همه چیز در مورد راه اندازی و نصب اپلیکیشن سیگنال

نصب اپلیکیشن سیگنال
نصب اپلیکیشن سیگنال

همه چیز در مورد راه اندازی و نصب اپلیکیشن سیگنال

سیگنال یک برنامه پیام رسان خصوصی است که اخیرا در لیست بهترین برنامه های اپل استور نیز قرار گرفته است؛ این روزها به دلیل تغییر سیاست نرم افزار واتس اپ در مورد حریم خصوصی کاربران و حاشیه ها و هیاهوهای پیش آمده در مورد این نرم افزار، موج جدیدی از نصب اپلیکیشن سیگنال آغاز شده است. توییت ایلان ماسک بنیان گذار شرکت اسپیس ایکس نیز به این موج دامن زده است. به نظر می رسد سیگنال یکی از رقیب های اصلی و جدی تلگرام و واتس اپ خواهد بود.

تلگرام در ایران فیلتر است و به همین دلیل نصب اپلیکیشن سیگنال با استقبال زیادی روبرو شده است. با وجود ویژگی ‌های مشترک زیاد سیگنال با واتس اپ، نحوه ی نصب و استفاده از این نرم افزار جدید ممکن است سبب سردرگمی کاربران شود در این مقاله سعی داریم که آموزش نصب اپلیکیشن سیگنال و استفاده از آن را به زبان ساده توضیح دهیم.

نصب اپلیکیشن سیگنال
نصب اپلیکیشن سیگنال

نصب اپلیکیشن سیگنال

فایل قابل نصب اپلیکیشن سیگنال را می توانید از گوگل پلی Google play و اپل استور apple store دانلود کنید، در هنگام دانلود توجه کنید که نام توسعه دهنده ی اپلیکیشن سیگنال LLC  است، پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن، درست مثل واتس اپ برای ساخت یک اکانت از شما درخواست می شود که شماره ی تلفن خود را وارد کنید. پس از آن یک کد تایید به شماره ی تلفن شما ارسال می شود و لازم است که این کد را در نرم افزار وارد کنید، پس از آن یک حساب کاربری برای شما ساخته می شود و می توانید نام و عکس پروفایل خود را انتخاب کنید و وارد نرم افزار سیگنال شوید.

 

چگونه پس از نصب اپلیکیشن سیگنال، تنظیمات آن را تغییر دهیم؟

در گوشی های اندروید اگر روی منوی سه نقطه ی گوشه بالایی صفحه ضربه بزنید و گزینه های ساخت گروه جدید، علامت زدن به عنوان خوانده شده، دعوت از دوستان و تنظیمات را مشاهده خواهید کرد. در تلفن های هوشمند با سیستم عامل  iOS نیز روی عکس پروفایل یا نام حساب کاربری خود در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا منوی تنظیمات باز شود.

با باز شدن منوی تنظیمات می توانید ظاهر برنامه، حریم خصوصی، اعلان ها و موارد دیگر را تغییر دهید و سایر دستگاه های مرتبط را ببینید البته گزینه راهنمای اپلیکیشن نیز در منوی تنظیمات وجود دارد.

 

PIN درخواستی پس از نصب اپلیکیشن سیگنال چیست؟

وقتی سیگنال را برای اولین بار نصب می کنید از شما میخواهد تا یک پین ایجاد کنید سیگنال می گوید که با این کار اطلاعات شما رمزگذاری می شود و تنها شما به آنها دسترسی خواهید داشت پس توجه کنید پینی وارد کنید که در خاطر شما بماند تا در نوبت بعدی نصب اپلیکیشن سیگنال دچار مشکل نشوید. البته می توانید این پین را خاموش کنید برای خاموش کردن پین می بایست مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings>Privacy> Pin Reminders

و پین را خاموش کنید.

نصب اپلیکیشن سیگنال
نصب اپلیکیشن سیگنال

 

چگونه می توانم یک گروه در سیگنال ایجاد کنم؟

در Android و iOS ، فقط روی نماد خودکار ضربه بزنید و گزینه New Group را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید  لیستی از دوستانی که از این برنامه استفاده می کنند را خواهید دید. دوستان خود را انتخاب کنید، نام گروه را که اختیاری است اضافه کنید و در صورت تمایل یک عکس برای گروه انتخاب و گروه را ایجاد کنید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که دوستان شما باید دعوت به گروه را بپذیرند. فقط به این دلیل که شخصی در مخاطبین شما است، به این معنی نیست که به طور خودکار به گروهی که شما ایجاد کرده اید اضافه می شود.

همچنین می توانید برای اضافه کردن اعضای جدید به گروه از طریق لینک، لینک گروه را به اشتراک بگذارید و همچنین گزینه ای را برای تأیید اعضای جدید اضافه شده، تغییر دهید. در بخش درخواست های عضو نیز، می توانید دعوت های معلق یا درخواست برای پیوستن به گروه را مشاهده کنید.

 

آیا می توانم عکس، فایل و gif در سیگنال به اشتراک بگذارم؟

بله ، فقط کافیست روی نماد به علاوه کنار ربات متن در هر چت ضربه بزنید. گزینه هایی برای دوربین، GIF ،فایل ، مخاطبین و اشتراک موقعیت مکانی را مشاهده خواهید کرد و اگر روی نماد میکروفون ضربه بزنید، می توانید پیام های صوتی نیز ارسال کنید.

 

آیا پس از نصب اپلیکیشن سیگنال قادر به برقراری تماس صوتی و تصویری از طریق این نرم افزار هستم؟

هر چت سیگنال امکان تماس تصویری و گروهی را نیز دارد. البته برای برقراری تماس های گروهی باید مطمئن شوید که همه ی اعضای گروه از آخرین نسخه برنامه استفاده می کنند. برای شروع تماس های ویدیویی گروهی روند فعال سازی کمی دشوار است و برای ادامه تماس نیز، باید اطمینان حاصل کنید که همه افراد گروه شماره های ایمنی را تأیید کرده اند. در قسمت تماس ویدیویی، سیگنال هنوز راه زیادی دارد. تماس های گروهی در سینگال در حال حاضر می تواند حداکثر شامل ۵ نفر باشد.

نصب اپلیکیشن سیگنال
نصب اپلیکیشن سیگنال

چرا سیگنال مرتباً از من می خواهد چت های مخاطبینم را تأیید کنم؟

هر چت سیگنال دارای یک “شماره ایمنی منحصر به فرد” است که به شما امکان می دهد امنیت پیام ها و تماس های خود را با آن مخاطب خاص مورد نظر تأیید کنید.

سیگنال به شما امکان می دهد برای اطمینان از امنیت چت های end-to-end encryption (E2E)، شماره ایمنی را با هر چت تأیید کنید. می توانید بر روی نام فرد در بالای چت ضربه بزنید  و شماره ایمنی را مشاهده کرده و به عنوان تأیید شده علامت گذاری کنید. می توانید آن شماره را با دوست خود به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید که آن را نیز بررسی کنند. یا اگر می توانید کد QR را در تلفن دوست خود اسکن کرده و چت را تأیید کنید.

 

آیا امکان ناپدید کردن پیام ها در اپلیکیشن سیگنال وجود دارد؟

بله، می توانید روی چت فردی یا چت گروهی ضربه بزنید و disappearing messages را تنظیم کنید. در این قسمت می توانید از پنج ثانیه تا یک هفته زمان تعیین کنید و پیام های موجود در چت پس از مشاهده و طی شدن زمان تعیین شده از بین خواهند رفت.