Samsung Galaxy Z Flip 5G به طور رسمی رونمایی شد

Galaxy Z Flip 5G
Galaxy Z Flip 5G

همانطور که احتمالا در جریان هستید، سامسونگ امسال تصمیم گرفته است که تعداد زیادی از محصولات رده بالای خود در سال ۲۰۲۰ میلادی را تا کم‌تر از دو هفته دیگر یعنی دقیقا در تاریخ ۵ آگست برابر با ۱۵ مرداد ماه رونمایی کند. دقیقا به همین علت است که اکنون شاهد رونمایی و معرفی زودهنگام یکی از دستگاه‌هایی هستیم که در اصل قرار بود در طی این رویداد رونمایی شود اما سامسونگ در نهایت تصمیم گرفت که Samsung Galaxy Z Flip 5G را حدود دو هفته قبل از برگزاری رویداد Samsung Unpacked رونمایی کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مشخصات رسمی این دستگاه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اما قبل از این که برای این دستگاه بیش از حد هیجان زده شوید، باید اجازه بدهید که ما درمورد یک موضوع شفاف سازی کنیم. گوشی هوشمند جدید Samsung Galaxy Z Flip 5G یک آپگریدِ مینیمال نسبت به مدل اولیه خود به شمار می‌رود. با توجه به این حقیقت، اگر شما مدل پایه این گوشی یعنی Z Flip با فناوری اتصالات ۴G LTE را در اختیار دارید، به سختی می‌توان توصیه کرد که به نسخه ۵G آپگرید کنید. این موضوع بیشتر جنبه شخصی و سلیقه‌ای دارد اما روی هم رفته، اگر فکر می‌کنید که فناوری اتصالات ۵G و یک چیپست Snapdragon 865 Plus و همینطور ۲ رنگ بدنه جدید، بیشتر از مدل پایه، ارزش هزینه کردن دارند، پس بهتر است این کار را انجام دهید. در غیر این صورت، ما پیشنهاد می‌کنیم به استفاده کردن از مدل پایه آن همچنان ادامه دهید.

مهم‌ترین و اولین چیزی که باید درمورد Samsung Galaxy Z Flip 5G در نظر داشته باشید، این است که همانطور که تعداد زیادی از شایعه‌های اخیر نیز در این اواخر اشاره کرده بودند، به یک چیپست Snapdragon 865 Plus مجهز خواهد بود که توسط شرکت Qualcomm تولید شده است و دارای قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل پنجم موسوم به ۵G است و برای این کار، از تجهیزات ضروری مورد نیاز استفاده می‌کند. اگر به خاطر داشته باشید، نسخه اولیه این دستگاه در ماه فوریه گذشته راهی بازار شده بود و آن هم مجهز به مدل بهبود یافته چیپست پرچمدار Qualcomm بود که در آن زمان Snapdragon 855 بود و Z Flip از نسخه Plus بهره مند شده بود.

اگر بخواهم کاملا واضح و شفاف توضیح بدهم، به جز مواردی که پیش از این درمورد تغییر کردن پردازنده مرکزی و استفاده کردن از یک چیپست SD 865 Plus در گوشی هوشمند جدید Samsung Galaxy Z Flip 5G گفته شد، تفاوت قابل توجه و خاص دیگری بین مشخصات داخلی و سخت افزار این دستگاه و مدل ۴G LTE آن وجود ندارد. علاوه بر این، طراحی این دو نیز کاملا شبیه به هم است و فقط دو رنگ بدنه جدید به مدل ۵G اضافه شده است که حداقل، یک تغییر ظاهری پیدا کرده باشد. اما از سوی دیگر، با توجه به این که این دستگاه دارای یک چیپست بهبود یافته است و قابلیت پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G نیز دارد، دارای قیمت بیشتری از مدل ۴G خود خواهد بود که در واقع، خلاف گزارشی است که صبح امروز درمورد این دستگاه در اختیار شما قرار داده بودیم.

البته، تا حد زیادی خوشحال هستیم که سامسونگ فقط ۷۰ دلار به قیمت Samsung Galaxy Z Flip 5G اضافه کرده است؛ نه بیشتر. این موضوع می‌تواند به این معنی باشد که نسخه ۵G این دستگاه می‌تواند به زودی با قیمت ۱۴۵۰ دلار در دسترس قرار داده شود. گوشی هوشمند جدید Samsung Galaxy Z Flip 5G در دو رنگ راهی بازار خواهد شد که شامل Mystic Gray و Mystic Bronze می‌شوند. علاوه بر این، انتظار می‌رود که فروش آن نیز از دو هفته دیگر یعنی دقیقا از تاریخ ۷ آگست برابر با ۱۷ مرداد ماه سال جاری شمسی آغاز شود.

گوشی هوشمند جدید Samsung Galaxy Z Flip 5G در آمریکای شمالی از طریق شرکت‌های مخابراتی AT&T و T-Mobile در دسترس قرار داده خواهد شد اما با این حال، یک نسخه آنلاک شده نیز از این دستگاه وجود خواهد داشت که در فروشگاه‌های Amazon, Best Buy به همراه خود Samsung در دسترس قرار داده خواهد شد. البته، بد نیست که به این موضوع نیز اشاره کنم که با عرضه شدن مدل ۵G این گوشی، سامسونگ مدل پایه آن که دارای اتصال ۴G است را تخفیف زده است و حتی قیمت آن را تا ۹۷۰ دلار نیز کاهش داده است که معادل ۴۱۰ دلار تخفیف می‌شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.