا کردند. به هر حال جزئیات پیرامون گلکسی نوت ۱۰ بسیار نیست و باید منتظر ماند تا مشخص شود برند کره ای ها چه برنامه ای برای معرفی محصول جدید خود دارد. پیش بینی می شود در تابستان امسال که سپتامبر است، رونمایی از گلکسی نوت ۱۰ صورت گیرد.

تاکنون شایعات بسیاری از گلکسی نوت ۱۰ منتشر نشد و تنها گزارش هایی انتشاریافته که در آنها به شبکه ۵G و تصاویر این پرچمدار اشاره می شود. شایان ذکر است سامسونگ می خواهد سال جاری اسمارتفون های بزرگی را معرفی کند که تا به حال تنها ۴ مدل پرچمدار از این کمپانی رونمایی شد. گلکسی نوت ۱۰ پرچمدار نیمه دوم سال ۲۰۱۹ سامسونگ محسوب می شود.

سامسونگ در تلاش است تا دیوایس های قابلی را بزودی معرفی کند و مشخص نیست چه مشخصاتی برای گلکسی نوت ۱۰ در نظر گرفته شد. شایان ذکر است که گلکسی نوت سال آینده دهمین سال عرضه آن خواهد بود و باید شاهد تحول بزرگی در آن باشیم.