Messenger Rooms برای برقراری تماس تصویری نامحدود عرضه شد

امروز Facebook اعلام کرد که Messenger Rooms این قابلیت را به کاربران خواهد داد که نهایتا تا تعداد ۵۰ نفر به برقرار کردن تماس تصویری نامحدود بپردازند. برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، Messenger Rooms پاسخی به یک اپ مشابه دیگر به اسم Zoom به شمار می‌رود که در طی چند هفته اخیر که بیماری COVID-19 تقریبا در تمام نقاط دنیا در حال پخش شدن و گسترش پیدا کردن بود، به طور دیوانه کننده‌ای در حال رشد کردن بود. در حقیقت، Zoom در این روزهای قرنطینه یکی از پرکاربردترین و پردانلودترین اپ‌های بازار برای برقرار کردن تماس‌های تصویری بوده است و مهم‌ترین فاکتور موفقیت آن به نظر من این است که به تعداد بسیار زیادی اجازه می‌دهد که به طور همزمان با هم تماس برقرار کنند. به همین دلیل نیز فیسبوک تصمیم گرفت تا به این ماجرا ورود پیدا کند و یک جورایی بتواند یک رقابت جدید به راه بیاندازد.

البته پیش از این هم قابلیت برقرار کردن تماس تصویری در Facebook Messenger وجود داشت و این ویژگی جدیدی برای این اپ به شمار نمی‌رود اما هم در تعداد کسانی که امکان حضور پیدا کردن در یک تماس تصویری داشتند محدودیت‌های زیادی داشت، و هم نیازمند این بود تا تمام کسانی که قصد برقرار کردن تماس با هم داشتند، دارای یک حساب کاربری فیسبوک باشند اما اکنون با Messenger Rooms این اوضاع تغییر پیدا کرده است.

اول از همه، شما اکنون می‌توانید در هر تماس تصویری نهایتا با ۵۰ نفر ارتباط برقرار کنید و جالبی ماجرا اینجا است که حتی آن عده از کسانی که حساب کاربری فیسبوک نداشته باشند نیز می‌توانند به این تماس‌ها ملحق شوند و در آن‌ها شرکت داشته باشند. اما شاید از خودتان بپرسید چطور چنین چیزی ممکن است؟ خب، شما باید لینک Room جدیدی که ساخته‌اید را به هر طریقی که فکر می‌کنید، به دست آن‌ها برسانید تا بتوانند به روم شما ملحق شوند و سپس با هم تماس برقرار کنید. آن‌ها با یک اشاره بر روی این لینک می‌توانند به روم شما ملحق شوند؛ درست مانند نحوه عملکرد Zoom. اما مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، این است که Messenger Rooms برخلاف Zoom (که شاید تنها مشکل آن هم به شمار بیاید)، محدودیتی در مدت زمان مکالمه ندارد و شما هر چقدر که بخواهید، می‌توانید با این ۵۰ نفر به صحبت کردن ادامه دهید.

اما برای آن دسته از کسانی که دارای Facebook Messenger باشند هم مزیت‌های ویژه‌ و منحصر به فردی در نظر گرفته شده است. اگر شما از طریق اپ Messenger به یکی از این روم‌ها ملحق شوید، سپس می‌توانید با افکت‌های واقعیت افزوده (AR) در حین تماس، بازی کنید و از یک سری ویژگی‌های جدید بهره مند شوید که از این دست می‌توان به بکگراندها و نور پردازی‌های منحصر به فرد اشاره کرد. سازنده‌ی هر یک از این روم‌ها می‌تواند انتخاب کند که چه کسانی می‌توانند آن را ببینند و یا به آن ملحق شوند و همچنین می‌تواند هر یک از اعضای روم را هر زمانی که خواست، از تماس خارج کند و یا این که اگر نمی‌خواهد هیچ کس دیگر به جز اعضای فعلی به آن اضافه شوند، می‌تواند روم را قفل کند. البته بدیهی است که شما هم به عنوان یکی از اعضای حاضر در روم، هر زمانی که دوست داشته باشید، می‌توانید روم را ترک کنید. این توضیح را نیز باید اضافه کنم که روم‌هایی که شما از طریق گروه‌های فیسبوک می‌سازید، به طور پیش فرض بر روی اعضای آن گروه باز خواهد بود و همه‌ی اعضای آن می‌توانند به آن ملحق شوند.

از نظر امنیت و حفظ حریم حضوری نیز Facebook قول و تعهد رسمی داده است که هیچ یک از تماس‌های صوتی و تصویری شما را مخفیانه زیر نظر نداشته باشد. Messenger Rooms در هفته‌ی پیش رو در برخی از کشورهای دنیا در دسترس قرار داده خواهد شد و در چند هفته‌ی پیش رو نیز برای سایر مناطق دنیا عرضه خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.