Here WeGo Maps به App Gallery هوآوی اضافه شد

اپ جدیدی به اسم Here WeGo Maps جایگزین جدید شرکت هوآوی به جای Google Maps شرکت گوگل می‌باشد که این شرکت به خاطر تحریم شدن توسط دولت آمریکا دیگر قادر به استفاده کردن از آن در گوشی‌های جدید و آینده خود نخواهد بود.

با توجه به این که شرکت هوآوی تقریبا یک سال پیش توانایی دسترسی پیدا کردن و استفاده از Google Mobile Services (به اختصار: GMS) را از دست داد، شرکت هوآوی تصمیم گرفت جای خالی این کمبود را با اپ‌های فرست پارتی جدیدی پر کند که به دست خودش ساخته و پرداخته خواهند شد. از این رو، آن‌ها در ابتدا فروشگاه اختصاصی خود برای دانلود کردن و خریداری اپ‌ها را معرفی و عرضه کردند که App Gallery نام دارد و ساز و کاری شبیه به Google Play یا سایر فروشگاه‌های اپ اندرویدی دارد. از آن زمان به بعد، هواوی پس از برداشتن اولین قدم در راه مستقل شدن، به دنبال راه‌های جدیدی گشت تا بتواند وسعت و محدوده‌ی قلمروی این فروشگاه را با اپ‌های کاربردی بیشتر، گسترش بدهد. اکنون این فروشگاه با دریافت کردن یک اپ جدید به اسم Here WeGo Maps (که البته پیش از این هم وجود داشت و با اسم Here Maps شناخته می‌شد)، یک تحول مهم و اساسی به وجود آورده است که یک قدم رو به جلوی بزرگ در مسیر پیشرفت، توسعه و استقلال به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد چون و چرای این ماجرا، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اکنون ماجرا از این قرار است که این اپ در حال حاضر در فروشگاه App Gallery در دسترس قرار داده شده است. این اپ به طور کامل از جابجایی در مکان‌های عمومی به وسیله وسایل نقلیه مختلف پشتیبانی می‌کند که از این دست می‌توان به دوچرخه سواری کردن و یا رانندگی کردن با خودرو و یا حتی پیاده روی کردن اشاره کرد که در طی این مسیر می‌تواند با جهت یابی مسیر به مسیر به شما کمک کند تا از بهترین مسیر ممکن به مقصد خود برسید. در حال حاضر این اپ در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا به همراه بیش از هزار و ۲۰۰ شهر مختلف کار می‌کند و می‌تواند به طور کامل به شما در مسیریابی کردن کمک کند. اگر شما هر یک از گوشی‌های هوشمند جدید Huawei یا Honor را در اختیار دارید که فاقد خدمات و اپ‌های گوگل است و دارای App Gallery می‌باشد، می‌توانید از این آدرس به دانلود کردن اپ Here WeGo Maps بپردازید تا جای خالی Google Maps را برایتان پر کند.

درست است که شاید هنوز به تکامل Google Maps نرسیده باشد و مثل آن کامل به نظر نرسد اما نباید فراموش کرد که این اپ هنوز در ابتدای مسیر خود به سر می‌برد و هنوز یک راه بسیار طولانی و دور و دراز در پیش دارد که حتی می‌تواند با استفاده کردن از تجربه‌های گوگل مپس یا اپ‌های مشابه دیگر، از اشتباهاتی که آن‌ها در گذشته مرتکب شده بودند، جلوگیری کند و چه بسا زودتر از آن‌ها به چنین جایگاهی دست پیدا کند. قطعا بدون شک وجود Here WeGo Maps نور امید و یک نشانه خوب و مثبت از این است که به زودی شاهد عرضه شدن و در دسترس قرار گرفتن اپ‌های کاربردی باکیفیت بیشتری در اکوسیستم تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند شرکت هوآوی خواهیم بود. همچنین از طرفی دیگر نیز با دیدن این که این غول دنیای فناوری و تکنولوژی چه انگیزه‌ها و شوق و شوری برای توسعه دهندگان برای ساختن اپ‌های کاربردی در این پلتفرم ایجاد کرده است، به احتمال بسیار زیاد ما به زودی شاهد اسم‌های بزرگ زیادی در App Gallery هوآوی خواهیم بود.

همچنین علاوه بر اضافه شدن اپ Here WeGo Maps به اپ گالری، هوآوی تمایل زیاد خودش را به اضافه کردن اپ‌های محلی محبوب در بازارهای اصلی فروش محصولات خودش نشان داده است که می‌تواند موفقیت دوچندانی برای این شرکت به ارمغان بیاورد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.