بهترین بازی‌های پیش رو در سال ۲۰۲۰ – قسمت اول

امسال با عرضه عناوین باشکوه و بزرگی همچون Cyberpunk 2077, The Last of Us Part II, Final Fantasy 7 Remake و چندین و چند عنوان شگفت انگیز دیگر، تخمین زده می‌شود که ۲۰۲۰ یکی از به یادماندنی‌ترین سال‌ها در طی چند سال اخیر در صنعت بازی‌های رایانه‌ای باشد. ما ۱۲ مورد از بهترین و مورد انتظارترین بازی‌ها و عناوین سال جاری میلادی را برای شما آماده کرده‌ایم که در دو قسمت تقدیم حضورتان خواهیم کرد. لیست بهترین بازی‌های پیش رو در سال ۲۰۲۰ شامل عناوین بزرگ زیادی می‌شود که در بین آن‌ها هم عناوین فرست پارتی و انحصاری وجود دارد، هم عناوین انحصاری مدت دار و هم عناوین ترد پارتیِ مولتی پلتفرم که برای همه کاربران در دسترس قرار داده خواهند شد. با آرادمگ همراه باشید.

شروع سال جدید، همیشه زمانی است که ما به این فکر می‌کنیم که در طی ۱۲ ماه پیش رو چه چیزهایی در انتظارمان هستند یا انتظار چه چیزهایی را باید در طی این ۱۲ ماه داشته باشیم. همچنین از نظر موضوعاتی که در طی یک سال گذشته نیز وجود داشت، ارزش دارد تا در بین بحث و گفت و گو کردن درمورد بهترین بازی‌ها و عناوین در سبک‌های مختلف و همینطور پیدا کردن دلیل بازی‌هایی که شکست‌های بزرگی در سال گذشته خوردند، نگاهی نیز به آینده و آنچه که در پیش رویمان است، داشته باشیم. در حال حاضر با شروع سال ۲۰۲۰ وارد دهه جدید میلادی نیز شده‌ایم که امسال از نظر عرضه بازی‌ها و عناوین جدید، یک سال بزرگ و قدرتمند به نظر می‌رسد که از عناوین بزرگی تشکیل شده است که برای تجربه و انجام دادن برخی از آن‌ها سال‌های سال انتظار کشیده‌ایم و با اشتیاق اخبار و جزئیات لحظه به لحظه آن‌ها را دنباله کرده‌ایم. امسال سال رسیدن ما به این عناوین است. امسال بازی‌هایی وجود دارند که یک پایان خوش برای نسل هشتم کنسول‌های ویدئویی خواهند بود و همینطور عناوینی که ما را به نسل بعدی کنسول‌ها معرفی خواهند کرد. ما در دو مقاله‌ای که برای شما آماده کرده‌ایم، ۱۲ بازی مختلف را انتخاب کردیم که قطعا سال آینده سر و صدای زیادی به راه خواهند انداخت. این ۱۲ بازی، مورد انتظارترین عناوین کاربران و بازی‌بازان در دنیای بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ هستند. بهتر است هر چه زودتر به معرفی مختصر و کوتاهی از آن‌ها بپردازیم.

نکته: باید به خاطر داشته باشید که بازی‌ها و عناوینی که در این دو مطلب ذکر می‌شوند، بدون هیچ ترتیب و اولویت خاصی در این لیست آورده شده‌اند و همه آن‌ها به یک اندازه برایمان ارزش دارند. خود شما بر اساس سلیقه و نظر خود، آن‌ها را اولویت بندی کنید.

The Last of Us Part II – بازگشت الی

چرا؟ چون که Naughty Dog هیچ وقت ما را ناامید نکرده است.

