رابط کاربری Experience 10 سامسونگ بر پایه اندروید Pie فاش شد

سامسونگ به سختی در حال کار بر روی رابط کاربری Experience 10 خود بر پایه Android Pie است تا هرچه زودتر آن را برای پرچمداران خود آماده عرضه کند. هم اکنون اطلاعات جدیدی از این رابط کاربری منتظر شده است. با ما همراه باشید.

شرکت سامسونگ مدت زیادیست که در حال ایجاد دگرگونی در رابط کاربری خود موسوم به Samsung Experience است. این شرکت در تلاش است تا از رابط کاربری TouchWiz فاصله بگیرد و به سمت مدرن تر شدن آن قدم بردارد. حال در آخرین اقدام این شرکت برای اجرایی کردن این تفکر، تصمیم به مینیمال کردن هرچه بیشتر رابط کاربری خود گرفته که کمی با المان های شیشه ای و Blur نیز ترکیب شده است.

تفاوت تم روشن و تاریک در Experience 10
تفاوت تم روشن و تاریک در Experience 10

توجه: اطلاعات و عکس های که جلوتر آمده از روی فریمور Note 9 برداشته شده و هم اکنون در فاز آلفا بسر می برد و بسیار ناپایدار و پر از باگ های مختلف است. ازین رو تنها به ذکر تغییرات رابط کاربری بسنده می کنیم. عکس ها از کیفیت پایینی برخوردارند که دلیل آن سورس عکس هاست که آنها را با همین کیفیت منتشر کرده است. ازین رو از شما خوانندگان فهیم آراد موبایل بابت کیفیت پایین عکس ها پوزش می طلبیم.

همانطور که مشاهده می کنید گوشه ی منوها حالتی گِرد به خود گرفته اند که با گوشه های گرد صفحه نمایش گوشی های سامسونگ همخوانی دارد. همچنین دکمه های Navigation و یا ناوبری نیز دچار تغییر و تحول شده اند.

سامسونگ برای نسخه دهم از رابط کاربری خود تصمیم به استفاده از تم سیاه (Dark) گرفته که البته در مواقعی خیلی سیاه به نظر می رسد. هرچند می توان این مورد را پای اینکه این رابط کاربری هنوز ناپخته است و کامل نشده گذاشت و امید داشت که در آینده این مشکلات مرتفع شوند.

مشکلات دیگری که مشاهده می شود استفاده از پس زمینه سیاه اما کارت هایی سفید است که فلسفه تم مشکی را زیر سوال می برد. بخش Settings هم همانند آنچه گفته شد دارای پس زمینه مشکی و کارت های سفید رنگ است که کمی زمخت و زشت هم به نظر می رسد. اکثر برنامه های اختصاصی سامسونگ دچار این تغییر و تحول شده اند که در عکس ها می توانید مشاهده کنید.

عکس هایی از محیط رابط کاربری

بخش نوتیفیکیشن ها نیز بصورت شیشه ای و کمی Blur شده، درآمده تا زیبایی آن را دو چندان کند. مشخص است که استفاده از این المان در دیگر بخش های سیستم عامل می تواند بسیار جذاب تر از مشکی یک دست باشد. در ادامه اسکرین شات های دیگر اجزای سیستم عامل را مشاهده خواهیم کرد.

نظرات خود را پیرامون تغییرات ایجاد شده در رابط کاربری Samsung Experience با ما به اشتراک بگذارید.

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری به هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))