کلید بازگشت در اندروید کیو وجود ندارد

اندروید کیو

یکی از ویژگی های کلیدی در دستگاه های اندروید و iOS کلید بازگشت است. این بخش نقش مهمی دارد و کمک می کند تا افراد هنگام ورود به بازی یا برنامه ای بتوانند به سهولت از آن خارج شوند.

به نوعی با کمک کلید بازگشت تجربه کاربری راحت و خوبی می توان داشت. اما به نظر می رسد اندروید کیو قرار است موجب حذف این کلید مهم و پرکاربرد در هر دو دستگاه ها شود. براساس گزارش های انتشاری، گوگل می خواهد با ارائه ژست های حرکتی جدید این کلید را حذف کرده و کاربران با کمک ژست های موردبحث قادر خواهند بود به عقب بازگردند. این موضوع توسط XDA Developers کشف شد که توانستند به این مورد در اندروید Q دست یابند.

اندروید کیو
اندروید کیو

اندروید کیو بدون قابلیت همیشگی

گفته می شود برای بازگشت کاربران باید دو بار کلید pill را به حرکت درآورند. این تغییر بزرگی خواهد بود که قرار است در اندروید کیو حذف شود و جای خود را به ژست حرکتی می دهد.

قابلیت بازگشت در عمده دستگاه های اندرویدی و iOS قابل مشاهده است و موضوع جدیدی به شمار نمی رود. دقیقا مشخص نیست گوگل این موضوع را تایید خواهد کرد و می خواهد به حذف کلید محبوب بازگشت بپردازد یا آن که با شایعه ای رو به رو هستیم. امید می رود شایعه ای بیش نباشد زیرا حذف کلید پرکاربرد و کارآمدی چون بازگشت نمی تواند برای طرفداران جالب به نظر برسد. برای کسب جزئیات بیشتر باید تا رویداد Googl I/O 2019 منتظر ماند. این رویداد بهار ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد و باید انتظار داشت با معرفی اندروید Q در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل با اخبار کاملی رو به رو شویم.

شایان ذکر است که گوگل در تلاش است تا رابط کاربری جذابی برای اندروید های بعدی خود در نظر گیرد و آن را از نگاه طرفداران جالب سازد.