معرفی بهترین مادهای نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2

علیرغم تمام مشکلات ریز و درشت مختلفی که وجود داشت، نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 سرانجام در اختیار کاربران این پلتفرم قرار داده شد که البته نیاز به دریافت آپدیت‌های زیادی برای برطرف کردن مشکلات آن دارید اما حتی با این وجود نیز هیچ شکی نیست که این بازی مخصوصا بر روی پلتفرم قدرتمندی مانند PC از نظر بصری و گرافیکی واقعا خیره کننده است که پیش از این نیز حتی نسخه کنسولی آن از این جنبه مورد ستایش قرار داده شده بود. با از راه رسیدن نسخه PC این بازی، ماد‌های مختلف آن نیز کم کم فرا می‌رسند و اگرچه ممکن است هنوز زود به نظر برسد، امروز ما تصمیم گرفتیم با همراهی شما عزیزان نگاهی داشته باشیم به ۱۵ ماد برتری که تا به حال برای این عنوان به عرضه رسیده است. بنابراین، بهتر است هر چه زودتر به ادامه این مطلب بپردازیم و ۱۵ ماد برتر نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 را به شما معرفی کنیم. همچنان با ما همراه باشید.

اینتروی کامل شده

حتی با وجودی که فصل آغازین Red Dead Redemption 2 نسبت به برخی از فصل‌های دیگر آن طولانی‌تر است، اما به بهترین شکل ممکن لحن و تن این داستانِ افتخار و خیانت را به خوبی تنظیم می‌کند. با این وجود، برای شروع یک بازی هنوز هم کمی طولانی به نظر می‌رسد که شاید دوست داشته باشید آن را رد کنید. اگر از کنسول‌های خانگی خود به پلتفرم PC آمده‌اید و دوست دارید به طور مستقیم وارد بازی اصلی شوید، بنابراین، این ماد می‌تواند به شما کمک زیادی کند. این ماد فقط یک فایل ذخیره سازی است که درست پس از فصل آغازین بازی شروع می‌شود و به شما اجازه می‌دهد بازی را از فصل اول آن ادامه دهید. تنها کاری که برای اجرا کردن این ماد باید انجام دهید، این است که فقط فایل ذخیره را به فولدر ذخیره سازی منتقل کنید و بعد از انجام دادن این کار، آماده حرکت خواهید بود.

تعویض مدل و شخصیت اصلی بازی

این ماد، ضرورتا مجموعه‌ای از فایل‌های ذخیره سازی است که دارای مدل‌ شخصیت‌های مختلفی است که به شما اجازه می‌دهد نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 را در نقش هر شخصیت دیگری به جز Arthur Morgan انجام دهید. آیا قصد دارید این بازی را در نقش یک پرنده یا یک حیوان دیگر بازی کنید؟ این ماد برای انجام دادن این کار اکنون در اختیار شما قرار دارد. این کار باعث می‌شود که حتی مثلا سرقت بانک نیز زیرکانه‌تر و نامحسوس‌تر انجام شود چرا که پس از انجام این کار، می‌توانید در نقش یک پرنده، به آسمان پرواز و فرار کنید. ضرورتا نمی‌توانید از تمام مدل‌ها و شخصیت‌هایی که در دنیای بازی وجود دارد، برای انجام دادن این کار استفاده کنید اما نباید نگرانی زیادی از این بابت داشته باشید، چرا که به اندازه کافی گزینه‌های مختلف در اختیارتان قرار داده شده است تا برای مدت کوتاهی نیز که شده، از گردش کردن در نقش آرتور در دنیای وسیع نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 به یک شخصیت دیگر سوییچ کنید. باید توجه داشته باشید که این ماد هنوز برای کامل شدن در دست ساخت قرار دارد. بنابراین، باید دوباره بعدا برای پیدا کردن بهبودها و تغییراتی که در آن به وجود خواهد آمد مراجعه کنید.

Photrearistic Reshade

داستان سرایی و شخصیت پردازی بی نقص و شگفت انگیز این بازی را که کنار بگذاریم، گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی واقعا خیره کننده است به طوری که حتی با وجود این که اکنون در سال دوم عرضه آن به سر می‌بریم، هنوز هم می‌تواند به عنوان گرافیکی‌ترین بازی سال انتخاب شود. اگر چه ما امسال این افتخار را به نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 دادیم، اما پایه و اساس بازی همان است که قبلا هم بود. همانطور که اشاره مختصری شد، به جز داستان سرایی و شخصیت پردازی، ما این بازی را با جلوه‌های گرافیکی آن نیز می‌شناسیم. اما برای این که حس واقع گرایانه بودن آن را بیش از این افزایش دهید، باید از ماد جدیدی به اسم Photorealistic Reshade استفاده کنید. در کنار بهبود بخشیدن و تنظیم‌ کردن دقیق رنگ‌ها به طور واقع گرایانه، این ماد سایه‌ها، شارپ بودن تصاویر و تن نگاشت را هم به حد اعلاء می‌رساند که بسیار خیره کننده است. این ماد اجازه می‌دهد تا یک سری مکان‌های خاص و منحصر به فرد حالت قدیمی‌تری به خود بگیرند و در عین حال نیز محیط‌های مختلف را به طور کلی بهبود می‌بخشد.

