آپدیت جدید Google Messages قابلیت‌های زیادی به آن اضافه کرده

Google Messages
Google Messages

در روز چهارشنبه گذشته، گوگل سرانجام از یک ویژگی جدید رونمایی کرد که گفته شده بود در ابتدا، در ماه می میلادی که پشت سر گذاشتیم، برای Google Massages مورد آزمایش قرار داده شده بود. اکنون مشخص شده که ظاهرا آپدیت جدید Google Messages این ویژگی را نیز خواهد داشت.

به لطف این ویژگی جدید ، کاربران اپ پیام رسان گوگل به اسم Google Messages در آپدیت بعدی آن هنگامی که یک پیام متنی جدید، یک ویدئو و یا یک عکس دریافت کنند، در عرض چند ثانیه به سرعت می‌توانند به آن پاسخ دهند. نحوه کار کردن این ویژگی جدید در آپدیت بعدی اپ پیام رسان Google Messages به این صورت است که شما می‌توانید با یک لمس طولانی به مدت چند ثانیه، یک باکس مشاهده کنید که برای شما باز می‌شود و شامل اموجی‌های قلب، خنده، سورپرایز، ناراحتی، عصبانیت و دیس لایک می‌شود. البته، باید توجه داشته باشید که این واکنش‌ها بر روی آن تعداد از گوشی‌های موبایل در دسترس قرار داده خواهند شد که ویژگی‌های چت را در گوشی خود فعال کرده باشند. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

این واکنشِ سریع، تا به حال فقط یکی از پنج تغییرات و ویژگی‌های جدیدی است که قرار است در آپدیت بعدی اپ پیام رسان اختصاصی گوگل به اسم Google Messages به آن اضافه شود و اکنون برای عده زیادی از کاربران آن نیز در دسترس قرار داده شده است. به عنوان مثال، اگر ویژگی Smart Replay را در گوشی خود فعال کرده باشید، اکنون می‌توانید به جای تایپ کردن و استفاده کردن از کلماتی که مد نظر خود دارید، یک استیکر متحرک ارسال کنید که در خیلی از موارد، به خوبی متن، منظور شما را به شخص مقابل می‌رساند. نکته جالبی که درمورد این ویژگی جدید وجود دارد، این است که در حین این که در حال تکست دادن و تایپ کردن کلمات مورد نظر خود هستید، استیکرها به نمایش گذاشته می‌شوند. بنابراین، بهترین استیکرها همیشه در دسترس قرار دارند و می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. البته، باید توجه داشته باشید که استیکرهای پیشنهادی، در حال حاضر فقط برای زبان انگلیسی فعال هستند. اما امیدواریم در آینده زبان‌های بیشتری در آپدیت های بعدیِ اپ پیام رسان گوگل از این ویژگی برخوردار شوند.

آیا تا به حال چنین چیزی برایتان پیش آمده که بخواهید با قرار دادن یک تصویر در یک مکالمه که آن را علامت گذاری کرده بودید تا در بهترین موقعیتی که پیش آمد، آن را شخصی سازی کنید؟ گوگل اکنون یک ادیتورِ مدیا در Google Messages اضافه کرده است. با این قابلیت شما به راحتی می‌توانید با استفاده از دوربین درون خود این برنامه، یک عکس بگیرید و سپس کارهای رایجی روی آن انجام دهید و مثلا یک متن به آن اضافه کنید و یا با استفاده از انواع قلم‌ها، روی آن نقاشی کنید و از طریق Google Messages برای دوستان خود ارسال کنید. پس از این که با استفاده از خود این اپ عکس گرفتید و تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال کردید، می‌توانید آن را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. پس باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید.

چرا وقتی که می‌توانید یک پیام را خیلی بهتر بگویید، سعی می‌کنید آن را تایپ کنید؟ فشار دادن و نگه داشتن دگمه میکروفون درون باکس نوشتاری اکنون این اجازه را به شما خواهد داد تا یک پیام صوتی را به جای تایپ کردن همان متن با استفاده از کلمات، ضبط و سپس ارسال کنید. اما ممکن است یک شرایط خاص به وجود بیاید که شما در حال ارسال پیام متنی به یک نفر هستید و او هم در حال پاسخ دادن به شما است اما شما از تایپ کردن خسته شدید و در حال فکر کردن به این هستید که این مکالمه را به صورت تصویری ادامه دهید. جای هیچ نگرانی نیست. در این آپدیت جدید شما می‌توانید با انتخاب کردن دگمه تماس تصویری در گوشه بالای سمت راست این اپ Google Duo را فعال کنید تا بدین صورت مکالمه خود را به صورت یک تماس تصویری ادامه دهید.

اگر قصد استفاده کردن از تمام این ویژگی‌های جدید را در آپدیت جدید Google Messages داشته باشید، ابتدا باید آن را در گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید تا بتوانید از آن استفاده کنید. برخی از شرکت‌ها و حامل‌های مخابراتی اپ‌های پیام رسانی مخصوص خودشان را دارند و این ممکن است باعث شود که مجبور به چک کردن گوشی خود شوید که آیا Google Messages بر روی آن در دسترس قرار داشته باشد یا خیر. اپ پیام رسان گوگل Messages در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین اپ‌های پیام رسان محسوب می‌شود که به صورت پیش فرض بر روی تعداد بسیار زیادی از گوشی‌های موبایل هوشمند از برندهای مختلف در دسترس قرار داده شده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.