تاریخ عرضه اندروید ۱۱ ممکن است تصادفا فاش شده باشد

Android 11
Android 11

با وجود این که در حال حاضر عده بسیار زیادی از مردم به شدت منتظر هستند تا شرکت گوگل از آخرین تلاش خود در زمینه ساخت اسپیکرهای خانگی رونمایی کند، ظاهرا به نظر می‌رسد که این غول موتورهای جست و جو، به طور تصادفی اجازه داده که تاریخ عرضه آپدیت بزرگ بعدی سیستم عامل خود به اسم اندروید ۱۱ فاش شود. در حقیقت، ممکن است این شرکت تصادفا از تاریخ عرضه نسخه بعدی سیستم عامل اندروید رونمایی کرده باشد تا ما بسیار زودتر از آن چیزی که حتی فکرش را می‌کردیم، بدانیم چه زمانی می‌توانیم به این سیستم عامل دسترسی پیدا کنیم. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

با وجود این که این موضوع ممکن است هنوز به طور قطعی و دقیق نهایی نشده باشد، بر اساس اطلاعات جدیدی که از شرکت Google در این زمینه فاش شده است، به نظر می‌رسد که باید انتظار داشته باشیم که جدیدترین نسخه از محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل در سراسر دنیا به اسم Android 11 ، در فرم نهایی و پایدار خود در تاریخ ۸ سپتامبر برابر با ۱۸ شهریور ماه سال جاری شمسی بر روی دستگاه‌های گوشی موبایل هوشمند در دسترس قرار داده شود. جالب است که توجه داشته باشید این خبر توسط شخصی به اسم Michele Turner منتشر شده است که به عنوان مدیر مدیریت محصول Big G در قسمت اکوسیستم خانه هوشمند مشغول به کار می‌باشد، منتشر شده است. اگر با وی آشنایی کافی ندارید، باید توضیح دهم که او قطعا مانند کسی به نظر می‌رسد که دقیقا می‌داند درمورد چه چیزی در حال صحبت کردن است و معمولا همیشه از صحبت‌هایی که انجام می‌دهد، اطمینان خاطر کامل دارد.

از سوی دیگر، با توجه به این که تاریخ عرضه تبلیغاتی نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q سال گذشته ۳ سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۱۲ شهریور ماه سال ۹۸ شمسی معین شده بود، می‌توانستیم انتظار داشته باشیم که اندروید ۱۱ نیز در همین حوالی در اختیار کاربران این سیستم عامل قرار داده خواهد شد. با این حال، ما اطمینان خاطر کامل داریم که تعداد زیادی از مردم امیدوار بودند گوگل یک بار دیگر به همان زمانبندی که در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ داشت، بازگردد زیرا به طور قابل توجهی زودتر از زمانبدی اکنون این شرکت بود که برای عرضه کردن Android 11 در نظر گرفته است.

از سوی دیگر، اگر توجه کرده باشید، کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O 2020 نیز امسال به خاطر شیوع و فراگیری ویروس کرونا در سراسر دنیا، به طور کامل کنسل شد. این کنسلی منجر به یک تاخیر کوتاه در عرضه بتای سیستم عامل اندروید ۱۱ شد که در پی آن، Google مجبور شد نسخه نهایی آن را نیز به زمان دیگری موکول کند. همانطور که احتمالا در جریان هستید، بیلد اولین بتای سیستم عامل Android 11 در تاریخ ۱۰ ژوئن برابر با ۲۰ خرداد ماه سال ۹۹ شمسی در اختیار کاربران گوشی‌های موبایل هوشمند Google Pixel 2 به بعد قرار گرفت که اگر بخواهیم با نسخه قبلی این سیستم عامل مقایسه کنیم، می‌توانیم مشاهده کنیم که برنامه بتای اندروید ۱۰ در سال ۲۰۱۹ در تاریخ ۷ می برابر با ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۹۸ شمسی در اختیار کاربران قرار داده شده بود.

این موضوع باعث می‌شود که خبر عرضه شدن نسخه کامل سیستم عامل اندروید ۱۱ در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۸ شهریور ماه را یک خبر خوب به شمار بیاوریم و خوشحال باشیم که با توجه به پاندمی سراسری که اخیرا در کل دنیا رخ داده است، بیش از این تاخیر نخواهد داشت (واقعا امیدواریم همینطور باشد). البته، در هر صورت با توجه به این که این موضوع در حال حاضر فقط یک گمانه زنی است، بهتر است فعلا آن را در حد شایعه بدانیم. زیرا به دلیل موضوعاتی که در جریان آن‌ها هستید، در نهایت ممکن است گوگل برای اطمینان بیشتر، تاریخ عرضه Android 11 را چند هفته هم که شده، به تاخیر بیاندازد.

حتی اگر تاریخ عرضه نسخه نهایی و پایدار این سیستم عامل نیز همان ۱۸ شهریور ماه باقی بماند، باید توجه داشته باشید که فقط تعداد انگشت شمار و کمی از دستگاه‌های گوشی موبایل وجود دارند که ممکن است در روز اول عرضه این آپدیت، به آن دسترسی پیدا کنند. اگر بخواهیم آن‌ها را نام ببریم، این بار شامل گوشی‌های Google Pixel 2, 2 XL, 3, 3 XL, 3a, 3a XL, 4, و همینطور ۴ XL می‌شوند. اما احتمالا باید Google Pixel 4a را نیز به این لیست اضافه کرد زیرا گفته می‌شود که این گوشی میان رده در واقع تا پایان یافتن برنامه بتای اندروید ۱۱ در بازار در دسترس قرار داده خواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.