از هر لحاظی که شما فکر کنید، کیفیت نسخه اول این عنوان که The Last of Us نام داشت، به راحتی گواه این حقیقت است که این بازی به عنوان یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین عناوینی است که در دوران PS3 عرضه شده بود و همینطور نسخه بازسازی شده آن روی کنسول نسل هشتمی سونی و مدل میان نسلی آن به اسم PS4 و PS4 Pro نیز به عنوان یکی از بهترین بازی‌های این دو کنسول شناخته می‌شود. اما این تمام ماجرا نیست؛ من می‌توانم دلایل بسیار زیادی برای شما پشت سر هم بیاورم تا متقاعد شوید که این بازی نه تنها یکی از بهترین عناوین نسل هفتم و هشتم کنسول‌های ویدئویی است، بلکه حتی یکی از بهترین و شگفت انگیز‌ترین بازی‌های دهه ۲۰۱۰ و کل دوران صنعت بازی‌های رایانه‌ای نیز می‌باشد. چند عنوان را می‌توانید به خاطر بیاورید که به اندازه The Last of Us در زمان انتشار خود کل صنعت بازی‌های رایانه‌ای را دگرگون کرده باشند؟ قطعا تعداد زیادی را به خاطر نخواهید آورد و حداکثر به تعداد انگشتان دست خود می‌توانید نمونه‌های دیگری را پیدا کنید.

داستان ماجراجویی پرخطر و چالش برانگیز Joel و Ellie به عنوان دو غریبه‌ای که در ابتدای داستان برای انجام دادن یک ماموریت با هم آشنایی پیدا می‌کنند، به قدری با احساسات ما بازی می‌کند که شاهد دو نمونه از بهترین و پرداخته شده‌ترین شخصیت‌ها در کل دوران صنعت بازی‌های رایانه‌ای هستیم که یک خط داستانی خارق العاده را با هم طی می‌کنند که یک پایان بندی شوکه کننده و شگفت انگیز به ما نمایش خواهد داد. آن‌ها با همراهی یکدیگر، دست در دست هم با باعث شوند که این عنوان با داشتن جلوه‌های بصری و گرافیکی خیره کننده در زمان عرضه خود، مکانیزم‌های بسیار خوبی در اختیارمان قرار دهد. علاوه بر این‌، یک بخش بسیار خوب، سرگرم کننده و خلاقانه‌ی مولتی پلیر نیز برای کاربران در دسترس قرار دارد.

اما اکنون وقت نسخه دوم این بازی به اسم The Last of Us Part II است که یکی از بهترین بازی‌های پیش رو در سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود. این بازی تمام ویژگی‌ها و المان‌هایی که در نسخه اول آن وجود داشت را گسترش و بهبود خواهد بخشید؛ به جز بخش مولتی پلیر که بدون آن هم هنوز شگفت انگیز به نظر می‌رسد. بر اساس اطلاعات و جزئیاتی که ما تا به حال از این عنوان به دست آورده‌ایم، ظاهرا با یکی از بهترین، بزرگ‌ترین و جاه طلبانه‌ترین بازی‌هایی رو به رو خواهیم بود که تا به حال تجربه کرده‌ایم که سیستم‌های پیچیده آن دائما با هم در تعامل هستند. گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی نیز در نمایش‌های گیم پلی آن بسیار خیره کننده و چشم نواز به نظر می‌رسیدند که به ما اجازه می‌دهند تا درمورد ابزارهایی که تا به حال برای نسخه PS5 این بازی نیز عرضه شده است، گمانه زنی کنیم. پیش بینی می‌شود که مکانیزم‌های اصلی به طور گسترده‌ای در نسخه نسل هشتمی این بازی یکسان باقی بمانند اما بهبود‌های زیادی پیدا خواهند کرد که شاید در درجه اول از نظر هوش مصنوعی دشمنان بهبود پیدا کرده باشد. البته این در حالی است که خود سونی و یا Naughty Dog هنوز چیزی درمورد عرضه نسخه نسل نهمی این بازی اظهار نکرده‌اند اما با توجه به بازه زمانی این بازی و مقایسه آن با نسخه اول که آن هم در چنین شرایط مشابهی قرار داشت، به احتمال زیاد این بازی در غالب یک نسخه بازسازی شده برای PS5 نیز در دسترس قرار داده حواهد شد تا برای این پلتفرم نیز، یکی از بهترین بازی‌های پیش رو در نظر گرفته شود.

