Apex Legends به زودی برای اندروید و iOS عرضه خواهد شد

Apex Legends

در حال حاضر بازار بازی‌های شوتر برای گوشی‌های موبایل هوشمند، تحت سلطه‌ی بزرگانی از جمله Fortnite, PUBG Mobile و همینطور Call of Duty: Mobile قرار دارد. اما زمانی که بحث بازی‌های بتل رویال در میان باشد، یک اسم بزرگ دیگر نیز وجود دارد که جای خالی آن در کنار عناوینی که نام برده شد کاملا احساس می‌شود. این بازی چیزی نیست به جز Apex Legends که ظاهرا قرار است به زودی با عرضه شدن بر روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS در اختیار کاربران گوشی‌های موبایل هوشمند قرار بگیرد تا جمع بزرگان عرصه‌ی شوتر بتل رویال در این پلتفرم کامل شود. با ما در آرادمگ همراه باشید.

در طی چند وقت اخیر، EA تلاش‌های زیادی کرده تا وارد عرصه‌ی بازی‌های شوتر بتل رویال شود و خودش را به عنوان یک رقیب جدی در این سبک برای بزرگانی مانند Fortnite و PUBG مطرح کند که کاملا دنیا را زیر و رو کرده‌اند اما در طی این مدت، محبوبیت آن‌ها در بازی بتل رویالشان به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. اما این موضوع به زودی می‌تواند با در دسترس قرار گرفتن این بازی برای میلیون‌ها گیمر موبایلی، کاملا تغییر کند. اکنون ما یک بازه زمانی نامشخص و احتمالی برای تاریخ در دسترس قرار گرفتن این بازی برای این افراد در اختیار داریم.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که Andrew Wilson، مدیر عامل شرکت بزرگ EA، در کنفرانس خبری اخیر این شرکت در این زمینه گفت: “ما درمورد این که Apex Legends را تا پایان سال جاری میلادی به آرامی عرضه کنیم، صحبت کرده‌ایم.” این نقل قول به سرعت توسط حساب کاربری Apex Latest در شبکه اجتماعی توییتر نشر پیدا کرد. این حساب کاربری در توییت خود درمورد این موضوع چنین نوشت که:

این هم از این. مدیر عامل EA درمورد عرضه کردن Apex Legends بر روی پلتفرم‌های اندروید و iOS تا پایان امسال صحبت کرده است.

در این بخش باید به این موضوع اشاره کنم که در اینجا منظور مدیر عامل EA از عرضه کردن مجدد Apex Legends به آرامی، این است که به احتمال زیاد این عنوان در ابتدا فقط برای تعداد محدودی از کشورها و بازارهای دنیا که از قبل تعیین شده است، در دسترس قرار داده خواهد شد و سپس پس از گذشت مدتی، به صورت جهانی در اختیار تمام کاربران در سراسر دنیا قرار داده خواهد شد. متاسفانه، منطقی است که در حال حاضر اطلاعاتی درمورد این که کدام یک از کشورهای دنیا به اندازه کافی خوش شانس است که این بازی را به عنوان اولین کشور دریافت خواهد کرد، وجود ندارد اما امیدوار هستیم که هر چه زودتر از این موضوع آگاهی پیدا کنیم.

با توجه به این که در حال حاضر در روزهای پایانی ماه ژوئن میلادی به سر می‌بریم، فقط چند ماه دیگر باید منتظر باشیم تا Apex Legends را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های شوتر بتل رویال اول شخص که تا به حال عرضه شده است، بر روی گوشی‌های موبایل هوشمند خود تجربه کنیم. این بازی در حال حاضر بر روی پلتفرم‌های PS4, Xbox One و PC به صورت رایگان در دسترس قرار دارد و انتظار داریم نسخه موبایلی آن نیز همینطور باشد. قطعا با از راه رسیدن این بازی بر روی پلتفرم گوشی‌های موبایل و تکمیل شدن ضلع چهارم مربع قدرت بازی‌های شوتر بتل رویال بر روی گوشی‌های موبایل، رقابت آن‌ها از هر زمان دیگری جذاب‌تر و هیجان انگیزتر خواهد شد.

همانطور که احتمالا در جریان هستید، بازی بتل رویال شوتر اول شخص Apex Legends به دست استودیوی بازی سازی Respawn ساخته شده است که در کارنامه‌ی خود، سابقه ساختن بازی‌های درخشان زیادی دارد که یکی از آن‌ها نیز سری Titanfall می‌باشد. این استودیو با ساختن چنین عناوین درخشانی، سابقه‌ی بسیار خوبی برای خودش به وجود آورده است که تبدیل به کارنامه‌ی درخشانی برای آن‌ها شده است. در بازی بتل رویال آن‌ها، شما در نقش یکی از ۱۳ لجند این بازی قرار می‌گیرید (که در حال حاضر تعداد آن‌ها ۱۳ نفر است اما ممکن است در آپدیت‌های آینده، تعداد آن‌ها بیشتر هم بشود) که هر یک از آن‌ها دارای مهارت‌ها و قابلیت‌های منحصر به فرد خودشان هستند. بقیه‌ی این بازی، کم و بیش، تمام آن چیزی است که معمولا از یک باتری شوتر بتل رویال می‌توان انتظار داشت: از یک هواپیما با چتر نجات به زمین می‌آیید، به دنبال سلاح، مهمات و سایر لوت‌های موجود برای خودتان می‌گردید و سعی می‌کنید که آخرین بازمانده‌ی نقشه بمانید.

خب، اکنون به نظر می‌رسد که به زودی ما قادر خواهیم بود این کارها را به جای کنسول‌های خانگی و یا در کنار آن‌ها، در گوشی‌های موبایل خود انجام دهیم. از اکنون برای امتحان کردن آن بسیار هیجان زده هستیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.