FOV صفحه عریض

تیم سازنده و توسعه دهنده در شرکت راکستار برای ساخت نسخه کنسولی و همینطور نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 ماه‌ها وقت و هزینه خود را صرف این کرده‌اند تا نوارهای سیاهی در بالا و پایین تمام میان پرده‌های این بازی قرار دهند تا یک ظاهر سینماتیک‌تری به آن‌ها ببخشند. بنابراین چرا نباید تمام این سخت کوشی و تلاش‌ها را با این ماد FOV صفحه عریض از بین نبرد تا تجربه کامل‌تری در اختیار داشته باشیم؟‌ گاهی اوقات هزینه و وقت اضافی روی بخش‌های نه چندان ضروری صرف می‌شود که نبود آن‌ها تجربه بهتری نسبت به بودن آن‌ها به شما می‌دهد. در کنار از بین بردن نوارهای سیاه از میان پرده‌ها، این ماد همین کار را برای دوربین‌های سینمایی خود گیم پلی بازی نیز انجام خواهد داد و همینطور نرخ صفحه در هر صحنه‌ی دیگری که به جز این‌ها با این نوارها پوشیده شده باشد را به ۲۱:۹ و یا نرخ‌های عریض‌تر می‌رساند. همچنین در صورتی که تمایل دارید وسعت میدان دید خود گیم پلی بازی را نیز افزایش دهید، استفاده کردن از این ماد ارزش بالایی دارد. فقط باید از این موضوع آگاهی داشته باشید که این ماد نیاز به اسکریپت Cheat Engine دارد که ممکن است به اشتباه به عنوان یک بد افزار یا تخریب کننده توسط برخی از نرم افزارهای آنتی ویروس شناخته شود. بنابراین برای استفاده از این ماد باید آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید و عواقب احتمالی این کار را متقبل شوید.

روزهای طولانی‌تر

گاهی اوقات فقط دوست دارید که تا جایی که ممکن است، در زیر نور آفتاب باقی بمانید و آفتاب بگیرید. گاهی اوقات دیگر، ممکن است دوست داشته باشید زمانبندی رایج و معمول بازی را تغییر دهید و از آن دوری کنید و یا فرصت و زمان کافی را در اختیار داشته باشید تا به هر کجایی که خودتان دوست دارید، گشت بزنید. در این صورت، به راحتی می‌توانید ماد “روزهای طولانی‌تر” را بر روی نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 نصب کنید که بدین ترتیب خودتان به صورت دستی می‌توانید تنظیم کنید که هر دقیقه‌ی بازی چند ثانیه در دنیای واقعی طول بکشد و هر چقدر که دوست دارید، آن را کم یا زیاد کنید. همچنین شما به وسیله آن می‌توانید تنظیم کنید که این ماد چه زمانی را دورن بازی گسترش و افزایش دهد و یا این که شب‌ها چقدر باید در زمان واقعی به طول بیانجامند.

آرتور مورگان در نقش جوکر

اگرچه این ماد به خاطر این که هنوز در دست توسعه و ساخت قرار دارد و سازندگان در حال تنظیم کردن آن با نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 هستند، در Nexus Mods مخفی است، اما این ماد ظاهر آرتور مورگان را تغییر می‌دهد تا آن را شبیه به Joaquin Phoenix در نقش جوکر کند. در حالی که هنوز هیچ نشانه‌ای نیست که بدانیم این ماد چه زمانی به نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 اضافه و در دسترس قرار داده خواهد شد، اما ایده‌ی قدم زدن میان دنیای غرب وحشی و درخواست کردن از دوستان و رفیقان یاغی و قانون شکن برای ایستادگی کردن در برابر جامعه یک ایده قوی و قدرتمند است که به وسیله این ماد جدید می‌تواند تبدیل به واقعیت شود.