از نظر داستان نیز تیم سازنده و توسعه دهنده این عنوان که یکی از بهترین بازی‌های پیش رو می‌باشد، قول داده‌اند که اگر بیشتر از نسخه اول شما را درگیر نکند، اما حداقل به یک اندازه درگیر کننده خواهد بود که اگر راستش را بخواهید، با نگاهی به پیشینه ناتی داگ، هیچ دلیلی وجود ندارد که این ادعا را باور نکنیم. ما بار دیگر خودمان را در دنیایی خواهیم دید که توسط یک بیماری اپیدمی به طور کامل از بین برده شده است و مردم را به هیولا تبدیل کرده است. اگرچه شاید ستینگ آن مثل نسخه اول یک کلیشه تکراری به نظر برسد، اما آیا نسخه اول این بازی یک داستان کلیشه‌ای داشت؟ قطعا پاسخ شما منفی است و از همین رو، انتظار داریم که این روند در نسخه دوم این بازی نیز ادامه پیدا کند.

الی این بار پنج سال بزرگ‌تر شده است و تنها موضوعی که اکنون برایش اهمیت دارد، انتقام است. دلیل او برای این خشم و انتقام را در زمان عرضه The Last of Us Part II متوجه خواهیم شد. در آخرین تریلر گیم پلی این بازی دیدیم که جوئل هم در آن حضور خواهد داشت و دوباره می‌توانیم با او ملاقات کنیم اما خود ناتی داگ هنوز از نقش او در نسخه دوم این بازی چیزی به ما اعلام نکرده است.

Half-Life Alyx – یک تجربه واقعیت مجازی به جای Half Life 3

چرا؟ برای این که اولین نسخه از سری Half Life پس از ۱۲ سال است و همینطور عنوانی که جمعیت کاربران و طرفداران هدست‌های واقعیت مجازی را می‌تواند بسیار افزایش دهد.

۱۲ سال گذشت. ما مدت بسیار زیادی را منتظر بازگشت Gordon Freeman بودیم. در ابتدا ما منتظر معرفی Half-Life 2: Episode Three بودیم که به ما قول داده شده بود اما با گذر زمان امیدهای ما تغییر کرد و کلا منتظر شماره جدیدی از این سری تحت عنوان Half-Life 3 شدیم اما با هر سالی که با سکوت Valve در خصوص این فرنچایز سپری شد، امیدهای ما هم کم رنگ و کم رنگ‌تر شدند. تا این که سرانجام پاداش این صبر و انتظار خود را گرفتیم. درهای بهشت به روی ما باز شدند و دستی از غیب به عنوان ناجی به سمت ما آمد و چیزی را به ما داد که قطعا به هیچ وجه انتظار دیدن آن را نداشتیم و حتی تصورش را هم نمی‌توانسیم کنیم که پس از ۱۲ سال انتظار، این پاداش صبر ما است. Half-Life Alyx عنوانی بود که پس از سال‌ها انتظار به جای Half-Life 3 که منتظر آن بودیم، برایمان فرستاده شده بود. Half-Life Alyx دقیقا همان Half-Life 3 نیست، بلکه یک نسخه اسپین آف فرعی برای این فرنچایز به حساب می‌آید که برای هدست‌های واقعیت مجازی ساخته شده است. یک بازی پر سر و صدا، پرهزینه با بودجه ساخت بالا و همینطور انحصاری که هدست‌های واقعی مجازی یا VR شدیدا به عرضه شدن چنین عنوانی نیازمند بودند.

بخش کمپین داستانی این بازی در میان رویدادهای عنوان Half-Life و Half-Life ۲ رخ خواهد داد و سرنوشت اولیه Alyx Vance معروف و شناخته شده را روایت خواهد کرد. ما در این بازی یک بار دیگر به City 17 بازخواهیم گشت و تلاش می‌کنیم تا نیروهای Combine را نجات دهیم که در راه انجام دادن این کار، طبق معمول، تعداد زیادی از معماها و پازل‌های محیطی را حل خواهیم کرد و از همه مهم‌تر، در مبارزات شرکت خواهیم کرد. این عنوان تکنولوژی واقعیت مجازی را وارد مراحل تازه‌ای خواهد کرد که نه تنها حرکت دست‌ها و سر ما را پردازش خواهد کرد، بلکه در واقع کل بدن ما را رندر می‌کند که بدین وسیله این قابلیت را به ما خواهد داد تا در پشت اجسام یا گوشه‌های محیط کاور بگیریم و حتی گلوله‌ها را هم جا خالی بدهیم. در هر صورت، هر نسخه جدیدی از فرنچایز Half-Life می‌تواند یکی از بهترین بازی‌های پیش روی هر سال باشد.

