کسب درآمد از بازی | چطور از گیمینگ پول دربیاوریم؟

کسب درآمد از بازی

شکل کسب درآمد در جهان امروزی تحول زیادی پیدا کرده است و افراد بشر از راه‌های مختلف و بعضا شگفت‌انگیزی به درآمدهای سرشاری می‌رسند. در جایی می‌بینیم که اشخاصی با غذا خوردن همراه با اشتهای زیاد، به درآمد زیادی دست می‌یابند و یا در فضایی دیگر، شخصی با تبدیل چهره خود به چیزی عجیب در فضای مجازی، میلیون‌ها پول کسب می‌کند. اما آیا می‌دانستید که کسب درآمد از طریق بازی کردن نیز میسر است. بازی کردن در ذات خود جذاب و دوست داشتنی است و بیشتر ما به بازی‌های کامپیوتری و دیجیتال علاقه‌مند هستیم، اما باید دید چطور می‌توان از این مقوله به کسب درآمد رسید!

کسب درآمد از بازی

۱. برای کسب درآمد از بازی می‌توانید درباره بازی‌ها بنویسید

یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد از بازی‌های دیجیتالی، موبایلی و غیره، نوشتن درباره آن‌ها است. اگر شما دست به قلم هستید، در حوزه بازی‌ها به نویسندگی پرداخته و از این محل کسب درآمد داشته باشید. بلاگ‌نویسی و به طور کلی تولید محتوا، به شکل فریلنسینگ، درآمد مناسبی نصیب شما خواهد ساخت. کافی است که از دنیای بازی‌ها اطلاعات خوبی داشته و پیوسته اطلاعات خود در این حوزه را به روز نگاه دارید.

کسب درآمد از بازی

۲. راهنما و کلید بازی ایجاد کنید

یکی از روش‌هایی که برای کسب درآمد از این حوزه، می‌توانید به کار بگیرید، ایجاد راهنما و کلید بازی است. اگر شما در بازی‌های کامپیوتری قهار هستید، با ایجاد راهنمای بازی‌ها و کلید آن‌ها، به درآمد خوبی می‌رسید. به سراغ بازی‌های محبوب رفته و مشکلات و ترفندهای آن‌ها را یافته و در قالب یک مجموعه راهنمای گردآوری کنید. وب سایت‌های زیادی حاضر هستند در قبال دریافت این فایل‌های راهنما و کلید به شما هزینه پرداخت نمایند. از آن گذشته می‌توانید وب سایت خود را راه اندازی کرده و کلید بازی‌های مختلف و راهنمای آن‌ها را در آن قرار دهید. مطمئن باشید که وب سایت شما بازدیدکننده زیادی خواهد داشت و رفته رفته از این محل به یک منبع درآمد ثابت دست می‌یابید. برخی افراد نیز ترجیح می‌دهند که راهنما و کلید بازی‌ها را به شکل یک کتاب منتشر کرده و از طریق فروش نسخه‌های چاپی کتاب به درآمد دست یابند.

کسب درآمد از بازی

۳. یک تستر بازی باشید و به کسب درآمد از بازی برسید

تسترها در زمینه‌های مختلف، حضور دارند و اگر شما در بازی‌های رایانه‌ای تبحر دارید، می‌توانید در نقش یک تستر بازی ظاهر شده و از این محل درآمد داشته باشید. شرکت‌های تولید کننده بازی‌های کامپیوتری، به تسترهای بازی نیاز دارند تا مشکلات بازی‌های آن‌ها را مشخص کرده و فرایند بازی به لحاظ زمان‌بندی، میزان سختی و آسانی و غیره را برملا سازند. البته دستمزد این کار چندان زیاد نیست، اما در صورتی که بتوانید به عنوان یک تستر بازی مقیم به استخدام شرکت‌های تولید کننده اپ‌های موبایلی و بازی‌ها دربیایید، درآمد معقول‌تری به دست خواهید آورد.

کسب درآمد از بازی
کسب درآمد از بازی

۴. فروش اکانت بازی

اما یکی از پردرآمدترین روش‌های کسب درآمد از بازی که این روزها رواج زیادی دارد، فروش اکانت محسوب می‌شود. به این ترتیب شما با بازی کردن حرفه‌ای و موفق در بازی‌های مختلف موبایلی و غیره، می‌توانید یک اکانت ارزشمند داشته و اکانت خود را به فروش برسانید. این اتفاق برای بازی‌های مختلفی رخ داده و برخی از بازی‌های موبایلی در این راستا به تجارتی بین المللی تبدیل شدند. آن‌هایی که وقت و تبحر زیادی در بازی کردن داشتند، اکانت‌هایی موفق ایجاد کرده و پس از کسب امتیازات زیاد، حساب کاربری خود را به فروش گذاشتند. به این شکل آن‌ها هم از بازی کردن خود لذت برده و هم در نهایت آن را تبدیل به پول می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: خرید کدام کنسول بازی مناسب گیمرهاست

کلام آخر

شما چه روش‌های دیگری در زمینه کسب درآمد از بازی می‌شناسید؟ همان طور که می‌دانید دنیای بازی‌های دیجیتال فوق العاده گسترده است و هر روز می‌توانیم روش کسب درآمد تازه‌ای از آن کشف کنیم.

مطالب زیر را نیز پیشنهاد می کنیم:

معرفی بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ از دیدگاه آرادمگ-قسمت اول

معرفی بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۹ از دیدگاه آرادمگ-قسمت دوم

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...