سری Galaxy S21 در ماه ژانویه عرضه خواهند شد

این روزها یک سری شایعه در حال دست به دست شدن است که ادعا می‌کنند شرکت سامسونگ در حال برنامه ریزی است تا تاریخ عرضه گوشی‌های هوشمند سری Galaxy S خود را جلو بیاندازد و این کار را با لاین آپ Galaxy S21 آغاز خواهد کرد.

در طی سال‌های اخیر، ما همیشه شاهد این بودیم که گوشی‌های هوشمند لاین آپ Galaxy S شرکت سامسونگ به عنوان پرچمدارهای جدید این شرکت، در ماه فوریه هر سال رونمایی و معرفی می‌شدند. این در حالی است که موج اول فروش آن‌ها نیز همیشه در طی این سال‌های اخیر از ماه مارس آغاز شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از سایر جزئیات درمورد موضوع بازه زمانی جدید عرضه لاین آپ سری Galaxy S21 همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یک سری گزارش‌های تازه که اخیرا از کشور کره جنوبی منتشر شده است، حاکی از این موضوع هستند و تخمین زده‌اند که گوشی‌های هوشمند پیش روی لاین آپ Galaxy S21 به عنوان پرچمدارهای پیش روی شرکت سامسونگ ، ممکن است امسال هر چه زودتر، حتی در ماه دسامبر سال جاری شمسی راهی بازار شوند اما یک گزارش جدید از SamMobile اکنون ادعا می‌کند که عرضه آن‌ها در ژانویه ۲۰۲۱ رخ خواهد داد و اولین موج فروش و عرضه آن‌ها نیز در اواخر همان ماه و یا اوایل ماه فوریه آغاز خواهد شد. در هر صورت، دلیل و انگیزه اصلی شرکت سامسونگ برای ایجاد تغییر احتمالی در بازه زمانی عرضه گوشی‌های هوشمند پرچمدار جدید این شرکت، در حال حاضر هنوز نامشخص است. نزدیک‌ترین حدسی که در حال حاضر درمورد این موضوع می‌توان زد، این است که آن‌ها می‌خواهند فاصله بیشتری بین عرضه لاین آپ سری Galaxy S21 و گوشی هوشمند تاشوی نسل بعدی این شرکت از لاین آپ Galaxy Z وجود داشته باشد.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که ظاهرا به نظر می‌رسد که زنجیره تامین کنندگان قطعات خط تولید شرکت سامسونگ در حال حاضر تولید انبوه قطعات سری Galaxy S21 را آغاز کرده است. این کار، بیش از یک ماه زودتر از بازه زمانی همیشگی آن برای سری Galaxy S20 آغاز شده است. بنابراین، ظاهرا به نظر می‌رسد که تغییر بازه زمانی عرضه گوشی‌های هوشمند پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ ، در حقیقت یک موضوع واقعی است که به طور جدی در حال دنبال شدن و پیگیری است. در حال حاضر از این سری انتظار داریم که مدل‌های Galaxy S21 و S21 Plus آن، همان دستور العمل و فرمول همیشگی که معمولا در گوشی‌های پرچمدار شرکت سامسونگ اجرا و پیاده سازی می‌شود را مجددا اجرا کنند و به پردازنده‌های مرکزی جدیدترِ Qualcomm و یا Exynos به همراه دوربین‌های بهتر و سیستم نرم افزاری بهبود یافته و مدرن روز مجهز باشند. در این سری، Galaxy S21 Plus هم باید کم و بیش همینطور باشد اما ممکن است یک سری ویژگی‌های اضافی دیگر نیز در اختیار داشته باشد تا کمی بالاتر از مدل پایه این سری قرار بگیرد.

در رابطه با سری Galaxy S21 یکی از منابع معتبر و قابل اطمینان ما به اسم The Elec اخیرا این ادعا را مطرح کرده است که شرکت سامسونگ در راستای تلاش برای تمرکز بیشتر روی گوشی‌های هوشمند تاشوی پیش روی خود بدون به دردسر انداختن مشتریانی که از مشکل مالی رنج می‌برند، در حال برنامه ریزی کردن است تا رده بالاترین مدل از سری پرچمدار بعدی خود در لاین آپ Galaxy S به اسم گوشی هوشمند Samsung Galaxy S21 Ultra 5G را به قلم هوشمند S Pen نیز مجهز کند. با توجه به این موضوع، اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، Samsung Galaxy S21 Ultra 5G به عنوان دنباله معنوی و مدل غیر رسمی جدیدی برای Galaxy Note20 Ultra شناخته خواهد شد که در حال حاضر به عنوان رده بالاترین مدل این لاین آپ به شمار می‌رود.

بر اساس برخی از گزارش‌ها، شرکت سامسونگ قصد دارد سال آینده تولید مدل جدید سری Galaxy Note را متوقف کند و احتمالا دیگر مدل جدیدی از این لاین آپ در سال آینده عرضه نخواهد شد. اما شاید چندان هم غافلگیر کننده نباشد که اعلام کنیم این تصمیم ممکن است تغییر پیدا کند زیرا این شرکت به برنامه‌ها و نقشه‌های خود برای آینده و نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی متعهد نخواهد بود. از سوی دیگر، برخی دیگر از گزارش‌ها ادعا می‌کنند که سامسونگ با تمام آنچیزی که در اختیار دارد، در سال ۲۰۲۱ نیز به حرکت خود ادامه خواهد داد. یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های حال حاضر این شرکت برای آینده این است که در نیمه دوم سال آینده میلادی فروش گوشی‌های هوشمند تاشوی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد. در واقع، سامسونگ این را آینده کسب و کار خودش می‌بیند. علیرغم وجود گزارش‌های پرشمار در طی چند سال اخیر، ادغام شدن سری Galaxy S و Galaxy Note در این مقطع زمانی و در این مرحله، کاملا اجتناب ناپذیر است. اما این که این اتفاق در سال ۲۰۲۱ برای سامسونگ رخ خواهد داد یا در سال‌های پس از آن، هنوز مشخص نیست و باید منتظر باشیم و ببینیم چه خواهد شد. با توجه به این موضوع، لاین آپ محصولات پرچمدار شرکت سامسونگ در آینده ممکن است شامل مدل‌های Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus و همینطور Galaxy S21 Note و یا Galaxy Note 21 شوند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.