Cyberpunk 2077 – یکی از مورد انتظارترین عناوین جدیدی که CD Projekt Red تا به حال ساخته است

چرا؟ به این دلیل که پس از تجربه شگفت انگیزی که The Witcher 3 در اختیار ما قرار داده بود، یک عنوان جاه طلبانه‌تر که یک پروژه پرهزینه از سوی تیم سازنده و توسعه دهنده آن در استودیوی CD Projekt Red به حساب می‌آید، می‌تواند یکی از مورد انتظارترین عناوین آن‌ها به شمار رود.

عنوان The Witcher 3 توانست شرکت بزرگ CD Projekt Red را چند سطح تقویت کند و پیشرفت دهد تا از این به بعد آن‌ها را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و بهترین سازنده‌های بازی‌های رایانه‌ای به حساب بیاوریم. سومین نسخه از این فرنچایز بسیار موفق توانست تحت نظر عده بسیار زیادی از مردم در کشورهاش غربی و اروپایی قرار بگیرد به طوری که حتی گاهی اوقات به عنوان یکی از بهترین عناوینی که تا به حال ساخته شده نیز در نظر گرفته شده است. اما CD Projekt Red دست روی دست نگذاشت و به سرعت به سراغ توسعه و ساخت پروژه جدید خود در یک دنیای کاملا متفاوت رفت تا خودش را با یک چالش بزرگ مواجه کند. اکنون آن‌ها باید ثابت کنند که بزرگ‌تر از آنچه که مردم تصور می‌کنند هستند و کارهای بیشتری از عهده آن‌ها بر می‌آید. این بار آن‌ها بدون مهره کلیدی خود یعنی Geralt of Rivia پا به یک ماجراجویی شگفت انگیز و بسیار گسترده گذاشتند تا یک داستان کاملا متفاوت با حال و هوای آثار قبلی خود به دست مردم برسانند.

علاوه بر این، قطعا CD Projekt Red نیاز به کسب اطلاعات بسیار زیادی برای ساخت چنین عنوانی داشت چرا که سبک سایبرپانک در میان سازندگان و توسعه دهندگان مختلف چندان محبوب نیست که زیاد به سراغ آن رفته باشند. به همین علت نیز CD Projekt Red از منابع کافی برای توسعه و ساخت این بازی برخوردار نبود. اما از این بدتر، این بود که اغلب غریب به اتفاق بازی‌ها و عناوین سایبرپانکی که در طی سال‌های اخیر ساخته شده بودند، عملکرد چندان خوبی از خودشان نشان ندادند که بتوانند اسم و رسم این سبک را مطرح کنند و در حقیقت، تصور ذهنی آنچنان خوبی در اذعان عمومی از خودشان به جای نگذاشته بودند. عناوین زیادی از جمله Blade Runner 2049, Deus Ex: Mankind Divided, the American Ghost in the Shell از نمونه‌های ناموفق در این زمینه هستند اما CDPR قرار است این روند را تغییر دهد که از نمایش‌ها و اطلاعاتی که تا به حال از آن به انتشار رسیده است نیز همین موضوع مشخص است.

