Galaxy S20 Plus با اندروید ۱۱ در Geekbench تست شد

Galaxy S20
Galaxy S20

در حالی که تمام چشم‌ها اکنون به رویداد Galaxy Unpacked شرکت سامسونگ که قرار است دو روز دیگر در تاریخ ۵ آگست برابر با ۱۵ مرداد برگزار شود دوخته شده است، و اکثر مردم در حال حاضر در حال فکر کردن به محصولاتی که قرار است در طی این رویداد رونمایی و معرفی شوند می‌باشند، تیم‌های پشتیبانی دیگر شرکت سامسونگ که در پشت صحنه حضور دارند، به سختی در حال کار کردن می‌باشند تا آپدیت‌های نرم افزاری پیش رو را نیز در اختیار کاربران سامسونگ قرار دهند. شواهد نشان می‌دهند که Galaxy S20 Plus به زودی به اندروید ۱۱ مجهز خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، در ادامه این مطلب نیز همچنان با آرادمگ همراه باشید.

اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع اشاره کنیم، باید بگوییم که در حال صحبت کردن درمورد نسخه جدید رابط کاربری سامسونگ یعنی One UI هستیم که می‌تواند آپدیت بزرگ بعدی سیستم عامل یعنی اندروید ۱۱ را در اختیار کاربران گوشی‌های سامسونگ قرار دهد. ظاهرا مهندسین نرم افزاری که در شرکت سامسونگ وجود دارند، اکنون برای ماه‌ها است که در حال کار کردن روی یک چنین آپدیتی هستند و به نظر می‌رسد که اکنون آن‌ها به یک نسخه‌ی قابل استفاده از آپدیت اندروید ۱۱ بر روی یکی از دستگاه‌های گوشی موبایل این شرکت دست پیدا کرده‌اند که Galaxy S20 Plus نام دارد. البته، باید توجه داشته باشید که سرنخ این که چنین اتفاقی رخ داده است، از سوی اپ محبوب Geekbench به دست آمده است که یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌ها برای تست بنچمارک در گوشی‌های موبایل هوشمند به شمار می‌رود.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که چند روز قبل یک دستگاه گوشی موبایل هوشمند Samsung Galaxy S20 Plus که بر روی اندروید ۱۱ در حال اجرا شدن بوده است، در لیست امتیازهای Geekbench مشاهده شده است و این موضوع نیز از دید Sam Mobile پنهان نمانده است. دستگاه مورد نظر، در تست تک هسته‌ی خود موفق به کسب ۹۱۱ امتیاز شده است و در تست چند هسته خود نیز ۲۸۱۷ امتیاز به دست آورده است. علاوه بر این، لیست فاش شده نشان می‌دهد که این دستگاه مجهز به یک چیپست Exynos 990 می‌باشد که توسط خود سامسونگ ساخته شده است و یکی از چیپست‌های داخلی آن‌ها به شمار می‌رود. این چیپست، در نسخه جهانی Galaxy S20 Plus به کار برده شده بود. همانطور که احتمالا در جریان هستید، سامسونگ با انتقادهای زیادی از سوی کاربران گوشی‌های این سری مواجه شده بود زیرا این چیپست به هیچ وجه در حد Snapdragon 865 که در نسخه مخصوص آمریکا و چین این گوشی به کار برده شده بود، عملکرد نداشت.

اما امتیازی که اخیرا در تست بنچمارک Galaxy S20 Plus مجهز به اندروید ۱۱ منتشر شده است، نشان می‌دهد که چیپست داخلی سامسونگ موفق به شکست دادن مدل حال حاضر این گوشی شده است که به چیپست Snapdragon 875 مجهز می‌باشد. با این حال، در حال حاضر نمی‌توان کاملا اطمینان خاطر داشت که سامسونگ بهبودهای جدیدی در Exynos 990 ایجاد کرده که عملکرد آن را ارتقاء داده است و یا این که امتیاز بالاتر این گوشی نسبت به مدل اولیه آن، نتیجه‌ی این بوده که رابط کاربری One UI این شرکت که بر پایه اندروید ۱۱ طراحی و ساخته شده است، موجب ارتقاء امیتاز S20 Plus شده است. فعلا فقط می‌توان حدس زد که چه اتفاقی رخ داده است. اخیرا اعلام شده بود که گوگل در آپدیت های نرم افزاری بعدی خود به دنبال افزایش دادن حداقل رم مورد نیاز برای اجرا شدن سیستم عامل اندروید بر روی گوشی‌های هوشمند می‌باشد. این موضوع می‌تواند نشان دهنده این باشد که این سیستم عامل به جای سبک‌تر شدن، رو به حرکت کردن به سمت سنگین‌تر شدن است و رابط کاربری One UI نیز برای اضافه کردن مقداری وزن بیشتر به سیستم عامل که منجر به سنگین‌تر شدن گوشی می‌شود، به خوبی در بین مردم شناخته شده است.

اگر سامسونگ هنوز هم به زمانبندی که معمولا در گذشته داشت، پایبند باقی مانده باشد ما می‌توانیم انتظار دیدن اولین گوشی‌های هوشمند این شرکت را که به آپدیت های نرم افزاری جدید One UI که بر اساس اندروید ۱۱ طراحی و ساخته شده‌اند تا دسامبر سال ۲۰۲۰ یا ژانویه ۲۰۲۱ داشته باشیم. زمانی که نسخه پایدار این آپدیت برای یکی از محصولات این شرکت در دسترس قرار داده شود، سرانجام یک ایده خوب به دست خواهیم آورد تا ببینیم سامسونگ به چه دستاوردهایی با این آپدیت جدید دست پیدا کرده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.