اسلوموشن ساده

آیا می‌خواهید احساس Dead Eye را گسترش بدهید و قصد دارید در سرتاسر بازی از این ویژگی استفاده کنید؟ ماد جدیدی که به اسم Simple Slow Motion برای این عنوان در دسترس قرار داده شده، چاره این کار است. این ماد به سادگی با تعبیه کردن یک دگمه جدید برای اسلوموشن به شما اجازه می‌دهد تا هر زمانی که دوست دارید، از آن استفاده کنید. شما می‌توانید تنظیمات سرعت مختلف را برای این گزینه شخصی سازی کنید تا زمان دقیق برخورد گلوله را هر طور که خودتان دوست دارید، تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه هنگام به قتل رساندن دیگران، حرکات تمام کننده و یا پرش‌های بزرگ برای به دست آوردن امتیاز بیشتر از اسلوموشن در نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 استفاده کنید.

زامبی‌ها

اگر دوباره هوس انجام دادن تجربه Undead Nightmares از نسخه اول عنوان Red Dead Redemption را در سر دارید، بنابراین این ماد می‌تواند برایتان جذاب باشد و یا ممکن است دوست داشته باشید آن را به بازی خود اضافه کنید. یک تیم از ماد سازها در حال حاضر در حال کار کردن روی این هستند تا زامبی‌ها را به نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 بیاورند اما ظاهرا به نظر می‌رسد که تا زمان عرضه این ماد هنوز زمان زیادی باقی مانده است و ما هنوز باید زمان بیشتری برای تجربه کردن زامبی‌ها در دنیای RDR 2 صبر کنیم. زامبی‌هایی که درمورد آن‌ها صحبت می‌کنیم، با Night Folkهای دورن بازی مشابه هستند و بنابراین، در حین حمله کردن به سمت شما، به چاقو و خنجرهای بسیار تیز و برنده‌ای مجهز خواهند بود. شاید هنوز به اندازه‌ای که شروع به خوردن مغز شما کنند، وحشتناک و کابوس بار به نظر نرسند اما هنوز هم با چاقوهایشان بسیار خطرناک خواهند بود.

باشگاه مبارزه

به باشگاه مبارزه (Fight Club) خوش آمدید. اولین قانون باشگاه مبارزه این است که نباید درمورد آن با کسی حرف بزنید. در هر صورت، با این مادی که برای نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 در دسترس قرار گرفته است، می‌توانید در دنیای عظیم نقشه آن با هر NPC انسانی که در بازی می‌بینید، مبارزه کنید. یکی از گزینه‌های بسیار خوب و مفید این ماد این است که می‌توانید Wanted Level را غیر فعال کنید که به وسیله آن دیگر هیچ کس شما را به مامورهای دولت لو نخواهد داد. از دیگر گزینه‌های بسیار خوب و مفید این ماد می‌توان به این اشاره کرد که می‌توانید استقامت خود را به بی نهایت برسانید و البته پس از هر مبارزه یک گزینه‌ی پر کننده برای نوار سلامت خود به دست بیاورید. در پایان روز یک مبارزه سخت و طاقت فرسا با Micah می‌تواند به قدری روح و روان شما را آرامش دهد که حتی تصورش را هم نمی‌کنید. چنین مبارزه‌ای به شدت می‌طلبد.

Hot Air Balloon

گاهی اوقات فقط دوست دارید از هر چیزی که در دنیای بازی وجود دارد، فرار کنید و یا کمی فاصله بگیرید. پس چرا به اوج گرفتن و سیر کردن در آسمان فکر نمی‌کنید؟‌ چون تا به حال ممکن نبوده؟! خب، اکنون به وسیله این ماد جدید این کار ممکن شده است. این اسکریپت به شما اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم Hot Air Balloon بازی را کنترل کنید. با اینرسی و حرکات رو به عقب، این بالن یک ابزار بسیار مفید و عالی برای گشت و گذار کردن در نقشه عظیم این بازی است که به راحتی نیز قابل کنترل کردن است. شما به وسیله این ماد می‌توانید از بالا تمدن غرب وحشی و چشم اندازه‌های خیره کننده مناظر بکر آن را تماشا کنید و واقعا لذت ببرید. البته باید سعی کنید که سقوط نکنید، چرا که در این دوره، هنوز چتر نجات اختراع نشده است و ماد آن نیز هنوز به توسعه نرسیده است.