یکی از زمینه‌هایی که CD Projekt Red در آن بسیار موفق بوده است، بالا بردن شور و هیجان مردم برای عنوان Cyberpunk 2077 است تا ما آن را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های پیش رو در نظر بگیریم. این شرکت برای انجام دادن این کار کار‌های زیادی انجام داده است و هزینه‌های زیادی متقبل شده که یکی از بارز‌ترین آن‌ها حضور Keanu Reeves به عنوان یکی از نقش‌های اصلی و مهم این بازی است که در کمال ناباوری وقتی که هیچ کس انتظار آن را نداشت، در رویداد E3 2019 برای معرفی این عنوان به روی صحنه آمد و سالن کنفرانس را منفجر کرد. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باعث بالا رفتن شور و اشتیاق ما برای این بازی شده است، ظاهر، جلوه‌های بصری و گرافیکی این عنوان می‌باشد. ما می‌توانیم از این بازی به عنوان یکی از بهترین عناوین طراحی شده در طی چند سال اخیر یاد کنیم و انتظار داشته باشیم که دارای چنان دنیای عمیقی باشد که چالش‌های بسیار جذابی در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد که حتی از بهترین داستان‌های The Witcher 3 Wild Hunt نیز جذاب‌تر هستند. این بازی دارای یک سری المان‌هایی است که برای تیم سازنده و توسعه دهنده آن چالش‌های بسیار زیادی به همراه داشته است که از این دست می‌توان به زاویه دید اول شخص، سیستم تیر اندازی و یا رانندگی کردن با خودروهای مختلف اشاره کرد که تا به حال در تاریخ بازی‌های این شرکت سابقه نداشته است. واکنش عمومی مردم به این تغییرات بزرگ، در ابتدا چندان خوب و مثبت نبود، اما زمانی که CDPR اطلاعات بیشتری در این زمینه‌ها در اختیار مردم قرار داد، خیال آن‌ها کمی راحت شد تا به Cyberpunk 2077 و تیم سازنده آن اعتماد کنند.

اساسا تنها نکته‌ای که به نظر می‌رسد در این مرحله پروژه جدید این شرکت را تهدید می‌کند انتظارات به شدت بالایی است که ما از این بازی داریم. اگر تیم سازنده این بازی بتواند از عهده برآورده کردن این انتظارات بر بیاید و یا کمی سطح این انتظارات را پایین بیاورد، قطعا با یکی از بهترین بازی‌های پیش رو در سال جاری میلادی رو به رو خواهیم بود. در این صورت، همه چیز عالی خواهد شد.

Final Fantasy VII Remake – بهترین نقش آفرینی ژاپنی تمام دوران بازخواهد گشت

چرا؟ زیرا این بازی قول داده است تا بهترین المان‌ها و ویژگی‌های نسخه اصلی این بازی را بازگرداند و در کنار آن راه حل‌های تازه‌ای برای این سری پیدا کند.

فقط کافی است ده نفر از طرفداران بازی‌های نقش آفرینی ژاپنی را پیدا کنید و از آن‌ها سوال کنید که بهترین نسخه سری Final Fantasy کدام یکی است. احتمالا هشت پاسخ متفاوت به دست خواهید آورد! چرا که سلیقه‌ها و نظرها با هم متفاوت است اما این احتمال وجود دارد که نام یکی از این بازی‌ها را بیشتر از بقیه بشنوید که آن هم چیزی نیست به جز Final Fantasy 7. اگرچه Final Fantasy 7 کاملا آزمایشی بود و پروسه توسعه و ساخت بسیار پرفراز و نشیب و سختی را پشت سر گذاشته بود (که باعث جدا شدن محتویات بسیار زیادی از این بازی شده بود)، اما یکی از نسخه‌های انگشت شمار این فرنچایز به حساب می‌آید که کاملا در یاد و خاطر تمام طرفداران این سری باقی مانده است و هم طرفداران و هم خود کسانی که در شرکت Square Enix در پروسه ساخت و توسعه آن دست داشتند، این بازی را با تعداد زیادی از پیش درآمدها، دنباله‌ها و نسخه‌های اسپین آف تکمیل کنند که به طور منظم توسط سازندگان این بازی به عرضه رسیدند.

