Destiny 2 به اندروید و iOS خواهد آمد

Destiny 2
Destiny 2

شرکت مایکروسافت اخیرا اعلام کرده بود که آن‌ها قصد دارند Project xCloud را در ماه سپتامبر راه اندازی کنند. اما با این وجود، آن‌ها چیزی درمورد این موضوع نگفتند که سرویس استریم ابری آن‌ها دقیقا چه زمانی در دسترس کاربران قرار داده خواهد شد.

شاید اکنون بپرسید که خب، ارتباط این موضوع به عرضه شدن Destiny 2 بر روی اندروید و iOS که در تیتر این مطلب گفتیم، چیست؟ در اینجا باید برای آن دسته از کسانی که در جریان نیستند و با سیستم استریم ابریِ Project xCloud آشنایی ندارند توضیح دهم که کاربران سیستم عامل‌های اندروید و iOS با این سرویس قادر خواهند بود از طریق سرویس ابری بازی‌های کنسول‌های خانواده Xbox و رایانه‌های شخصی (PC) را بر روی تبلت یا گوشی‌های موبایل هوشمند خود اجرا کنند و از انجام دادن آن‌ها لذت ببرند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

نکته قابل توجه و مهم‌تری که در اینجا وجود دارد، این است که مایکروسافت سرویس Project xCloud خود را در غالب یک باندل در دل عضویت Xbox Game Pass Ultimate قرار داده است که می‌تواند به این معنی باشد که کاربران در ازای پرداخت مبلغ کمی به اندازه ۱۵ دلار، می‌توانند ده‌ها بازی مختلف از سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف را بر روی پلتفرم‌های PC, Xbox One یا گوشی‌های موبایل هوشمند خود انجام دهند که در بین آن‌ها هم عناوین و بازی‌های مستقل و کوچک وجود دارد و هم بازی‌های بزرگِ AAA. همچنین برای آن دسته از کسانی که با سرویس اشتراکی ویژه مایکروسافت یعنی Xbox Game Pass آشنایی ندارند، باید توضیح دهم که این سرویس اشتراکی به همراه عضویت ویژه‌ی Ultimate آن، پیشنهاد می‌دهد که شما بتوانید به ده‌ها بازی کوچک و بزرگِ مختلفی که بر روی آن‌ها وجود دارد، بدون این که لزوما آن‌ها را به صورت فیزیکی در اختیار داشته باشید و یا مجبور به خریدن آن‌ها باشید، دسترسی پیدا کنید.

اگر یک گیمر هستید، این بهترین پیشنهادی است که می‌توانید در اختیار داشته باشید. مایکروسافت قصد دارد سرویس اشتراکی محبوب خود یعنی Xbox Game Pass را در بین گیمرها به عنوان نتفلیکسِ بازی‌های رایانه‌ای و ویدئویی جا بیاندازد که تا حد زیادی نیز موفق به دسترسی پیدا کردن به این هدف شده است. از سوی دیگر، اگر شما هم یکی از طرفدارهای این شرکت و بازی‌ها یا شبکه‌های عضویتی آن باشید، قطعا در جریان هستید که آن‌ها مدتی پیش در هفته گذشته رویدادی به اسم Xbox Game Showcase برگزار کردند تا در طی آن از بازی‌های نسل بعدی خود که قرار است بر روی کنسول نسل بعدی آن‌ها یعنی Xbox Series X عرضه شوند، رونمایی کند. یکی از معرفی‌های ویژه‌ای که مایکروسافت در طی برگزاری این رویداد انجام داد، این بود که اعلام کرد بازی محبوب و پرطرفدار Destiny 2 که جزو آثار استودیوی Bungie به شمار می‌رود، در ماه سپتامبر به کاتالوگِ بازی‌های Xbox Game Pass اضافه خواهد شد.

از زمانی که Destiny 2 به سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس اضافه شود و بر روی آن در دسترس قرار بگیرد، آن دسته از کسانی که برای در اختیار گرفتن اشتراک Ultimate هزینه کرده باشند و آن را در اختیار داشته باشند، این گزینه را در اختیار خواهند داشت که بازی جذاب و هیجان انگیز Destiny 2 را در حین حرکت کردن با گوشی موبایل هوشمند یا تبلت خود از طریق فضای ابری تجربه کنند. نکته قابل توجهی که در اضافه شدن این بازی به سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس وجود دارد، این است که تمام بسته‌های گسترش دهنده (که با بسته گسترش دهنده Forsaken اغاز می‌شوند)، در کنار نسخه اصلی بازی Destiny 2 به صورت رایگان در دسترس تمام اعضای ایکس‌باکس گیم پس قرار داده خواهند شد.

این نکته نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که اضافه کنم بسته گسترش دهنده بعدی بازی Destiny 2 به اسم Beyond Light نیز قرار است در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۰ آبان ماه سال جاری شمسی عرضه شود و از همان ابتدا که عرضه شود، به صورت رایگان در دسترس کاربران و اعضای ایکس‌باکس گیم پس قرار داده خواهد شد تا بتوانند به صورت رایگان آن را تجربه کنند و لذت ببرند. با توجه به روندی که مایکروسافت در پیش گرفته، می‌توان انتظار داشت که علاوه بر Destiny 2 در آینده بازی‌های بسیار بیشتری از این نیز برای کاربران پلتفرم‌های اندروید و iOS در دسترس قرار داده شوند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.