مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4

مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4
مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4

 

در کمتر از یک هفته بازی cyberpunk 2077 از پر طرفدار ترین بازی سال به جایی رسید که از فروشگاه ps4 حذف شد. با ما همراه باشید تا مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4 را بررسی کنیم و از علت حذف آن آگاه شویم.

پس از سال ها انتظار و تاخیر، در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی بازی cyberpunk 2077 برای پلی استیشن ۴ ، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی راه اندازی شد. تنها یک هفته بعد شرکت سونی بازی را از فروشگاه پلی استیشن ۴ حذف کرد و ارزش سهام بازی با وجود گزارش های فراوان از سوی گیمر ها کاهش پیدا کرد.

چه اشتباهی وجود داشته و مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4 چه بود؟

 

Cyberpunk 2077” برای مدت زمان طولانی در دست ساخت بود. اولین تریلر تبلیغاتی آن در اوایل سال ۲۰۱۳ ، قبل از راه اندازی Xbox One و PlayStation 4 ، به نمایش در آمد.

از سال ۲۰۱۳ به بعد توسعه دهنده ی این بازی، CD Project Red با اخبار و اطلاعیه ها و تریلر های متفاوت مخاطبان خود را منتظر و مشتاق نگه می داشت. هر ساله با نمایشگاه تجاری بازی های ویدیویی (E3) تریلری جدید از این بازی نمایش داده می شد. در سال ۲۰۱۹ حتی کیانو ریوز برای جلب نظر و توجه مردم، نمایش داده شد. (ریوز در این بازی نقش شخصیتی به نام جانی سیلورهند را بازی می کند)

 

نزدیک به ده ها میلیون دلار صرف بازاریابی این بازی شد که به اندازه کافی انتظارات هواداران و گیمر ها را بالا برده بود، جدا از آن با راه اندازی”The Witcher 3: Wild Hunt” در سال ۲۰۱۵ ، و موفقیت چشمگیر آن، توسعه دهنده “Cyberpunk 2077” CD Projekt Red به طور تصادفی انتظارات را برای پروژه بعدی خود افزایش داد. همچنین در سال ۲۰۲۰، با ورود نسل جدید کنسول های PlayStation و Xbox در فصل مهم فروش در تعطیلات و انتشار چند بازی مهم برای این کنسول های جدید، انتظارات و اشتیاق برای “Cyberpunk 2077” به بیشترین حد خود رسیده بود.

 

اولین تاریخ عرضه بازی آوریل اعلام شد اما بعدا به نوامبر تغییر کرد و نهایتا در دسامبر عرضه شد، این تاخیر ها از همان ابتدا خبر از مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4 می داد.

مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4
مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4

ریوز در مراسم E3 2019 در رویداد Xbox حضور غافلگیرانه ای داشت، فریاد به یاد ماندنی “شما نفس می کشید! همه شما مهیج و نفس گیر هستید!” را سر داد و در پاسخ به طرفداران خود در میان جمعیت، تاریخ اکران بازی”Cyberpunk 2077″  را در اوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد.

اما عرضه ی بازی به نوامبر موکول شد. مهمترین ماه سال برای عرضه بازی های ویدیویی نوامبر است؛ کنسول های PlayStation 5 و Xbox جدید همانند بازی امسال “Call of Duty” همه در اواسط ماه نوامبر عرضه شدند.

سپس، در یک غافلگیری لحظه آخری، CD Projekt Red بار دیگر انتشار بازی “Cyberpunk 2077” را به تأخیر انداخت. این بار به گفته این استودیو بازی به طور حتم در تاریخ ۱۰ دسامبر عرضه خواهد شد. این چهارمین تاریخ انتشار و سومین تاخیر در “Cyberpunk 2077” بود و پس از اعلامیه عمومی استودیو در ماه اکتبر بازی اصطلاحا GOLD شده بود (اصطلاحی از صنعت بازی های ویدیویی که به معنی کامل بودن بازی است، می تواند از ابتدا تا انتها پخش شود و آماده عرضه شدن بر روی دیسک است)

بین زمان “طلایی شدن” یک بازی تا تاریخ عرضه آن، بسیاری از استودیوهای بازی سازی روی به روزرسانی “روز اول” کار می کنند که بازیکنان قبل از بازی باید آن را دانلود کنند. این به روزرسانی ها برای رفع مشکلات شناخته شده قبل از اینکه بازیکنان با آن روبرو شوند، در نظر گرفته شده اند و به گفته توسعه دهندگان این به روزرسانی ها، علت تاخیر نهایی “Cyberpunk 2077” بوده است.

وقتی مردم بالاخره توانستند Cyberpunk 2077 را در ۱۰ دسامبر بازی کنند با باگ های بسیار بدی مواجه شدند؛ مراحل قابل اتمام نبود، دشمنان روی هوا معلق بودند و تفنگ های سرگردانی که در دست هیچ کسی نبود در سرتاسر بازی مشاهده میشد این ها تنها بخشی از مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4 بودند.

مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4
مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4

وقتی عموم مردم نهایتا امکان بازی کردن سایبرپانک را در دسامبر ۲۰۲۰ به دست آوردند با باگ ها و مشکلات فنی بسیار زیادی  مواجه شدند. برخی از بازیکنان درختان کوچکی را در همه جا می دیدند و برخی دیگر قادر به انجام مأموریت ها نبودند زیرا منطق بازی دچار مشکل بود. برخی از بازیکنان گزارش کرش و برخی دیگر تکستچر های بسیار تاری را گزارش دادند.

در تجربه شخصی برخی بازیکنان با بازی در Xbox Series X، باگ های دیگری نیز شناسایی شد. شخصیتی که هنگام صحبت مدام سر خود را برمی گرداند و اشیایی که دیر ظاهر می شدند. هنگام  سانحه رانندگی بخشی از ماشین که خراب شده بود در هوا باقی می ماند و معلق بود.

با این وجود بدترین اتفاقات روی مدل های اصلی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان ظاهر شده بود به عنوان مثال، در PS4 ، بازی “با رزولوشن ۷۲۰p تا ۹۰۰p” اجرا می شود و فریم ریت به طور منظم به زیر ۳۰ فریم در ثانیه می رسد. برای بازیکنان PS4 و Xbox One، این موضوع به معنای تار بودن تصاویر بد اجرا شدن آن است.

در نهایت توسعه دهنده CD Projekt Red با عذر خواهی از بازیکنان مشکل بازی cyberpunk 2077 در ps4 و ایکس باکس را پذیرفت و بازی ها را مرجوع کرد و به بازیکنان و هوادارن وعده ی رفع این باگ ها و مشکلات را در طی آپدیت های بعدی در ماه های ژانویه و فوریه داد.

 

مطالب مرتبط:

تکنیک های بازی فیفا ۲۱ که تضمین کننده پیروزی شما است

معرفی ۱۰ بازی اندروید جدید سال ۲۰۲۱