سامسونگ رسما هوآوی را به سخره گرفت

Galaxy Note20
Galaxy Note20

در مقطعی از زمان شرکت هوآوی دومین تولید کننده بزرگ گوشی‌های موبایل هوشمند در سراسر دنیا بود. این شرکت حتی در ماه آوریل گذشته که پاندمی موج اول ویروس کرونا بازار کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی را به شدت درگیر خودش کرده بود، به جایگاه نخست دست پیدا کرد.

اما در هر حال، این دستاورد و موفقیت بزرگ مدت چندان زیادی برای آن‌ها دوام پیدا نکرد. حقیقت غیر قابل انکاری که وجود دارد، این است که شرکت هوآوی درست از زمانی که در ماه می سال ۲۰۱۹ میلادی پشتیبانی از خدمات و اپ‌های گوگل را از دست داد، با دردسر و مشکلات بسیار جدی و بزرگی در کشورهای اروپایی مواجه شد. این شرکت کم کم در حال از دست دادن بازار خودش است و هر روز سهم بیشتر از آن را از دست می‌دهد. در حقیقت، پس از ایجاد شدن این مشکلات برای Huawei میلیون‌ها نفر از کاربران گوشی‌های هوشمند این شرکت به دنبال پیدا کردن یک برند جدید گشتند تا گوشی هوشمند بعدی خود را تهیه کنند. همین امر باعث شده است که شرکت‌های رقیب Huawei اکنون کاملا از آن‌ها جلو افتاده باشند. با آرادمگ همراه باشید.

اما جریان به سخره گرفتن Huawei توسط سامسونگ نیز از این قرار است که شعبه بریتانیای این غول کره‌ای دنیای فناوری، در یکی از تبلیغات جدید خود در شبکه‌های اجتماعی ادامه داشتن پشتیبانی از اپ‌ها و خدمات گوگل بر روی دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند خودش که شامل Google Maps نیز می‌شوند را به رخ کشیده است و علاوه بر این، در طی این ماجرا هوآوی را هم مسخره کرده و با صراحت کامل مردم را به فروش گوشی‌های Huawei خود و خریدن یکی از گوشی‌های این شرکت دعوت کرده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، شرکت سامسونگ که به عنوان یک شرکت کره‌ای در حال فعالیت کردن در زمینه‌ها و رشته‌های مختلفی در حوزه فناوری می‌باشد، به مردم اهل بریتانیا که گوشی هوشمند Huawei P30 Pro خود را (که در آستانه دومین سالگرد عرضه خود قرار دارد) معامله کنند و یک دستگاه گوشی موبایل هوشمند Samsung Galaxy Note 20 Ultra به عنوان آخرین گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت که عرضه کرده است، خریداری کنند، ۳۵۰ پوند تخفیف خواهد داد. در ادامه این مطلب شما را دعوت می‌کنم تا متن دقیق توییت اخیر شرکت سامسونگ در رابطه با این موضوع را مشاهده کنید.

(گوشی خود را) با یک Samsung Galaxy Note 20 Ultra تعویض کنید تا در هنگام معامله کردن گوشی هوآوی قدیمی خود تا سقف ۳۵۰ پوند تخفیف بهره مند شوید. تا قبل از تاریخ ۰۸/۱۱/۲۰ از طریق فروشگاه Samsung Online Shop خریداری کنید. ۳۵۰ پوند تخفیف در این معامله برای دستگاه Huawei P30 Pro در نظر گرفته شده است.

در هر صورت، هنوز به طور کاملا واضح و روشن مشخص نشده است که آیا این پیشنهاد منحصر به فرد و به خصوص، هنوز هم در جریان است یا خیر اما چیزی که ما به طور قطعی از آن اطمینان خاطر کامل داریم، این است که در حال حاضر درخواست و تقاضای مردم در کشورهای اروپایی برای گوشی‌های هوشمند شرکت هوآوی در حال کاهش پیدا کردن است و آخرین آمار و ارقامی که از این بازار در اختیار ما قرار داده شده است، نشان می‌دهد که سامسونگ، اپل و شیائومی در حال حاضر بیشترین سهم بازار این منطقه را به خودشان اختصاص داده‌اند. و همچنین، جدیدترین دور تحریم‌های دولت ایالات متحده آمریکا بر علیه این شرکت چینی نیز می‌تواند حتی از این هم تاثیرات بیشتری بر شرکت Huawei و بازار این شرکت در اروپا داشته باشد. هر چه باشد، این شرکت در حال حاضر فقط در حال استفاده کردن و اتکا به تجهیزات و لوازم جانبی است که از قبل ذخیره کرده بود و از تاریخ ۱۵ سپتامبر امسال به بعد، نتوانسته سفارش‌های جدیدی دریافت و یا ارسال کند.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.