ساعت Galaxy Watch Active 2 فشار خون را اندازه گیری می‌کند

دو ماه قبل بود که سامسونگ اعلام کرد برنامه‌های زیادی در نظر دارد تا در آینده یک اپ سنجش سلامتی جدید عرضه کند که کاربران ساعت های هوشمند این شرکت را قادر می‌سازد فشار خون خود را در کنار یک سری چیزهای دیگر، اندازه گیری کنند. Galaxy Watch Active 2 یکی از اولین ساعت های هوشمند این شرکت به شمار می‌رود که اکنون می‌تواند از قابلیت‌های جدید اپ Health Monitor استفاده کند. این اپ که در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم، Health Monitor نام دارد که در ماه آوریل گذشته، توسط وزارت غدا و ایمنی داروی کره جنوبی به عنوان بخشی از جنبش “استفاده کردن از نرم افزار به عنوان یک دستگاه پزشکی” تایید شده بود. با این حال، سامسونگ در آن زمان اعلام کرده بود که این اپ تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس قرار نخواهد گرفت و در واقع، اکنون با زودتر عرضه کردن آن از آنچیزی که انتظار می‌رفت، باعث غافلگیری کاربران شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

همانطور که پیش از این هم یک اشاره کوتاه شد، خوشبختانه اکنون این اپ زودتر از آنچیزی که حتی خود سامسونگ هم انتظارش را می‌کشید، در دسترس قرار داده شده است. این شرکت غول پیکر کره‌ای امروز به طور رسمی اعلام کرد که اپ Health Monitor که برای سنجش سلامتی، اندازه گیری فشار خون و همچنین سایر کارهای سلامتی محور دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اکنون در اختیار تمام کاربران ساعت هوشمند Galaxy Watch Active 2 در دسترس قرار داده شده است. در هر صورت، یکی از ویژگی‌های شاخص و برجسته‌ی این اپ، قابلیت اندازه گیری فشار به وسیله‌ی این ساعت هوشمند می‌باشد. اما با این وجود، برای انجام دادن این کار، شما باید به شیوه‌ی سنتی عمل کنید و با زدن یک ضربه‌ی نه چندان محکم (در حدی که ساعت از کار انداخته نشود)، آن را کالیبره کنید. پس از کالیبره کردن آن، به سادگی می‌توانید با انتخاب کردن گزینه‌ی “اندازه گیری” یا همان “Measure” درون این اپ، فشار خون خود را اندازه گیری کنید.

پس از اندازه گیری کردن فشار خون توسط اپ سنجش سلامتی Health Monitor در ساعت هوشمند Galaxy Watch Active 2 ، تمام اطلاعاتی که از آن به دست آورده می‌شود را می‌توانید در اپ Samsung Health Monitor بر روی گوشی هوشمند Samsung Galaxy خود ثبت کنید. این کار کاربران را قادر خواهد کرد که به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهیانه فشار خون خود را اندازه گیری کنند و نتایج مختلفی که به دست می‌آید را یا در اختیار پزشک خود قرار دهند و یا خودشان آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنند.

با وجود اضافه شدن قابلیت اندازه گیری فشار خون به ساعت هوشمند Galaxy Watch Active 2 انتظار داریم، این ویژگی جذاب و بسیار کاربردی برای Galaxy Watch 3 که می‌دانیم در راه است و احتمالا در ماه آگست راهی بازار خواهد شد نیز در دسترس قرار داده شود. با وجود چنین ویژگی هیجان انگیز و بسیار مفیدی که اکنون به اپ Health Monitor اضافه شده است، Galaxy Watch 3 فرصت بسیار خوبی در اختیار دارد تا این ویژگی را در کنار ویژگی‌های جذاب دیگری که قرار است در اختیار داشته باشد، در دسترس کاربران قرار دهد. یکی از ویژگی‌های جذابی که قرار است به ساعت هوشمند Galaxy Watch 3 از مدل اول آن بازگردد، صفحه چرخان است که طرفداران بسیار زیادی داشت.

در هر صورت، با وجود اضافه شدن چنین قابلیت جذابی به اپ سنجش سلامتی ساعت‌های هوشمند سامسونگ برای اندازه گیری کردن فشار خون، یکی از کمبودهایی که در حال حاضر به شدت در اپ Health Monitor احساس می‌شود، ویژگی ردیابی ECG است که در حال حاضر در Apple Watchها در دسترس قرار دارد. با این حال، سامسونگ قول داده که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی الکتروکاردیوگرام را به ساعت‌های هوشمند خودش اضافه کند که می‌تواند به وسیله‌ی یک جریان برق بسیار ضعیف و ناچیز، ضربان قلب را اندازه گیری و ثبت کند. با این وجود، یکی از نکته‌های مهمی که برای اندازه گیری فشار خون خود به وسیله‌ی اپ سنجش سلامتی Health Monitor باید در نظر داشته باشید، این است که در ابتدا باید این اپ را هم بر روی ساعت هوشمند Galaxy Watch Active و هم گوشی هوشمند Galaxy خود نصب کنید. متاسفانه این اپ در حال حاضر فقط در کشور کره جنوبی در دسترس قرار داده شده است اما ما کاملا اطمینان خاطر داریم که سامسونگ به زودی آن را در سایر کشورهای دنیا نیز در دسترس قرار خواهد داد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.