مینی NPCها

ماد مینی NPCها دقیقا همان کاری را انجام می‌دهد که شما با دیدن نامش از آن انتظار دارید. این ماد سایز تمام NPCهای این بازی را نصف می‌کند. البته برای اضافه کردن نشاط بیشتر، شما می‌توانید سایز آن‌ها را کاهش دهید و علاوه بر آن، سایر آرتور مورگان را نیز بیش از حد بزرگ کنید تا مثل یک ساختمان بلند در میان مردم شهر شروع به راه رفتن کنید. این ماد ممکن است شما را تبدیل به هدفی بزرگ‌تر کند که راحت‌تر مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد اما دعوا کردن با مردم شهر با این ماد جالب بسیار لذت بخش و شادی آور است. اما این تمام ماجرا نیست چرا که این ماد به شما اجازه می‌دهد که سایز حیوانات مختلف نظیر سگ‌ها یا اسب‌های بازی را نیز کوچک و بزرگ کنید تا نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 را متفاوت‌تر و همینطور خنده‌دارتر کنید.

بازی کردن در نقش Agnes Dowd

روح Agnes Dowd یکی از تراژدیک‌ترین بخش‌های عنوان RDR 2 است اما هیچ وقت ممکن نشد تا بتوانیم او را از نزدیک ببینیم. با استفاده از Lenny’s Simple Trainer همینطور RDR 2 Outfit Changer شما می‌توانید حالت Agnes را به خود بگیرید که یا ظاهر معمولی او در طی دوران حیاتش را می‌توانید انتخاب کنید و یا روح آن که ویژگی‌های زیادی از ظاهر خود را از دست داده است. نکته جالب: استفاده کردن از Lenny’s Simple Trainer این اجازه را نیز به شما خواهد داد تا ظاهر Princess Isabeau را نیز مشاهده کنید. روی آگهی‌های مختلفی که روی در و دیوار شهر زده شده است، از او به عنوان فرد مفقود شده یاد شده است و به نظر می‌رسد که بخشی از یک ماموریت فرعی در این بازی است.

Riot Mod

اگر مبارزه کردن با تک تک NPCهای دنیای وسیع این بازی شما را به اندازه کافی راضی نمی‌کند، چرا کاری نمی‌کنید تا آن‌ها با خودشان مبارزه کنند و به جان یکدیگر انداخته شوند؟ مادی که در این بخش به شما معرفی می‌کنیم که Riot Mod نام دارد، این اجازه را به کل مردم یک دهکده می‌دهد تا در یک تیراندازی بزرگ شرکت کنند. اگرچه به اندازه کافی برای مثال، در مقایسه با Grand Theft Auto V پر هرچ و مرج نیست و به اندازه آن شلوغ کاری نمی‌کند، اما باعث به وجود آمدن یک تحول بزرگ در کل جامعه بازی خواهد شد. فقط باید اطمینان حاصل کنید که Alexander Blade Scripthook را فعال کرده‌اید، و سپس آماده شرکت در این میدان جنگ خواهید بود.

خلع سلاح کردن تمام Pedها

اول از همه اگر کنجکاو هستید که بدانید منظور از Ped چیست، همان عابر پیاده (Pedestrian) می‌باشد. Alexander Blade Scripthook بار دیگر این جا هم مورد نیاز است اما نتیجه استفاده کردن از آن تمیز و شسته رفته است و مثل ماد قبلی هرج و مرج و خون و خونریزی به راه نمی‌اندازد (البته تا وقتی که خودتان انجام دادن این کار را دوست نداشته باشید). شما به سادگی می‌توانید با نشانه گیری کردن به سمت عابران پیاده، آن‌ها را خلع سلاح کنید. این ماد به ویژه برای کسانی که نمی‌خواهند با قتل‌های سریالی خود جنجال بزرگی در دهکده به وجود بیاورند و یا ترجیح می‌دهند با مشت خالی به نبرد دشمنان مسلح خود بروند، بسیار عالی و مفید است و کاربرد زیادی هم دارد.

۱ شلیک ۱ کشته

در حالی که این ماد شما را تبدیل به Widowmaker غرب وحشی نخواهد کرد، اما در عوض، اطمینان حاصل خواهد کرد که همه مردم و حیوانات بازی فقط با زدن یک تیر کشته خواهند شد. هر موجود زنده‌ای را که فکر کنید، با این ماد می‌توانید تنها با یک گلوگه به قتل برسانید. سوال اصلی این است که آیا خود آرتور نیز مستعد این خواهد بود که فقط با یک تیر جان خود را از دست بدهد؟ شما خودتان باید این ماد را امتحان کنید، تا پاسخ این سوال را به دست بیاورید.

به پاپان معرفی ۱۵ ماد جذاب برای نسخه PC بازی Red Dead Redemption 2 رسیدیم. اکنون نوبت شما است تا در بخش نظرات به ما اعلام کنید که فکر می‌کنید به نظرتان بهترین، جالب‌ترین و یا مفیدترین ماد از میان این مادهای کدام یکی از آن‌ها است و شما دوست دارید کدام یک از این مادهای جالب را به بازی خود اضافه کنید. در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.