پس از اولین شادی‌ها و خوشحالی‌هایی که معرفی رسمی نسخه بازسازی شده‌ی این بازی به راه انداخت، از آن به بعد به عنوان یکی از بهترین بازی‌های پیش رو در نظر گرفته شد تا ما آن را به عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ نیز در نظر بگیریم. Final Fantasy 7 Remake تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه اصلی خود خواهد داشت و شامل تغییراتی است که البته تمام طرفداران قدیمی این بازی نیز با آن‌ها موافق نیستند و مخالفان زیادی هم داشته است. در حالی که داستان این بازی فقط در بخشی از Midgar City جریان خواهد داشت، اما به طور گسترده‌ای توسط خط‌های داستانی جدید،‌محتویات، شخصیت‌ها و لوکیشن‌های بیشتر، نسبت به نسخه اصلی این بازی گسترش پیدا خواهد کرد. مبارزات این بازی اکشن‌ محورتر از نسخه اصلی آن خواهند بود اما سازندگان و توسعه دهندگان آن بخش‌ها و حالت‌های جایگزین جدیدی برای آن آماده کرده‌اند که می‌توانند قوانین مبارزات را تغییر دهند تا شبیه به سیستم‌های نسخه کلاسیک این بازی شوند. حالت گرافیکی و طراحی فنی Final Fantasy 7 Remake برای تمام کسانی که نسخه کلاسیک این بازی را تجربه کرده‌اند، مانند یک رویای دور و دراز است که پس از مدت‌ها انتظار، تبدیل به واقعیت شده است که می‌توانند تصور کنند که شخصیت‌های این نسخه بازسازی شده، در واقعیت چطور به نظر خواهند رسید. Final Fantasy 7 Remake یک تجدید دیدار احساسی و به یادماندنی خواهد بود.

بدون شک، اگر این بازی بتواند انتظارات را برآورده کند، می‌تواند دقیقا همان پروژه‌ای باشد که فرنچایز Final Fantasy همان درخششی که همیشه در گذشته به عنوان یکی از بهترین بازی‌های پیش رو داشت را دوباره به دست بیاورد و به روزهای اوج خودش دوباره بازگردد. تنها نکته‌ای که حق دارید کمی برای آن نگرانی داشته باشید، این است که Square Enix پس از انتشار اولین قسمت این عنوان بتواند سرعت کار کردن روی قسمت‌های بعدی را افزایش دهد و زیادی بین قسمت‌های آن وقفه نیاندازد. پانزده سال صبر کردن برای احیای مجدد یکی از دراماتیک‌ترین و خاطره انگیزترین عناوین در تاریخ بازی‌های نقش آفرینی ژاپنی بسیار سخت و طاقت فرسا است که انتظارات را بسیار بالا می‌‌برد.

Dying Light 2 – شهر زامبی‌ها

چرا؟ به دلیل این که دنباله یکی از بهترین بازی‌های زامبی محوری است که تا به حال ساخته شده است.

در میان معرفی بهترین بازی‌های پیش رو باید بدانید که سال آینده تیم سازنده و توسعه دهنده این فرنچایز در استودیوی Techland بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خودشان را جشن خواهند گرفت که در آن واحد نیز بر روی دنباله به شدت مورد انتظار عنوان شگفت انگیز Dying Light کار خواهند کرد که یک بازی اکشن اول شخص است که ما در دنیای مملو از زامبی‌های وحشی آن با استفاده از مهارت‌های پارکور بازی خود و همینطور انواع مختلف سلاح‌های دستی و سلاح‌های گرم برای بقا و نجات پیدا کردن در دنیای آن تلاش خواهیم کرد.

دنباله این بازی آزادی عمل در حرکت کردن در جنگل‌های شهری را با ویژگی‌های بقا در برابر زامبی‌ها ترکیب خواهد کرد. ما در این بازی از یک شهر آفتابی به اسم Harran که ظاهرا از ریودوژانیروی برزیل الهام گرفته شده بود، ۱۵ سال به جلو خواهیم رفت تا به یک شهر تازه نقل مکان کنیم که نام آن هنوز برایمان تعریف نشده است اما ظاهرا یک شهر اروپایی است که اندازه آن حدودا چهار برابر بیشتر و بزرگ‌تر از دنیای نسخه اول این بازی خواهد بود. پلات این بازی ما را مجبور می‌کند که روی یک مرز باریک در میان قبیله‌هایی حرکت کنیم که هر یک از آن‌ها دارای ایدئولوژی‌ها و اهداف خاص خودشان هستند که انتخاب‌های بسیار زیادی در برابر شما قرار خواهند داد که نه تنها روند و فرم داستان بازی را شکل خواهند داد، بلکه شهر دنیای آن را نیز به وجود خواهند آورد.

