سامسونگ انواع بریدگی نمایشگر خود را معرفی کرد

در سال ۲۰۱۸ شرکت سامسونگ وارد بازی بریدگی نمایشگر نشد و حتی دیگر شرکت ها را نیز برای انجام این کار مسخره می کرد! اما حالا به نظر می رسد که بالاخره در سال ۲۰۱۹ شاهد گوشی های این شرکت با بریدگی نمایشگر خواهیم بود. با آراد مگ همراه باشید.

سامسونگ در سالی که رو به پایان است به قدرت هرچه تمام تر در مقابل استفاده از بریدگی نمایشگر مقاومت کرد؛ در حالی تقریبا تمامی شرکت ها به استفاده از این شیوه کاهش حاشیه نمایشگر روی آوردند. اما در کنفرانس توسعه دهندگان دیشب، سامسونگ تایید کرد که به زودی این شرکت نیز از بریدگی نمایشگر استفاده خواهد کرد؛ آن هم نه یک نوع بریدگی، بلکه ۳ نوع بریدگی مختلف! در طی کنفرانس یک اسلاید به نمایش درآمد که در آن انواع ناچ هایی که سامسونگ آنها را طراحی کرده به حضار نشان داده شد. پرواضح است که این شرکت قصد دارد تا این بریدگی ها را در گوشی های سال ۲۰۱۹ خود استفاده کند.

در طی کنفرانس، آقای Hassan Anjum، مدیر بازاریابی محصولات سامسونگ به روی صحنه آمد تا توضیحاتی پیرامون تلاش های سامسونگ در سال های پیشین برای کاهش حاشیه نمایشگر را توضیح دهد. این شخص در ادامه گفت: “ما ادامه می دهیم، حاشیه ها روز به روز کمتر و کمتر می شوند”. آقای Anjum در ادامه صحبت های افزود: ما می خواهیم سری جدید بریدگی هایی که طراحی کرده ایم را به شما معرفی کنیم: صفحه نمایش های Infinity U، V، و O. این ها طرح های مفهومی جدیدی هستند که بی صبرانه منتظریم تا اطلاعات بیشتری درباره آنها با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع بریدگی های شرکت سامسونگ

  • Infinity U: این بریدگی تقریبا همان بریدگی گوشی هوشمند Essential Phone است که در ابتدا به صورت نیم دایره است و سپس مستقیم به سمت لبه بالایی دستگاه کشیده می شود.
  • Infinity V: این بریدگی شبیه Infinity U است؛ با این تفاوت که بجای نیم دایره، دارای ۴ لبه زاویه دارد است.
  • Infinity O: بریدگی مدل O از وسط دستگاه فاصله گرفته و به سمت گوشه رفته است. این بریدگی به نوعی در داخل نمایشگر قرار گرفته؛ یعنی اطراف آن را نمایشگر فرا گرفته است. این بریدگی ممکن است کمی زشت باشد و مطمئن نیستیم که عکس العمل مردم به آن چه خواهد بود. هرچند با توجه به عکس هایی که از گوشی ZenFone 6 شرکت Asus لو رفته، می توان گفت که این گوشی نیز از چنین بریدگی ای استفاده خواهد کرد که عکس العمل مردم به ظاهر آن اصلا خوب نبوده است.
  • New Infinity: به نظر می رسد که این صفحه نمایش به طور کامل بدون حاشیه باشد. آقای Anjum توضیحاتی درباره این صفحه نمایش بر روی صحنه ندادند و به نظر می رسد که تکنولوژی هنوز به آن مرحله نرسیده تا بتوانند شکل ظاهری آن را نشان دهند؛ ایشان عنوان کردند که سامسونگ در حال تکامل ایده هاییست (مانند سیستم کشویی صفحه نمایش که پیشتر در Mi Mix 3 مشاهده نمودیم) تا به واسطه آن دوربین جلو و دیگر اجزایی که در قسمت بالایی گوشی قرار می گیرند را به جایی خارج از آن بخش منتقل کند.

به نظر می رسد بریدگی سامسونگ دیگر توانی برای مقابله با بریدگی نمایشگر نداشته و این المان جدید دنیای گوشی های هوشمند بالاخره سامسونگ را شکست داده است. ناچ پیروز شد و سامسونگ در حال طراحی گوشی های آینده خود با این سیستم طراحی صفحه نمایش است. پس تا آن روز از گوشی های Galaxy S9 و Note 9 خود لذت ببرید زیرا که به نظر می رسد این گوشی آخرین گوشی های آخرین نسل از گوشی های بدون بریدگی نمایش و با صفحه نمایش سنتی خواهند بود.

همچنین شما خوانندگان عزیز آراد مگ برای اطلاع از تاریخچه کاهش حاشیه صفحه نمایش گوشی های هوشمند، مقاله بررسی روند تکامل حاشیه نمایشگر در گوشی های هوشمند را مطالعه کنید.

شما هم موافق استفاده از بریدگی نمایشگر هستید؟ به نظر شما بریدگی نمایشگر در سال ۲۰۱۹ هم برقرار خواهد بود یا اینکه نمایشگرهای تاشدنی جای ناچ را خواهد گرفت؟ نظرات خود را پیرامون ناچ و نمایشگر گوشی های هوشمند با ما درمیان بگذارید.

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))