دوربین ۸K جدید شارپ در CES 2019 معرفی شد

شارپ

نمایشگاه CES فرصت مناسبی برای شرکت ها محسوب می شود تا بهترین و جدیدترین محصولات خود را در آن به نمایش بگذارد. این رویداد هر سال ماه ژانویه در لاس وگاس نوادا ایالات متحده برگزار می شود.

در رویداد سال ۲۰۱۹ نیز شاهد حضور شرکت های بسیاری بودیم و هر یک محصولات قابلی را به نمایش گذاشتند. در این بین کمپانی ژاپنی شارپ تصمیم گرفت از دوربین پروضوح مصرفی ۸K خود در CES ۲۰۱۹ رونمایی کند.

گفته می شود این دوربین نمونه اولیه است و با سنسور CMOS و استفاده از کدک H.265 می تواند با وضوح ۸K و فریم ۳۰fps فیلمبرداری کند. البته شارپ در نظر دارد این سرعت را در نسخه نهایی به ۶۰fps برساند. درون بدنه این دوربین سیستم الکترونیکی تعبیه شده که موجب تثبیت دوربین می شود. دوربین مذکور با لنز M.Zuiko 40-150mm اولیمپوس همراه شده است.

در دیگر ویژگی های باید به صفحه نمایش ۵.۰ اینچی با قابلیت گردش، اسلات کارت حافظه، پورت USB-C ، پورت کامل HDMI ، جک میکروفون و هدفون در کنار پورت mini XLR audio اشاره کرد. شارپ اعلام کرده این مشخصات پیش از عرضه ماه آوریل دوربین ممکن است با تغییراتی مواجه شود.

دوربین جدید شارپ ما را به یاد دوربین کوچک ۴K شرکت Blackmagic می اندازد. با قیمت ۵۰۰۰ دلاری نباید چنین دوربینی را ارزان قیمت دانست و به عنوان اولین دوربین ۸K جهان شناخته می شود.