یکی از ویژگی‌های این بازی این است که شما می‌توانید به دنیای سایر بازی‌بازان نیز سفر کنید تا ببینید انتخاب‌های آن‌ها چه تاثیراتی روی دنیا و خط داستانی آن‌ها داشته است. همین امر باعث شده تا ما از Dying Light 2 به عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال جاری میلادی یاد کنیم و آن را جزو بهترین بازی‌های پیش رو بدانیم. Dying Light 2 تنها به کلنجار رفتن با زامبی‌ها خلاصه نمی‌شود و ما باید در این عنوان با یک تهدید به مراتب بزرگ‌تر و خطرناک‌تر دست و پنجه نرم کنیم که انسان هستند. به عنوان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های امسال، دنیای این بازی زیباتر و عمیق‌تر از نسخه اول آن خواهد بود و تعداد حرکات پارکور نیز دو برابر افزایش پیدا کرده است و شما می‌توانید تا حد ۴ نفر به صورت co-op به انجام این بازی بپردازید. هیچ شکی نیست که بزرگ‌ترین بازی لهستانی امسال در بین بهترین بازی‌های پیش روی سال عنوان Cyberpunk 2077 خواهد بود اما Dying Light 2 نیز از پتانسیل‌های زیادی برخوردار است تا تبدیل به غافلگیری بزرگ امسال شود و از آن بهتر عمل کند.

Minecraft Dungeons – ملاقات Minecraft با Diablo

چرا؟ به این دلیل که برای نسل جدید بازی‌بازانی که با فرنچایز Minecraft بزرگ‌ شده‌اند، این بازی می‌تواند یکی از بهترین روش‌های ممکن برای یاد گرفتن بازی‌های “جدیِ” بیشتر باشد.

در این بخش از معرفی بهترین بازی‌های پیش روی سال جاری به عنوانی می‌رسیم که فقط در سپتامبر سال ۲۰۱۹، حدود ۱۱۲ میلیون نفر نسخه اصلی آن (Minecraft) را تجربه کردند و همینطور در ماه می سال میلادی گذشته نیز بیش از ۱۸۰ میلیون نسخه به فروش رسانده بود که به این رقم باید ۳۰۰ میلیون کاربری که نسخه رایگان Minecraft را در کشور چین تجربه می‌کنند، اضافه کرد تا به یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های کل دوران در تاریخ صنعت بازی‌های رایانه‌ای برسیم. بله، Minecraft در حال حاضر پرفروش‌ترین بازی کل دوران در این صنعت می‌باشد. با در نظر گرفتن این اعداد و ارقام، باید تا اکنون دانسته باشید که چرا Minecraft Dungeons را به لیست بهترین بازی‌های پیش روی سال ۲۰۲۰ و مورد انتظارترین عناوین امسال اضافه کردیم. احتمالا تعداد کسانی که در انتظار این بازی قرار دارند، از مجموع کسانی که برای عرضه شدن و تجربه کردن Cyberpunk 2077 و Grand Theft Auto 6 انتظار می‌کشند، بسیار بیشتر است.

از آنجایی که میانگین سنی کاربران و بازی‌بازان مجموعه Minecraft بسیار پایین است، قطعا این بازی برای عده زیادی از آن‌ها اولین ارتباطشان با دنیای بازی‌های رایانه‌ای بوده است. دقیقا به همین علت، Minecraft Dungeons جزو مورد انتظارترین بازی‌های عده زیادی از آن‌ها است. Minecraft Dungeons یک پروژه جالب است که می‌تواند تعداد زیادی از این کاربران را با بازی‌های دیگری از این نوع آشنا کند.

اکنون به پایان بخش اول معرفی بهترین بازی سال جاری میلادی رسیدیم. تا زمانی که نسخه دوم این مطلب را برای شما آماده می‌کنیم، به ما اعلام کنید که مورد انتظارترین بازی از میان این لیست برای شما کدام یک از این عناوین بزرگ است. نظرات خود را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.